Имиграционният хаос във френския град Кале продължава
Километрични опашки от тежкотоварни автомобили продължават да се извиват от двете страни на тунела под Ламанша - на френска и английска земя.
Действащият лидер на Лейбъристката партия Хариет Харман поиска френското правителство да изплати обезщетения на британските превозвачи, засегнати от хаоса в Кале,съобщи БНР.
Търпението на много от шофьорите също е на изчерпване. Водачът на товарен автомобил Брайън Гилбърт коментира пред "Евронюз": "Да не би да чакаме някой шофьор на камион да бъде убит? Защото това може да се случи. От снимки в социалните мрежи виждам, че това не е далеч. Какво ще направим, ако някой от имигрантите е въоръжен?"
Британският премиер Дейвид Камерън се ангажира, че ще работи тясно с френските власти за бързо справяне с кризата, в която хиляди имигранти се опитват да преминат Ламанша в търсене на по-добър живот на острова.
Мигрантите, заловени на излизане от тунела във Фолкстоун, могат да депозират молба за убежище във Великобритания. Те се прехвърлят в център за незаконни мигранти в британския град Дувър, разположен в бивша крепост. Според компанията Евротунел над 37 000 мигранти са се опитали да преминат от януари досега през тунела под Ламанша, но в много случаи техните опити са били осуетени