Бедствено положение във Варна заради мазута, сателитни снимки показват ново замърсяване
Мярката ще продължи 7 дни за да бъде почистено, ако е необходимо, срокът ще се удължи, стана ясно на заседание на кризисния щаб, свикан от областния управител Андрияна Андреева
Обратно в новинатаКоментари - Бедствено положение във Варна заради мазута, сателитни снимки показват ново замърсяване | Днес.dir.bg
Коментари
стига сте се старали толкова да го търсите този извършител, че ще вземете да се объркате и да го намерите. да приемем, че аз съм се грабнал от другия край на България с пълни джобове с мазут и съм причинил замърсяването
Ама, моля ви, това е православен мазут, директно от матушката! Да се овъргалят копейките за здраве и берекет.
Най ми е тъчжно за кученцата. Хората не са важни, особено децата. Да бъдат хапани, това заслужават.
Варна се маргинализира спрямо останалата част от държавата ни. Убеден съм, ако пРо22ия утре инициира размирици в района на Черноморието, то варненци ще посрещат с хляб и сол завоевателите на държавата ни. Варна има нужда от Реконкиста от българите.
Варненци са едни от големите фенове на плешивата кремълска въшка, ето защо ще му сърбат ..... попарата ....
Жалко, че не е руски, щяхме да активираме пет члена на натото.
До керчебския пролив потънаха два танкера които бяха на да 50 гишни речни танкери преправяни да излизат в морето. Велика руска технология Общо мазута име около 9хил тона част от него е още в резервоарите но няма как да го извадят защото на ниска тепература се втвърдява. Екологичната катастрофа е брутална риби птици плажове в районаса унищожени с години благодарение малоумните ватници. Но едва ли това до Варна е от тях въпреки че циркулацията на водата в Черно Море е от Север на юг .
Дира не сладвате правилната линия ! Казва се великия руски мазут пристигна в славния гард Сталин . да очакваме скоро и кости на руснаци от потопените кораби да ви е сладка цацата на дирския админ
Да иска информация и да се грижи за родният си град, както е на всеко гърне мерудия Де го Свинчо , тоя не толкова скрит путлераст, да започне да раздава команди на лево и десни, както обичайно прави? Налягат си парцалите, щото не могат да лаят срещу господарите им в Кремъл. Мръсна, гнусна московия, пак съсипва България
Крайно време е началника на Морска Администрация Варна да бъде уволнен...
Ужас, бездомните кучинки ще пострадат. А кучкарите няма къде да си разхождат псетата. За децата няма проблем, вече не е модерно да имаш деца.
Ако беше руско замърсяването, отдавна щяха да го известят. Явно е от брюкселските ни господари, както мълчанието на агнетата от българското правителство за убития от Израел български офицер...
Имаше декеври месец потъване на танкер в Азовско море, но все пак оттогава досега са минали над 3 месеца и почти невероятно това да е причината.
Да не сте посмяли да махнете братския мазут! Моля, другарки и другари, събирайте го в буркани, оставяйте го пред телевизора, докато гледате сеанси на Кашпировски, а после с лечебната субстанция си правете 3 пъти дневно гаргара! Ванга е предрекла това лечебно разливане на мзаут, Нешка Робева също го е апруувнала! АМИН!
Това е братски мазут! Не се брои за замърсяване! Просто руснаците обичат да се чувстват като в кочината удома си!
Трябва да има тотална забрана руските кораби да се разкарват из Черно море. Който наруши забраната да става дом за рибките на морското дъно.
Сигурно някое ръждясало рашастанско корито е причинило замърсяването. Всичката им работа такава, калпава.
От Бесарабски фронт 2.0 Централната банка на Русия обяви временно (но не е сигурно колко временно) замразяване на влоговете на гражданите. Междувременно банките предлагат „алтернатива“ – прехвърляне на влоговете в инвестиционни сметки с обещание за „висока доходност“. Представители на сектора уверяват: „Това не е финансова пирамида, а иновативен подход“. А от ЦБ допълват: „Замразяването е просто начин да удължим удоволствието от притежаването на пари“.
Мазута е специфично гориво, което днес не се употребява много. Носителите не са много, така че не знам какво мъдрят администрацията?? Ако има сателитни снимки, нека погледнат историята, но истината май е неудобна и гледаме в обратна посока. Пред варна има платформа, сондираща за газ или нещо друго... дали там не е заровено нещо неудобно??
Думкат като побъркани от три години. Ще каеш, че ще борят Вогоните. В Румъния същото. Кви глупости правят ви е бедна фантазията. Въобще никой не му дреме за екология или некви си там граждани. Те тря плащат и да духат супата. Тва е. Енджой евро-атлантизма в пълната му форма. Беззаконие. Кражби. Замърсяване. И па нема перемога.
Американска база ще ви гарантира, че ще имате чисто и бляскаво моренце. Така ще ви блести, че ще ви избоде очите в радиоактивна радост.
