Коментари - Тръмп: САЩ ще управляват Венецуела, докато не се осъществи безопасен преход | dnes.dir.bg
назад

Тръмп: САЩ ще управляват Венецуела, докато не се осъществи безопасен преход

Не искаме никой друг да вземе властта в страната и тази ситуация да се повтори, заяви американският президент

Обратно в новината
| Редактор : Надежда Христова

Коментари - Тръмп: САЩ ще управляват Венецуела, докато не се осъществи безопасен преход | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Мадуро ще управлява САЩ докато не се извърши разумен преход там.

Що не си каже направо, че ще анексира тази територия по стар американски маниер! Както всички останали щати в америка от индианците или от Мексико! Следват Гренландия, Канада, половин Мексико, Колумбия, Панама и Куба! Все в полза на хората, демокрацията и дрън, дрън!

безопасният преход завършва с изчерпването на залежите...

В едно неотдавнащно обръщение към народа, Мадуро се обърна и към американците. Той крещеше ( цитирам буквално ), “ Елате и ме хванете, ако можете ! Елате страхливци ! Аз ви чакам ! Готови сме за вас ! “ И те отидоха , и го хванаха, и го закараха на екскурзия в Ню Йорк.

mонеже ботоксовата му беше обещала защита

Ето, това е агресия, руснаците трева да пасат!

Бай Дончо фана Мадуро...Ще смучи нефт....

безопасен преход на какво?? на парите от петрола в американските джебове ли? тва е то демокрацията...

Простият човек като мене се пита защо Путин да не управлява Украйна по примера на Тръмп ?

ДЕМОКРАЦИЯ И ИНСТРУКЦИЯ ЗА УПОТРЕБА Свалете диктатора Назначете спасителя Подпишете договорите Поздравления! Вие сте свободни Свободни от контрол върху собствените си ресурси Венецуела не е окупирана. Тя е просто временно администрирана от вечния временен администратор.

Под "безопасен преход" разбирайте "докато не им източат нефта"...

Kakво си мисли този Maдуро? Върху американско нефтено находище прави държава.

Възмущението на Москва от плановете на САЩ да прекратят доставките на наркотици за Латинска Америка е толкова обезпокоително открито и НАГЛО , че няма съмнение, че първият, който ще пострада от действията на американците, ще бъде управляващият режим на Путин в Русия, известен с тесните си връзки с международните наркокартели. Както е добре известно, един от центровете за трафик на наркотици е съюзникът на Русия Венецуела, откъдето руснаците изнасят тонове кокаин и го разпространяват по целия свят. Орките след торалното падане на приходите им от газ и нефт силно се надяваха поне на търховията си с наркотици, но „ТРАМП НАШ“ ИМ СЕКНА ПЛАНОВЕТЕ САЩ преди това приравняваха доставките на кокаин от Венецуела за САЩ с тероризъм. Според официалния представител, Министерството на правосъдието на САЩ е конфискувало над 450 милиона долара средства, принадлежащи на замесените в делото за наркотероризъм. Оршан добави, че това е само началото. Освен това, според СНН , Венецуела ще бъде добавена към списъка на държавите, спонсори на международния тероризъм.

Помним, как в цинковите ковчези от Виетнам "супер героичните мироналагащи американци" си прекарваха морфин! Същото и от Авганистан! Долни манипулатори!

ОТНОСНО НАРКОТИЦИТЕ Русия. Управляващата наркобанда чекисти . За първи път в историята на човечеството цяла държава, при това ядрена, се управлява от банда наркодилъри Бившият резидент на КГБ на СССР във Вашингтон Юрий Швец цитира факти, доказващи, че Русия се контролира от наркокартел / Русия Управляващата наркобанда на КГБ За първи път в историята на човечеството цяла държава, при това ядрена, се управлява от банда наркодилъри . Бившият резидент на КГБ на СССР във Вашингтон Юрий Швец цитира факти, доказващи, че Русия се контролира от наркокартел. ОСНОВНИЯ ДОСТАВЧИК НА НАРКОТИЦИ Е АФГАНИСТАН . Руското външно министерство донесе „брашно“ от Аржентина за депутати и сенатори . Сега се разбра на кой свят живеят, ама аз си мислех, че са под глог...Машка щеше да пасне и на аржентинеца, и на афганинеца, стига да го има! // Още през 1926 г съветския партиен елит започва да използва наркотици Опиумни бърлоги за ПАРТИЙНИЯ ЕЛИТ: където номенклатурата се надрусаваше с морфин

сащ откриха най голямата нарко лаборатория и фабрика за фентанол в гренландия

Айде и Путефффф, ще черпя!

