Рекетират туристите на плажа в Ахтопол
Служители на концесионера на плажа в Ахтопол подлагат на терор и рекет летовниците, съобщи в. “Черноморски фар“.
Обратно в новинатаКоментари - Рекетират туристите на плажа в Ахтопол | Днес.dir.bg
Коментари
вече няколко години ходя в Ахтопол на почивка, от година на година става все по- зле и по - зле, там където имаше хубави и чисти бунгала ги изоставиха, /явно са се появили собствениците/ на саморазрушение, за да стигна до плажа минавам покрай доста пустеещи места - тъмно вечер, мръсно и смрадливо през деня. Плажа нямам предтстава кога е чистен - сигуро миналия век - хартий, царевици, угарки, костилки - мий и ние имаме вина за това състояние. На кой му пречи да си събере боклука, който прави и да си го изхвърли в контейнера?????????? Имаме право да се сърдим, тогава когато и ние направим нещо за да е приятно и чисто. Когато си оставяме целия боклук заровен в пясъка винаги ще има и такива, които ще ни взимат рекет. Не са виновни тези ,които ядат баницата, а тези които им я дават - сиреч ние!
Няма да се обиждаме. Хората и куче за дамазлък не взимат от Кърналово я. Пък и за част от БГ е по-близо беломорието. А може да се купи и хубаво грозде на връщане.
Всичко за Гърция звучи супер.Има ли начин направо да се преместим да живеем там.Цялата държава.Хубаво че ходите там на почивка и разбираемо, намирате добри оферти харесва ви.ОК.Няма спор.А какво става с държавата ни.Просото я оставяме на произвола ли.Като не помагате с НИЩО, поне не пречете на ТЕЗИ КОИТО ИСКАТ ДА НАПРАВЯТ НЕЩО ЗА ДЪРЖАВАТА СИ.Всички разбрахме колко е яко в Гърция и Турция.Спрете се вече.Ще кажеш, че тук говорим за трета държава.А не за вашата собсвена държава.Това Черноморе не е ли от вашата държава?Или вие вече се мислите за гърци и турци.Боклуци.
Не те знам какъв бизнес имаш, но определено няма да си много успешен :) Веднага пояснявам-по правило за да спечелиш клиент и за да удовлетвориш изискванията му, трябва да се погрижиш за него, да го изчеткаш, да го накараш да се чувства важен. С подобно на описаното в статията отношение към клиента само губиш. Или пък печелиш с измама, насилие, рекет, простащина.... Има начин да накараш някого и 10 лв да плати за чадър, но за това трябва мисъл, идея, грижа....
ти си селянина, т.е. не селянина, а селяндура - щото мозъка ти е колкото на пиле. Работата изобщо не е в 5-те лева, а че някой те клати яко, а ти не усещаш...
Гръцките острови са прекрасни.Хората знаят какво точно да правят за да печелят от туризма!!!
Крайно време е да изгоним мръстните софиянци-концесионер от морето ни.Тъпи нагли мутри, които идват тук и ни съсипват морето, за да си правят техния бизнес.София - няма място на Черно море!
Последните няколко години винаги към края на сезона се говори за плажа в Ахтопол и за тази фирма. Предлагам догодина проверките да започнат още юни.
Къде е ш*ната държава? Българи в България - третират ни по-зле от циганите!Ние сме нищо ,докато не се обеденим и не се оправим сами ,че то няма кой друг да ни помогне.Аман от мутри и богаташчета!Няма да е все така - ние можем да търпим ,но всяко нещо си има граници!
i az hodia w greece i tezi, koito goworiat, che pytishtata ne bili hubawi da imat mnogo zdrawe. pytishtata w greece sa perfektni!!!
Абе хора, разберете, че на иначе хубавото ни море няма смисъл да се ходи. Българите сме го направили на нищо. Нито пречиствателни станции, нито инфраструктура, всичко с грозни хотели и кръчми с чалга, мутри те изнудват навсякъде, че и не е евтино на цялата тая гадост. Лично се убедете - за Турция ви трябва един паспорт, за Гърция пък само една лична карта. Пътищата са чудесни. Плажовете са чисти. Хората са учтиви и любезни. В морето няма боклуци, водата чиста. Сядаш на шезлонга, над тебе чадърче, до тебе масичка и за целия ден ще платиш някъде между 1 и 3 или 4 евро в зависимост какво си вземаш. Никой не те изнудва или гони, никой не те безпокои. Освен многото кафенета, плажовете си имат и свободни зони на по няколко места. Ако огладнееш, ресторантчетата те чакат. Никъде няма построени толкова грозотии като тук, никой не надува силна музика, за чалга да не говорим. Истинска почивка. И излиза в повечето случаи по-евтино. Ако пък искате да се поглезите и имате таква възможност - бъркате по-надълбочко в джоба и се чувствате още по-добре. Ами и малко по-скъпо да беше, пак щях да предпочета съседите. Спокойствието и нормалността, качеството на обслужване и чистотата - ей това са нещата, които иска всеки нормален човек и докато нашите пишман бизнесмени не го разберат, все по-малко българи ще почиват на родното море.