Е кво стана пак Путин ли вие виновен това са гадните урки който искат да ни набират във войната
По всичко си личи, че за летуващите във Варна тази година сезонът ще е незабравим. :)
Това е от мизерните руснаци. Винаги най-големите гадости и гнусотии идват от тях. Да не забравяме и че преди време даже са обстрелвали Варна.
Вкусни хлебарчици нали. Аре са и питчица от брашънце от червейчета. Украински са. Споко. Еврофашизма е в тях.
Варненци се подготвят за наплива на румънци по Великден. Въпроса е дали някой ще им стъпи в мазута?
Това са укренски бетери! То не бяха мини, не беше взривения язовир, обстрел по атомна централа...УКРАТА е мръсно животно, сган безподобна! А Зеления наркоман не е никакъв евреин, той просто е грозен с крив нос, един път не е отишъл на посещение в Израел или от Израел да му дойдат в Киев. Тоя е голяма шматка и мизерник!
2/3 от днешните обитатели на Варна са пришълци от Силистра, Добрич, Шумен, Разград и останалите селища на Делиормана. Това са хора нямащи нищо общо с морето. Докато се закриват училища, детски градини и ясли в изброените градове, то във Варна се откриват и не достигат парко места. Най много ронят крокодилски сълзи перачите на руски пари - ТИМ Видиш ли сега, държавата България да помага на руската губерния Варна. Кому е нужно това ?!
Оракине. НАТОНИНЕ. Давосине. И яко императрица Лайнен. А соросробски въшки? Убаво ли е брашънцето от червейчета?
Тия клатик.рци ако ги мързи да установят кой е сътворил това мазало да си платят от джоба за почистването. Аз не искам да плащам с данъците си за бездействието или некадърността на поредните държавни калинки. Да ги арестуват всичките 9 кораба до изясняване кой е замърсил. Да им вземат проби от мазута, който превозват и просто да го сравнят с ла.ната, които са изплували на плажа.
На ДС-ТИМ им се ебава майката, кеф. Като собственият народ не може да измете мафията си!
Е,сега вече трябва да тръгне ремонта на безбройните разбити варненски улици- асфалта чака готов заедно с пясъка и чакъла по плажовете,само греби,полагай и пускай валяка да заглажда!
подводница е изхвърлила мазут за да съсипе курорта тази година.Но това ще зарадва копейковците,от цялата страна ще идват да се мажат с целебен братски мазут...
можете да се сърдите само на сащ и украйна, американските морски бази да вече повече ит хотелите, военните учения в румъния са денонощно. Да не забравяме, че това е поредното зло заради украйна, то не бе Чернобил, после, после биолаборарории, чумата по прасетата всички знаят че оттам дойде, мините вече са целогодишно! силно се надявам тази година морския туризъм да пропадне, заради украйна Втората причина ще е безводието и празните язовири, парите за които отидоха за оръжие! за украйна американски боклуци
В знак на благодарност към братския руски мазут по българските плажове, варненеца копейкин ще присъства на парада на пуТин в масква на 9-ти май. Това засилва като никога до сега обмена на нефтени (и не само) ексременти между държавите ни.
Веднага да се вдигнат цените на нощувките. Допълните екстри струват пари.400 лева ми се вижда малко за 1 нощувка.
Руснаците е....а м.....та на морския туризъм в България!
ТЕ не само на туризма. Ама нашите копейки и русороби не вдяват че на руснаците не им пука за нищо и никой - това с братушките бяха приспивни приказки, както и всички "освобождения".
вие една фекална тръба не може да оправите, сега руснаците са ви срали в гащите. Замърсяването е от пристанището, контролът е нулев.
На вашето поколение руснаците са ви трън в... знаете къде. Виновни са основно за липсата на мозък! Има течения в Черно Море. Основното, касаещо нас е от север, т.е. от Румъния. Ако беше руски мазут, то първо румънците щяха да пропищят! Преди Варна е Калиакра, там също щеше да има мазут! Ама вас тези подробности не ви интереуват, важното е подобно на украинците, да плюете по руснаците.... Слепи ли сте да видите последиците???
Това са "подаръци", които теченията носят към България от несъществуващият вече Руски Черноморски Флот. С години ще продължи това, ако не се изпомпят резервоарите на потопените от Украйна кораби ...
Искам да чуя руските опорници обичащи Путин какво ще измислят сега? Петното си идва от разливите край Керченския проток. идиоти
Започнаха ранните записвания за море 2025 - йодни пари, маска с черноморски мазут и луга, сифилис и колбас тип "Камчия" на закуска за най-нетърпеливите КУРортисти! Добро пожаловать! Велкоммен! Добро дошли, другари!
Знае се кой ама се крие ваена най гадното поселище на море само дебили.курви и проститутки там всички са крепостни на тим.