ДО смешния лъжлив тъп РУСОФИЛ ОТДОЛУ Дерипаска предупреждава за рискове за бюджета на Русия поради отстраняването на Мадуро 3 януари 2026 Контролът на САЩ върху венецуелския петрол може да срине руската икономика. Русия ще се сблъска с нови бюджетни проблеми, ако САЩ получат контрол над производството на петрол във Венецуела, заяви милиардерът Олег Дерипаска . Той направи това изявление в отговор на военната операция на Вашингтон в Каракас, при която беше заловен диктаторът Николас Мадуро. Кой е крадеца ДО момента ЕДИНСТВЕНИТЕ КРАДЦИ НА ВЕНЕЦУЕЛСКИЯ ПЕТРОЛ – ПРИНАДЛЕЖАЩ ЕДИНСТВЕНО НА НАРОДА – СА КРАДЦИТЕ ОТ РУСИЯ. Само Руските фашисти до сега изпомпваха и крадяха венецуелски нефт от 4 големи нефтени полета. Благодарение на диктатора мъдурко НО ДО СЕГА РУСОРОБИ що не ревахте ? Но скоро това ще престане. Ватенките ще бъдат прогонени както от Афганистан и Сирия като пребито куче с подвита опашка… / Венецуела е страна тотално заробена от Китай и Русия. Мадуро им дължи 120 милиарда, магазините празни, заплатите 2 долара. Всяка капка добит петрол отива за погасяване на заемите.

Ей това се казва демокрация, бай Дончо казва имате много петрол и други залежи, а ние не сме взели и една стотинка от тях, не става така, това се нарича "наркотрафик" и ние ще го накажем аххахаххахах

По време на Ялтенската конференция Сталин поискал Рузвелт да му обясни КАКВО Е ДЕМОКРАЦИЯ . Рузвелт обяснил - ВСИЧКО, КОЕТО Е В ИНТЕРЕС НА САЩ Е ДЕМОКРАЦИП.

Жалки лъжливи русофили МОЛЯ ПОСОЧЕТЕ поне една страна която да живее добре, благодарение на Русия. Русия носи на света само бедност, разруха и смърт - Иран, Хусите, Венецуела, Куба, Зимбабве, Северна Корея, Афганистан, Сирия, Палестина, ЛДНРы, Абхазия и Осетия, терористите Хамаз, Хизбула, хути , талибани . Там където са Европа САЩ Канада Япония Южна Корея, Австралия там са и много други са красиви и свободни страни. Там, където е смехо-държавата ПРОсия – там са Иран, Хусите, Венецуела, Куба, Зимбабве, Северна Корея, Афганистан, Сирия, Палестина, ЛДНРы, Абхазия и Осетия, терористите Хамаз, Хизбула, хути , талибани . Няма нито една страна в света, МОЛЯ ПОСОЧЕТЕ поне една , която да живее добре, благодарение на Русия. Русия носи на света само бедност, разруха и смърт ! НИКОЯ ОСВОБОДИЛА СЕ ДЪРЖАВА НЕ СЕ Е ВЪРНАЛА ПОД РУСКО РОБСТВО !!! Единствената земя, която пРоСия е „освободила“ и сега живее щастливо, е Аляска. И най-смешното е че в Раша в магазините НЯМА нито един продукт от Куба, Зимбабве, Северна Корея, Венецуела, Иран, Палестина… Всички държави от бившия руски концлагер избягаха в Евросъюза и НАТО

Пожелавам им късмет на Венецуелците с новото управление. Досегашното ( Русия и Китай) го видяхме мизерия за народа. Американците също ще ги крадат, но при залежи по големи от на Саудитска Арабия с по добро управление и за народа ще има. След години разбира се трябват инвестиции,време. Венецуелците с години живеят в мизерия а Арабите като царе ще разберем след години дали съм прав. Успех

Основният въпрос е дали оръжието с което Русия набишка Венецуела за 8 млрд като дълг няма да отпътува за Украйна?

Истината е че военните във Венецуела предадоха Мадуро, ако искаха , можеха да насерат Делта Форс. Сега Холивуд ще прави филм за тоя цирк в старите американски традиции.

