Двама мъже са загинали при тежко пътнотранспортно произшествие снощи на пътя между Силистра и село Айдемир, съобщиха от Областната дирекция на МВР.

Шофирайки лек автомобил в посока към селото, 23-годишният водач е загубил контрол над управлението и колата се е преобърнала край пътя. На място са загинали двама мъже - на 20 г. и на 24 г.

Шофьорът, който останал затиснат в автомобила, е бил изваден от спасителен екип на Районна служба "Пожарна безопасност и защита на населението" - Силистра и бил транспортиран в болница с фрактури на рамо и ребра. При произшествието е пострадал и 21-годишен пътник, който получил фрактури на ребрата и също е хоспитализиран.

Причините за произшествието се изясняват, образувано е досъдебно производство.

Статистиката на Областната дирекция на МВР показва, че през декември 2024 година на територията на Силистренска област са станали 21 пътнотранспортни пътешествия, пет от които - тежки, допълва БТА. При инцидентите е загинал един човек, а ранените са шестима.

ИЗБРАНО