Зеленски приема сделката на Тръмп за добива на редките метали в Украйна срещу военна помощ
Според украинския президент вече са налични и "работни дати" за посещение на делегация от САЩ
Обратно в новинатаКоментари - Зеленски приема сделката на Тръмп за добива на редките метали в Украйна срещу военна помощ | Днес.dir.bg
Коментари
Страшно се забавлявам с ония 80%, за които спомена професора от БСП с явна дебилност, които са и русофили. Доскоро по техни думи Путин бранеше правата на рускоговорящите в окупираните земи на Украйна, " избитите хиляди в Донецк и Луганск, ангелчетата от Донецк, изгорените в Одеса и други тъпотии предназначени за първосигнални индивиди. Сега изведнъж стана ясно, че на Путин му е през оная работа за рускоговорящите (които той изцяло унищожи в новозавладените земи като изравни със земята всичко над две тухли). Той ги унищожи с ясната цел да освободи от население тези земи, за да ги разработва, необезпокояван от местно население, при добива на полезни редки елементи. Сега чета надолу как всички гореспоменати се радват, че Путин е сложил ръка на ценните суровини, и никой не се сеща за избитите хора..
Чета и веднага разпознавам най изпъкващия от вероятните 80% .................... а защо не се сетиш за минските споразумения или за отхвърлрните съгласувани споразумения и в Турция, и че тези земи без Крим, където няма рядкоземни материали, остават в Украйна?
Сетих се, бе ,моето момче сетих се!!! Но преди това се сетих за едно нещо, наречено "Будапещенски меморандум" по който страна и гарант беше СССР, а Русия се титолува приемник на СССР. и има постоянно място в Съвета за сигурност на ООН. Та според този меморандум Украйна се съгласи да се лиши от статута си на ядрена държава (съгласи се да се разоръжи) срещу гаранции за териториалната си цялост - цялост гарантирана и от Русия.
Това отдаване на природните богатства не трябва ли да се гласува поне в 6ИБАНАТА укронацистката Рада , та клоуна е нелегитимен неможе да отдава , дава , подарява нищо . ПСИХОПАТ . Дано Путин по бързо да ликвидират това нацистко котило .
А дали отдаването на концесия на половината Сибир е гласувано в една друга шибана нацистка Дума? Погледнете на сателитните снимки на какво прилича оная част Далечния изток близка до Китай - сеч на голо! Бръснато!!! Повечето населени места там вече имат китайски именаа и се говори мандарин.
Украйна , последната западна колония
Той не приема нищо. На него му спуснаха заповед от Белия Дом - даваш урана и Украйна ще продължи да е на картата. Не даваш - е.... случват се разни неща край бойното поле, пък следващия може да е по сговорчив
Този щял да дава разрешение, питал ли е Путин
ЕС получи един четвъртит и загуби евтината енергия и други суровини от Русия. Ище получи нула за подкрепата си за украйна . Хаха няма толкова малоумни политици по света
А какво први Путин? Хваща чуждо дете и го пребива и насилва, като го кара да му бъде роб до живот и без пари и заплащане. Ама под предлог,че това е лошо дете и той гопревъзпитава,за да стане добро!
Осиновяваш дете. Обещаваш му добро бъдеще и пълноценен живот. Обаче на училище го бият. Ти му казваш, че ще го защитиш, но в замяна искаш да пере, чисти и готви…
Ми не съм съгласен че всички украинци са хунта и че са фашисти просто интересно как един комедиант стана отляво от явлен фашист наистина и е готов да жертва страната си и народа си за пари
Четете по добре историята уроди руски кой финансирал Хитлер и е паднал благодарение на лошия запад и в частност сащ русия смаза фашистите от Германия
Секса тепърва започва .Алчен американец и прост украинец е неочаквано добра комбинация.
Копейките искаха Тръмп, сега ще си го получат в Донбас с американско оръжие
Тъпчо, а до сега с какво оръжие основно се биеха хохлите? Не беше ли пак американско. Руснаците са запълнили няколко площада за изложба с трофеи в Москва. Хей, пиши по- яко глупости, защото Тръмпчо обеща да ви спре лапачката.
Лоша новина за рушлямските тръмпанарчета , нали искаха нормалност , сега ще я имате , редките метали са основно в Донбас и Луганск, американците ще си ги търсят на терен.
Дойдоха си на думата за какво е тази война. Записвайте се за канала ми в телеграм ППРАЗУМ с латински букви за да ми помогнете да направя България нормална просперираща и модерна държава която работи за народа и в която няма насилие, няма разделение и омраза и всички сме равни. Не хапе, не боли, нищо не ви струва. А ако спечеля аз печели цял народ, а ако загубя печелят само мутрите.
най намазаха педофилите от Европата, толкова деца без родители това за тпх е мана небесна..... това е истинатам свежа кръв за животниските им инстинкти
Абе, копейки малки, нали Трумп наш? Май не е много наш Трумпа. Жужо первий пак ще кляка.