ходиш в Гърция на море защото ти е на 30 минути от Кърналово, а и бракониерстваш по вировете на Струма
Селянин. Ти си уникално прост, ако даваш 5 лв. за мръсен плаж без тоалетни и такова отношение.
Абе нали промениха закона и свободната зона трябва да е 50 % ;Второ тоз концесионер какво се пени толкоз - я да видим дали дават фискални бонове;Чистил бил плажа ли - това спокойно могат да го правят армиите от социално слаби дет са на социални помощи ;А за местните корумпирани ченгета дето потулили жалбите съд до дупка и уволнение
И ти си от тоя сорт БГ бизнесмени, които всичко уреждат с бой. Защото на горния етаж няма никой. Българинът отдавна е научен да си плаща, само че иска насреща продукт с нужното качество и количество. Омръзна ни да ни рекетирате за да карате скъпите коли и да издържате тъпите мутреси. Научете се как се прави нормален бизнес - не е толкова трудно. Отидете в съседни нам държави като Гърция и Турция и вижте. направете го същото и тук. Ако нямате толкова ум - наемете си хора които имат и могат да го направят. Колкото до плажа - той е обществен, а не ваш. Ако не го поддържате вие - ще го поддържа общината, защото е нейно задължение. За това плащаме и данъци и курортни такси. Масово няма елементарни неща,които са длъжни да направят консеционерите по закон и по договор.
Откровенно си тъп!!Защо от това ,че на някои тъп селяк не му излизат първоначалните сметки и очаквания за бърза печалба и забогатяване.Да си преглътне разочарованието и да си ходи на село.Там със сигурност ще са му по малки разходите.Може и теб да те вземе,че явно си подхождате!!!!!
Това с червения флаг там където е свободната зона е стар трик. Но необяснимото е : ЗАЩО ВСЕ ОЩЕ ИМА СЕРСЕМИ КОИТО ПОСЕЩАВАТ ЧЕРНОМОРИЕТО БЪЛГАРСКО?
аз като добър патриот само в Гърция и Испания ходя, по-евтино ми излиза...бях преди 2 години за последно на БГ море и така се отвратих, че повече и милиони да ми дават там не се връщам
По закон 50% от плажа са за концесионера и 50% трябва да са свободни! И сега трябва някой да събере чадърите от незаконните 30% площ, да ги събере на купчина на плажа, да върже концесионера за чадърите и цял ден концесионера да седи вързан за назидание.
до Бизнесмен-А бе боклук такъв и ти си същата мутра,плажовете се подържат от курортните такси !
Скоро по българското черноморие ще си останат само концесионерите да си забиват чадъри и в зад...ка.
АМИ ИЛИ НЕ ХОДЕТЕ В АХТОПОЛ ИЛИ СЕ ОРГАНИЗИРАЙТЕ И ПРЕБИЙТЕ КОНЦЕСИОНЕРА И ХОРАТА МУ.ЩОМ НЯМА ДРУГА ОПРАВИЯ....
Hubo pove4e sa shte me izhvurlqt ama nali shte otida do kolata i kato se vurna s gun-a shte gi nasharq moje i posle na edin po edin globa da im naloja !!!
Само искам да кажа на всички за Гърция специално тази година бях и там и на Несебър е пътищата до Гърция изобщо не са по-хубави, а за по-безупасни изобщо и дума не може да става. А за плажовете определено не случайно българското черноморие е предпочитано.
Ve4e 8-9 godini tova prodyljawa w Ahtopol.Horata we4e podminawat grada i hodjat na Sinemorez.Ahtopol si ostana edno bedno,razwaleno grad4e s al4ni hora.Ina4e predi 5-6 godini mestnite s4upiha prozorzite na kmeta zaradi teja 4adyri,posle malko 4adyri izgorjaha blagodarenie na dwama maniazi i nakraja se okaza 4e w Ahtopol njama da se asfaltira nikoga powe4e(oswen pytja za sinemorez).Ot ob6tina Zarevo jako se byzikat s Ahtopolzi,no te sa tolkowa al4ni i stari,4e nishto ne mogat da naprawjat.
През лятото на БГ море не се ходи - пътя е бавен, има много хора, ври от мутри и въобще не е за почивка. Ако толкова ви е домиляло за него - вижте го през зимата!!! През лятото се ходи на море в Гърция - най бързо и лесно и вече даже знаят български, но е малко по-скъпо, в Турция / отношението цена-обслужване е най-добро/ или навсякъде другаде, но не и у нас. В Гърция пред всеки хотел има чадъри, но не се плащат, а се ползват с минимална консумация/фрапе и мин. вода 3 Е/ за два шезлонга и чадър. Ако не искаш, може да си забиеш чадъра и ПРЕД тези на хотела и никой никога няма даже и да те погредне, камо ли забележка и други простотии. Почти на всеки плаж има душове и съблекални, а в заведенията на първа линия VVС-тата са чисти и безплатни. Освен това има безкрайни приянти плажове, до които можеш да отидеш с кола, колело или даже с кемпер и на които няма никой.
