2-ма загинаха, 6-ма ранени за 20 минути до София
Две тежки катастрофи станаха само за 20 минути край София, взимайки две жертви, а шестима са пострадали.
Обратно в новинатаКоментари - 2-ма загинаха, 6-ма ранени за 20 минути до София | Днес.dir.bg
Коментари
Нещата по пътищата са такива, каквито са в цялата държава: Неспазване на законите и чувство за безнаказаност, просташко поведение и незачитане на дргите, безумна самонадеяност и безотговорност. Защо се толерира карането на мотори с 220 км. по основните булеварди в столицата??? Онзи ден на Ситняково имаше инцидент с такъв мутант и две жертви като резултат. Когато си дадем с/ка за това положение, няма да се учудваме на случващото се по пътищата...
Много мутанти има по пътищата и човек трябва да кара с повишено внимание и на безопасна дистанция. Но каквото и да приказваме, основният виновник за ситуациата по пътищата е държавата в лицето на съответните органи. Човек остава с впечатлението, че нарочно не правят нищо и ги няма никъде, където има нужда от тях, а само безучастно наблюдават и броят труповете. Достатъчно е човек да застане на централно соф. кръстовище и да наблюдава преминаващите коли. Само като гледа маниера на каране и хората , които шьофират, може без угризение да отнеме книжките (в някои страни арестуват и колите) на поне 30% от тях. Странно е това безразличие и безхаберие на полицията, толкова странно , че чак подозрително...
Владайски,пътищата са държавни и ще си минаваме от където си поискаме.Ясно ли е? А колкото до недобросъвесните шофьори ги има на всякъде. Интересно ми е с каква регистрация са били катастрофиралите автомобили?!
Разбирам. Най-доброто решение е да се присъедини Перник към София. Тогава перничани ще мирясат и ще си стоят повече в техните квартали, вместо да се блъскат в другите. А тези от Кюстендилско и Благоевградско по-бързо е евтино ще достигат София. От това всички ще спечелят.
В България има малко шофьори и много комплексари, които участват в необявено рали по пътищата. На тях не им пука за никого и е абсурдно да се очаква да се съобразяват със закона, още по-малко да предвидят грешката на друг с цел колективно да избегнат инцидент. Освен това има втора категория шофьори, които са най-големите некадърници, изкарват си парите с транспортиране на хора, защото с друго не могат милите, по 20-30 години го работят това и ОЩЕ НЕ ЗНАЯТ КАК СЕ КАРА, та затова насила им боядисаха колите в жълто! А иначе никой от отворковците не се хвана да изкара няколко медала за България. Има толкова ралита, формула и какво ли не....
През зимата имаше също катастрофа между лека кола (румънска) и ТИР, който се движеше по пътя Самоков-София в забранения интервал. Няма ли кой да контролира тези камиони?
Имам лошото чувство,не в нашата мила Родина се провеждат курсове не за водачи на мпс,а за пилоти,които да участват във Формула 1?ХОРА,осъзнайте се!Обръщам се специално към МЛАДИТЕ.ПРЕСТЪПЛЕНИЕ Е ПРЕЗ НАСЕЛЕНО МЯСТО ДА СЕ ДВИЖИТЕ С НАД 80км/ч,ДА НЕ ПРИЗНАВАТЕ НИКАКВА МАРКИРОВКА.НИМА СА ВИ УЧИЛИ ДА КАРАТЕ ПО ТОЗИ НАЧИН??ТОВА,ЧЕ ЖИВЕЕТЕ В ДЪРЖАВА СИНОНИМ НА АНАРХИЯТА НЕ ВИ ДАВА ПРАВОТО С ДИВАШКОТО СИ КАРАНЕ ДА ОТНЕМАТЕ ЧОВЕШКИ ЖИВОТИ?!
Отделно по пътят София-Самоков е забранено движението на тежкотоварни автомобили в периода 14-19 часа. Какво е търси този камион по това време в този участък?
Крайно време е да се направи този скапан път през Владая. Или поне да се раздели с една мантинела, толкова ли е трудно???
Че хората карат несъвестно по пътищата да така е - факт.Обаче за всяко нещо си има причина и е в следствие на някакъв първоизточник.Говоря за това,че управниците предлагат такъв живот на хората,който им влияе най-вече на нервната система и на психиката им.От което следва и поведението им по пътищата да е такова.Пък и достатъчното кратери по пътищата спомагат за прозшествията - са да не се лъжем, че в КАТ и с 10 км да караш и да стане ПТП се пише несъобразена скорост,а не огромна дупка на пътното платно.Данъци, винетки фишове паричките къде се влагат А?Не е правилно хората да се настройват един срещу друг каквато е целта на управляващите(които и да са те)това им е най-единодушната теза която защитават тия и ония управници.Хората са достатъчно смачкани,та затова им се получава инак ще е интересно ако имаме здрав и сплотен народ.