Всеки от вас какаманагата на Тръмп ще яде. САЩ подклаждат конфликти и войни за да помпят ресурси....ако може и без да плащат, сега просто си казаха истината на глас
Ама иначе "нямал право" да преговаря според конституцията за територии да останат за РОССИЯ, без да попита украинския народ. Обаче очевидно "има право" да разпродаде природните ресурси под тези територии, без да попита същия този народ, който утре по някакъв начин ще трябва да връща заемите от "помощите" на "съюзниците", но очевидно ще може да предложи само робски труд, ги-ги-ги! И то от позицията си на нелигитимен с изтекъл мандат. Много демократични ценности, много нещо, ги-ги-ги! И накрая - хем пак стига до преговори с РОССИЯ, само дето сега нито минерали, нито Донецк, нито Луганск, нито такси от транзит на газ, нито 25% население, нито 20% от 404. А можеше да не играе по свирката на кретена Борис Джонсон и да проведе тези преговори още преди три години, вместо "хайде да се бием", ги-ги-ги! Каква ирония, че Владимир Владимирович се оказа по-щедър към укрорайха, отколкото "западните съюзници" на Зелю, ги-ги-ги!
ми ний значи и без война сме си шитнали ресурсите.... продажници ефтини... по-зле от укроидеотете
Редко можеш да видиш толкова блестящ държавник и дипломат като Зеленчука. Не се среща всеки ден някой, който така да си е съсипал страната и унищожил народа.
чакаш, бе? САЩ се съдраха да ви помпят с пари и бомби, а вашите велики войници бягат, дезертират, или се крият на дъното на окопите. Така не се брани държава БЕ!
Тоя се прави на неразбрал, Тръмпи ясно му каза че сделката е за вече предоставената помощ и иска да му се върне до 300 милиарда1 какво има да разсъждава, давате и нищо не получавате това е!
А за Вова Владимирович - хуйло. Пак!
Бегай копай в уранивите мини :)
Е, и? РОССИЯ е богата държава, а тази източна Украйна като почне работа по възстановяването си като част от Всероссийская федерация государствох, пенсиите доста бързо ще се изплатят, ги-ги-ги! Ами на ветераните на Зелю в Западна Крайна кой ще им плаща пенсиите? Или ще получат една славаукраинска кирка и ще отидат да копаят каквито минерали е благоволил да им остави ВВП, за да изплащат борча на Зелю към "западните съюзници"? :)))
И под "хуйло" имаш предвид Луганск, Донецк, коксовата мина, въглищните мини, солните мини, чернозема, държавните граници, и въобще каквото още си пожелае Вова Владимирович, защото към момента очевидно ФАЩ не могат да предложат на Зелю нещо, което да спре руското настъпление, а ЕСС вече е в такава дълбока рецесия, че могат да се хванат за ръчичка с 404 и да играят заедно еврохорце с Урсула начело, нали? Ги-ги-ги!
Скоро ще го разкъсат този на площада в Киев времената се менят, вече и евроатлантиците прозират реалността... А през следващите години ще наблюдавам какво ще става с НАТО след този провал :)))
мечтата на всички руснаци е Тръмп да присъдени цяла Русия към Щата Аляска.
Ако с военна помощ ставаше само нямаше да затрие повече от половин милион украинци и да прокуди милиони зад граница за нищо.
Е другари и сругарки някои казваха че Русия и САЩ ще си поделят Украйна и изглеждаше са прави.
Много бъркаш че тръмп ще се откаже от рядко земните ресурси които най много са в днеска и ливанска област.Точно тръмп каза че ще направи такова предложение на което путин няма да откаже.А ако откаже дава 14дни орките да се изнесът в бърлогата си или да оставят костите си там.Пък вие си разтягайте червени локуми за проскубаната мечка
как украинският народ все още не се е вдигнал и не е убил този идиот Зеленски, кйто насилствено изби украинския народ! Всеки един народ уважаващ себе си би избил политиците си в една такава безмислена война обслужваща интересите на чужди държави!
заслужава най мъчителната смърт от роднините на загиналите им деца и внуци, като едно време в римската епоха, когато са ги разчеквали дърпани от коне, или набиване на кол през ануса!!
Украинците вече са готови на всичко,за да се отърват от асвабадителите,а тук една маргинална групичка продължава да мечтае за руско робство!
няма по жалко от народ, който е тъпкан от съветските уроди и продължава да им се кланя и симпатизира. Да, за нашия народ говоря.
и комунизъм и "демокрация"! Ако искаш да знаеш, руснаците са 100 пъти по добър народ от шибаните укронацисти!
Аз не помня да сме били тъпкани от съветските другари, напротив, тук нямаше съветски войски, за разлика от сега има американски окупационни войски.
А окупацията на Чехия,Унгария,Източна Германия…При нас нямаше войски,защото са посрещнати с цветя и рози! Ама иначе плещим,колкото да не заспим!