Ще се окаже, че Тръмп е най-големият бизнесмен сред всичките американски президенти в последните 50 години, а може и повече!

Агресора САЩ пороби Венецуела за да я ограбва

Агресорът русия иска да пороби Украйна, за да я ограбва.

"Ще инвестираме милиарди и ще поправим петролната инфраструктура, за да започнем да печелим пари в страната", каза още американският държавен глава. Според Тръмп, Америка е престанала да печели от петрола във Венецуела още от 1976 година. Ако това е вярно, означава 50 загубени години, половин век! Това е страшно много време, и всичко това при положение, че на Америка и трябват пари!

Показаха на Путин как се прави.

Усраина трябва да се управлява от Русия!

Русия се управлява от украинци, и то във всички области, не само в политиката. Просто те са на по-високо ниво.

Да го направят срещу украинците, не срещу индианците с 5 вертолета :)

По добре капитулирал клоун отколкото мъченик:)

Следва Гренландия. Путин си прибира какво ми хареса от Украйна. Китай ще си чопне Тайван. Интересно, а - явно силните държави почват да си вземат кой кво му хареса.

И ние за да чопнем каквото ни хареса от другите, а не те нещо от нас, трябва да сме силни! Това са новите реалности! Хубавото е, че европейските лидери започват това да го осъзнават. Само русофилите като Копейкин си останаха със старото мислене. Тях ако ги питаш, ще ти кажат, ние трябва да сме слаби!

Та значи влизаш в чужда къща, отвличаш стопанина, казваш че не си управлява добре собствеността и обявяваш че ще я продаваш за своя печалба.

Сега е ред на Гренландия и Украйна ! Интересно защо ЕС не наложи санкции срещу САЩ....

ЕС е евтин бардак сьс стари пачаври. В буквалният и преносният смисьл. .

Очаквам с нетърпение да видя първия пакет санкции срещу САЩ, който ще подготвят европейските мишки! А, вярно, забравих, че тази специална операция сега е домократична! Извинявам се!

Покрай корабчето, дето отведе Мадуро в америката, сигурно е имало и 5-6 такива със ,празни багажници'..

да извиси исполински ръст и да наложи санкции на Америка.

Тръмп каза следното: - САЩ ще управляват най-големите петролни залежи в света - тия на Венецуела, докато ги свършат.

Сйде край сега ще точи нефт на аванра

Поета Пеньо Пенев го е казал много точно: "Когато цъфнат теменугите и работите тръгнат зле, еби им майката на другите и гледай ти да си добре".

ФАКТИТЕ ЯСНО ПОКАЗВАТ 1. ОРКИТЕ РАЗБИРАТ САМО ОТ СИЛА 2. РУСКИТЕ ФАШИСТИ СА СТРАХЛИВЦИ – ТЕ МОГАТ ДА ЛАЯТ И ЗАПЛАШВАТ ОТ МОСКВА, но нищо повече. Поредния пример : Китай отдавна не купува Венецуелски петрол, въпреки лъжите на русоробите Само фашистка русия продължава да краде петрола на Венецуелския народ Един нагъл руски танкер отново е решил че може да натовари венецуелски петрол, но страхливо избяга след като американците му заявиха че могат да го превърнат в подводница и да го пратят при крайцера мАсква … Американски разрушител решително срещна руски танкер край бреговете на Венецуела 21/11/2025 Руският кораб веднага промени курса на 180 град. Руският танкер, част от сивия незаконен флот промени маршрута си и спря да плава за Венецуела след среща с американски разрушител. Според агенцията руският петролен танкер СЕА ХОРСЕ се е обърнал назад на път за Венецуела, след като американски военен кораб е пресякъл маршрута му край бреговете на страната.

Калас През последните 100 години Русия е атакувала повече от 19 държави Никой от тях не е нападал Руската федерация. «През последните 100 години Русия е атакувала повече от 19 държави, някои от тях дори три или четири пъти. Нито една от тези страни никога не е нападала Русия. Затова във всяко мирно споразумение трябва да се съсредоточим върху това как да накараме руската страна да спре агресията завинаги и да предотврати промяната на границите със сила», подчерта европейският дипломат. / путлер каза че войната за руснаците е в гените им 29/10/2025 Руската педерация води войни приблизително на всеки 6-7 години. По време на посещение във военната болница в Мандрик руският диктатор Владимир Путин се срещна с участници в нахлуването в Украйна и обяви «генетичната предразположеност» на руснаците към война. С ЕДНА ДУМА ФАШИСТКА ДЪРЖАВА

