Коментари - Две влакови катастрофи на жп прелези за 2 часа | dnes.dir.bg
назад

Две влакови катастрофи на жп прелези за 2 часа

Жена загина, а двама младежи се отърваха като по чудо при два инцидента с влакове на жп прелези тази сутрин.

Обратно в новината

Коментари - Две влакови катастрофи на жп прелези за 2 часа | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Аз също съм на това мнение - акцента не трябва да пада върху БДЖ, а върху хората, които са нарушили правилата.

tezi hora koga shte razberat nai-posle, 4e ne sa bezsmurtni...prosto dumu nqmam...

Я па тея, пред влако, че лазат. уй

хх (05.10.2009 г. 13:00ч.) БДЖ е виновно!Министъра да си подаде оставка!Нали частот вас така викаха при предишното правителство,а сега друго пеете! - А БЕ ГАЛФОН ТИ МАЙ СИ ПЪЛНА КУКУВИЦА - ЕГАТИ ПРОСТИЯ НАРОД ИМА - ОТ ТАКИВА КОМЕНТАРИ КАТО ТВОЯ НАПРАВО МОЖЕш ДА ЛУДНЕш - БОКЛУК СМОТАН БДЖ МУ БИЛО ВОНОВНО

А ТЕЗИ ТЪПИРИ ДЕТО СИ МИСЛЯТ 4Е СА ПО ВЕЛИКИ ОТ ВСИ4КИ щЕ ИМ Е ЗА УРОК КАКВО СЛЕДВА - ВЛАК С КАРУЦА - СЛЕДВАТ САМО ТРУПОВЕ СЪщОТО СЕ ОТНАСЯ И ЗА ВЛАК С ДЖИП - чИСТА СЛУ4АЙНОСТ 4Е ЛАПЕТИИТЕ СА ОЖИВЕЛИ.

Поне да го беше попремазал малко влака. Че утре пак ще вземе на тати грозния джип, и ще претрепе някой....

ЧАКАШ. ТОЧКА. Педал...

Човешката глупост няма граници. Тези нещастни по своему хора дори нямат и оправданието, че бързат за някъде. Докато не се спазват правилата, хрониките ще са пълни с такива събития.

Сега да накарат този смешник с джипа да плати разходите на хората и БДЖ. Цял живот няма да му стигне. Мекере такова.

И кво пак ли машинистите и БДЖ е виновно? Как може да има хора с толкова ограничен манталитет и да си мислят, че имат право да минат преди влак незнам. Пък и тоя дрисльо на 19 години с джип тръгнал. Прост народ-слаба държава!

То простотията на тези няма граници! Бариерите не се игнорират, колкото и да не ти пука за правилата.

Добре е всички кретени да бътаг прегазени, за да се оправят нещата

Естествения подбор действа. С пълна сила.

samo serioznite globi 6e popre4at na tezi bezumci

Tozi s djipa sega da plati lokomotiva taka mi se struva 4e e redno !

Защо сега Аз и всички Вие добросъвестни данъкоплатци ще трябва да плащаме ЛИПСВАЩАТА ЧАСТ ОТ мозъка на това МЕКЕРЕ??? Прав е Мен (05.10.2009 г. 11:58ч.). Нека каквото си е НАДРОБИЛ да си го и УСЪРБА!!!

За разлика от българската държава(чрез своите правораздавателни органи), физиката с неумолимите си закони неизменно наказва случаите на незачитане на правилата и проявите на глупашка самонадеяност.

Ние българите сме един много малък и много прост народ, казваше Ж. Ганчев. Толкова прости са някои индивиди ,че не разбират , че нямат шанс срещу влак ,даже и с джип.........

Няма никаква дисциплина българина, затова се случват такива неща. Всеки вчерашен мочко е велик в стил: Взех джипчето на татко и сега ще я повозя тая, ама да не съм тъп да спирам там, където некви идиоти ми казват да спра?!. Просто е - налице е пълната гама правни предпоставки този младеж да бъде осъден да заплати всички нанесени от него на БДЖ материални вреди. Само че е важно някой да започне цялата процедура, включително в съдебната й част, да я докара докрай и да не се влияе от всички вмешателства, които ще последват /трябва да има и здрав гръб от началниците си/. В резултат на което този младеж наистина ще плаща цял живот, а другите младежи няма да правят така. Просто е - закони има и са добри, прилагането им куца в България.

Пред винкела всички са равни ....

който бърза, бързо стига... на оня свят. Сега джипаджията да плати локомотива, а мангалите да минат пак пред влака, та да се отбележи 100 % успеваемост, не само 33%.

От Перничани са по тъпи само Бобовдолци... Боже избави ни от тази гадна кюстендилска напаст!

БДЖ е виновно!Министъра да си подаде оставка!Нали частот вас така викаха при предишното правителство,а сега друго пеете!

Скоро чаках на ж.п. прелез (отдавна не ми се беше случвало). Минаха две композиции в двете посоки, като времето между тях беше доста голямо но не вдигнаха бариерите. Няколко коли с местни номера си минаха след първата композиция. Тук са джип и каруца, там бяха съвсем обикновени автомобили. Не искам да оправдавам минаващите, за мен това е огромно безумие, но понякога продължителността на чакането е много голяма и това кара някои хора да вършат тази глупост.

