Още водещи новини

Dnes.dir.bg - всички новини на Dir.bg

17-11-2017 20-11-2018
Шофьорът, прегазил 18-годишното момиче в Свети Влас, поиска вкъщи да лекува астма

Шофьорът, прегазил 18-годишното момиче в Свети Влас, поиска вкъщи да лекува астма

Съдът го остави с мярка "задържане под стража"

Бургас 21:11 | 25.06.26 376
София ще има "Алея на забравените", реши СОС

София ще има "Алея на забравените", реши СОС

Предстои да бъде направен конкурс за оформянето на пространството като своеобразен мемориал с пластики, както и друг конкурс за изработването им

Политика 18:05 | 25.06.26 1159
Пловдив Още от Пловдив
Дадоха ход на делото за спиране на референдума за завода за барут в Карлово

Дадоха ход на делото за спиране на референдума за завода за барут в Карлово

След като чуем решението, може да се наложи да обжалваме решението в Европейския съд по правата на човека, заяви адвокатът на "Родолюбци за Карлово" Анели Чобанова

14:54 | 25.06.26 221

Георги Кандев, главен секретар на МВР

"Днес напускам МВР. Да избирам между поста и принципите си, е невъзможно. Да обещавам действия, когато се налага да мълча – също. Разбрах посланието. 30 години нося униформата със съзнанието, че законът е гръбнакът на държавата, че задачата на полицая не е да е удобен, а да е полезен."

Иван Демерджиев, вътрешен министър

"Не само, че никой не му е пречил. Знаете от първия ден, че той се ползваше с пълното ми доверие, многократно съм го заявявал и в нито една секунда не е усещал нищо друго, освен подкрепа в работата си. Не съм имал нито съмнение в него, нито повод да му искам оставката.“

45.75% гласували: 2642 54.25%

Кръстосан огън

Има ли политически натиск върху главния секретар на МВР?

Георги Кандев, главен секретар на МВР

"Днес напускам МВР. Да избирам между поста и принципите си, е невъзможно. Да обещавам действия, когато се налага да мълча – също. Разбрах посланието. 30 години нося униформата със съзнанието, че законът е гръбнакът на държавата, че задачата на полицая не е да е удобен, а да е полезен."

Иван Демерджиев, вътрешен министър

"Не само, че никой не му е пречил. Знаете от първия ден, че той се ползваше с пълното ми доверие, многократно съм го заявявал и в нито една секунда не е усещал нищо друго, освен подкрепа в работата си. Не съм имал нито съмнение в него, нито повод да му искам оставката.“

45.75% гласували: 2642 54.25%