Защо на такива им се дава възможност да стопанисват плажове след като има инциденти с тях през изминалите години? Трябва черен списак на всички фирми и лица които са злоупотребявали и погазвали законите. Да не забравя и държавните служители които са си затваряли очите. Трябват наказания, глоби, уволнения и т.н. свичко което е необходимо за да се спре погазването на закона, дори и за дребни нарушения иначе чуството за безнаказаност дава самочуствие на нарушителите да правят безобразия.
Миналата година ходихме в Ахтопол. Но към края на август, някъде след 25-беше. Нямаше такова нещо. Ходихме си на неохраняемия плаж, имаше предостатъчно място. А и там самия бряг е по-хубав. Където са чадърите на концесионерите, брега е каменист, влизаш в морето и вървиш 10 метра по камъни. А на свабодния е много по-добре.
Има ли още наивници, които ходят на мутроморието?! Това си е чист мазохизъм! И на кого толкова плаща тази прочута с диващината си фирма, та и след като се е прочула преди пет години, още й дават концесии - легални или не?! Къде гледат местните хотелиери и кметове, как мислят да оцеляват в кризите и да привличат летовници с такова обслужване?!
Написаното е вярно. В добавка бих казал, че и самото градче не го бива, по кръчмите нещата не са добре, все едно си в соца. По телефона и интернет ти казвата едно, а като дойдеш да видиш къде си настанен разбираш, че направо са те излъгали; Пътищатата и улиците в градчето предизвикват пълно недоумение - толкова крив и разбит асфалт /където го има/ скоро не бях виждал; и с най-внимателно каране поне 8-10 пъти си остъргах колата отдолу за 9 дена, направо ми идеше накрая да рева от яд. Аз въобще не стъпих на въпросния плаж /не че на Силистар и Синеморец не беше същото, язък за хубавите местенца, вече не са такива/, а в това градче повече няма да дойда на почивка поне в следващите 10 години. Жалко за местните хора, но докато не се научат, че с трици маймуни не се ловят, и докато не изгонят мутрите от града си, нищо няма да стане. Впрочем, важи за всички нас, българите.
И какво следва от тази констатация? Нищо! Както след много подобни такива. Хайде сега, нека принципното ни правителство да се самосезира и да вземе съответните мерки, пък и да ни обади сетне, каква са я свършили. Т.е. какви са наказанията, какви са мерките занапред. Иначе сега, в края на лятото, това малко прилича на пенсионерското море на Масларова... А, всъщност, е могло нощем една неголяма група от организирани граждани с малко усилия и една туба бензин да палне барем половината от чадърите на изрода. Ама овчедушието ни е основна черта.
Прави са мутрите да бият - хората не се научиха, че трябва да плащат - иначе от какво ще печели фирмата концесионер? Кой ще чисти плажа? ще дава заплати на спасителите и т.н.. Българинът не се научи, че всичко се плаща - стига с този комунистическо селски манталитет- шамар да е, но да е на аванта. А иначе като отиде мизерника на плажа иска да му е чисто, да му пази задника някоЙ спасител и т.н. - е откъде??
С кафето ти дават минерална вода,с бирата -чипс,с обяда -десерт,мъчно ми е като пиша ама това е истината .Ще си даваме парите в Гърция,за сега.
в Гърция за по-малко пари може да си изкараш много по-готино! Шезлонгите и чадърите са ползват срещи покупка на кола или кафе имаш си и масичка, никой не те притеснява или закача, всичко това за 4-5 евро за 2ма души. Плажът е чист,морето също - няма торбички,чаши,дамски превръзки и тн. Няма презастрояване и 20 етажни сгради , обслужването е супер. Просто почивката в чужбина си е почивка за разлика от нашето черноморие ... Скоро и немисля да почивам в България,ако ще и пари да ми дават...
ПОСЛЕ, НЯКОИ СЕ ПИТАТ ЗАЩО ИМА ОТЛИВ ОТ ЗАПАДНИ ТУРИСТИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО?? ОСВЕН ТОВА И ЛОШОТО ОБСЛУЖВАНЕ ПО ХОТЕЛИ И РЕСТОРАНТИ И МОЖЕ ДА СЕ НАМЕРИ И ОТГОВОРА.
Кои полицай да изпратят там? Та те всички са корумпирани и действат заедно. Лично пострадах от изнудване и подадох жалба в полицията, а те я потулиха някъде и ми отговориха, че нищо не могат да ми помогнат, а ставаше въпрос за опит за отвличане и рекет.
Тази година на Кранево беше доста приемливо. Не бях много наясно дали съм бил в свободна зона или в платена, просвах си хавлийката и никой не идва да ме търси. Доволно. Е, в селото няма много какво да правиш, но това е отделна тема.
Защо компетентните лица се правят на изненадани?! На всеки плаж по нашето Черноморие, 20% свободна плажна ивица е в тревите и камънака в края на плажа?! Това си е дискриминация!
Zashto naroda chaka na BB, vmesto zadrujno letovnitsite da si pomognat i da se zastupqt edin za drug!? Zashtoto ne sme nikakuv narod, a boklutsi!