Някой от вас умници да е седял 15 - 20 мин да чака влак. Защото в БДЖ-то бариерите се свалят когато влака още не е стигнал предишната спирка и ако е някой товарен може и до 30 мин да го откара. БДЖ са виновни, трябва да има автоматични бариери с датчици както е в по-добрите държави.

Абсолютно съм съгласна.Не рампа,а направо някаква преграда трябва да се спуска.

а на младия шофьор с джип какво ще му се случи??? или пак е синче на някой и няма да понесе наказание,а за циганската каруца нямам думи......

Прелезите са в окаяно състояние, бариерите падат когато си искат , регулирането е на нивото на миналия век, никакво доверие няма системата на БДЖ - пред мтел сутринта бариерата падна постоя и се вдигна нищо не мина. друг път стой 10 минути мине една маневра, машиниста погледне изнервените нещастници, изплюе се и айде обратно, на факултета бариерата стои по-дълго за да те нападнат цигани с кръвясали очи дето мият прозорци , хората спират на 500-800 метра и чакат да се дигне бариерата и газзз покрай циганите,

Е това момче леко се е отървало този път - със счупена ключица. Следващия път се надявам да си помисли много преди да се реши да мине при спусната бариера. А иначе е наистина много интересен въпросът кой ще плаща за щетите. Всеки случай, едва ли момчето ще ги плати, дори и да има татко митничар. Дано само да има гражданска отговорност.

Естественият подбор е нещо хубаво. По-малко роми, по-малко комплекситани идиоти! Но държавата, а после БДЖ трябва да заведат дело срещу тъпанарите и останалите им живи роднини! Предлагам незабавна конфискация на имуществото до 9-то коляно плюс бърза продажба на неувредените от лепила, бронз и некачествени наркотици органи...

гр. София, кв. Факултета - спусната бариера, опашки от двете страни. Нови лъскави автомобили пресичат прелеза, също и разни бързаци. Рядко има скътани полицаи в засада, и какво от това - 20 лева и си готов, разминаваш се с АКТ-а. Позната картинка по някойко пъти на ден. Това се случва на всеки прелез в цялата ни държава.

Не са нужни огради за не се преминава. Трябва да се спуска бариера и в насрещното платно. Така е в много европейски страни , нищо че са далече по-дисциплинирани от нас. Друг е въпросът как в 21 в. има натоварени прелези в София (кв.Захарна фабрика)и в градовете, на които се губят стотици часове в безумно висене и чакане.

кой им даде коли на тези индианци

Пеете не пеете, локомотива ние ще си го платим. БДЖ е държавна, държавата я храним ние. Пък ония застраховката ще му поеме джипа и пак ще си минава на червено.

последно време много тъпи парчета се народиха в бг

Който търси - намира ! Който иска, намира начин - който не иска, намира причина ! Каквото повикало - такова се обадило ! Да би мирно седял, не би чудо видяло ! Като се обърне колата - пътища много ! Каквото си надробиш, такова ще сърбаш ! Кой каквото прави - на себе си го прави ! Не е виновен, тоз дето изяда зелника, ами то дето му го дава ! Стигат ли ? То май и още да напиша - файда няма да има, ама ...

Чакането се избягва с преустройство на прелеза-пресичане на пътя с жп.линията на разл.нива.Друг е въпросът дали има пари или добра воля за това....А дотогава трябва да се чака ако не искаш да станеш ваденка на предната част на локомотива.Апропо,сп път на влака може да е и 1000 м. в зависимост от скоростта му и наклона на пътя(железния).Не разчитайте на тия 200 м !!! Живот и добро здраве на всички!

Трагичното е ,че това са нашите деца възпитавани по време на демокрацията.Останал е..............мълча

Вече мисля че сегашните млади са с кухи глави, без грам мозък

Дебили...

А тук в Холандия минаваш ли между бариерите, или има закони? Просто питам.

Ima zakoni, razbira se. Qki globi, otnemane na knizhka i opresnitelni kursove do otkat. No osven tova barierite sa taka napraveni, che baq trudno mozhesh da minesh m/u tqh, a osven tova ne ti se i nalaga, zashtoto chakash minimalno vreme obiknoveno

Има прелез има бариера. Колкото трябва - толкова чакаш. Ако не искаш - намираш си друг път. Щом има бариера - чакаш. И в София се чака (например в циганската махала). Чакал съм няколко пъти по 10мин дори и по 6-7 коли и КАМИОНИ си минават. Ми питам аз кво прави полицията та не виси скрита до прелеза и да глобява наред? По-добре лоши, но спазвани правила, отколкото никакви правила!

Vmesto da poemat NK''JI'' 6tetite, da gi poemat tezi pobyrkanite s djipovete, koito naru6avat pravilata za dvijenie.

В щатите има много автоматични прелези и се оправят хората. Простотията в БДЖ е пълна: 1.Излиза мацката пуска бариерата, чакам 10 мин няма влак излиза пак и я вдига. 2.Влака се движи по енерция защото трябва да пести гориво, нали след това ще продаде нафтата и ще изкара парички. Закони закони хубаво трябва да се спазват, но не трябва да си слагаме главата в торбата. Утре ще се издаде закон, че небива да се шофира след 22 часа вечерта, хайде да го спазваме и да ходим пеша а ? На простотии в тази държава се нагледахме вече 20 години.

sega pederascheto da im plati razhodite