Бившият началник на разузнаването на Венецуела Карвахал разкрива истината за Мадуро 5.12.2025 Уго Карвахал отправя редица обвинения. Бившият началник на военното разузнаване на Венецуела, Уго Карвахал, известен като „Ел Пойо“, заяви, че режимът на Николас Мадуро на практика действа като наркотерористична организация. Карвахал твърди, че по време на службата си той лично е наблюдавал висши венецуелски служители да координират доставките на наркотици и да си сътрудничат с въоръжени групи. Писмото споменава връзки с колумбийските бунтовници ФАРК и ЕЛН и , кубинските разузнавателни служби и дори бойци на ХИЗБОЛА . Според него тези синдикати са били използвани за доставка на кокаин в САЩ и финансиране на политически операции. Карвахал също обвини венецуелските власти в широкомащабен шпионаж, дезинформация и манипулация на избори, по-специално чрез електронната система за гласуване СМАРТМАТИК . Той изрази готовност да сътрудничи на американските власти и да предаде допълнителни доказателства.

Цяла България, Европа и САЩ МРАЗИ всички турски и цигански МАФИОТИ-( Трафиканти на наркотици, Трафиканти на арабско- негръски башибозуци и Трафиканти на ФАЛИВО Евро)... Някакъв турчин - Гюнеш Али , се представял за българин и ходил да КРАДЕ в Великобритания.. Откраднал няколко милиона долара. Но са го хванали и го пратили в Затвора.... Тия турчин Гюнеш Али се е представял с името "" Венци Делукса"".. Преди години турския ШПИОНИН в БЪлгария- Ахмед Доган се представял за "" Меди""... А после чувахме как някакви крадци- МИТЬО, обикаляли да крадат из българия и нападали жените да ги изнасилват... Така че гледайте дали пак някакви цигани и турци няма да тръгнат да обикалят да крадат из БЪлгария, тоя път ПРЕДСТАВЯЙКИ се с името- "" Венци"".

Не става и дума за териториални претенции! Изобщо не се изисква от Венецуела да направи териториални отстъпки!

Е защо им е територия, като ще я управляват? Защо да хранят население като могат да теглят само ресурсите. Те винаги така правят.

Такс де. Той нефта не се брой

Така е в демократичния свят - някои са по-равни от другите - хамериканците нападат суверенна държава и го представят за защита, чифутит избиват 90000, но го представят, че се защитават, руските варвари нападат Украйна и го представят за престъпление. Истина е, че и трите държави са терористични и извършват престъпления безнаказано от страната на силата!

И ко стана жалки смешни русороби ? Трмп наш . Или не наш . И военните във Венецуела мразят мадуро и го изоставиха на американците САЩ заловиха Мадуро във Венецуела в резултат на преговори. 3 януари 2026 Няма жертви сред американските военни.

УСА нападнаха суверенна държава, т.е. извършиха терористичен акт на територията на независима държава. Очакваме санкции като на Русия! Така е честно!

И когато се събудиш русоробче виждаш че си покрит с мокри от урина страници на вестник Правда? Иди купи презервативи на баща си за да не ражда повече недоразумения като теб. Малоумници, как всички са ви събирали на боклука от абортни отпадъци и са ви и отгледали? И като на всички руски овце Путин ти сложи розови очила и ти отне мозъка . В Русия се появи нова нелечима смъртоносна болест: Путинизъм на главния мозък ...

Определено ти си роб на простия си мозък. И Русия и Америка са терористични държави и трябва да се третират еднакво!

И как точно сравняваш войната в Украина с яреста на Мадуро,при който не беше дадена нито една жертва.Мадуро беше арестуван,американските военни се изтеглиха и в момента вицепрезидентката управлява страната.Да ти припомня ли колко точно жертви бяха дадени в Украина,колко деца загинаха,колко цивилни,колко заводи и жилищни сгради бяха разрушени до основи.И имаш наглостта да правиш сравнение.Наглец.

Хамеракамците много обичат да раздават демокрация и да крадат петрол. За справка Либия и Ирак…. А след тях потоп, сега либийците ядат пясък….

Кой е крадеца В момента ЕДИНСТВЕНИТЕ КРАДЦИ НА ВЕНЕЦУЕЛСКИЯ ПЕТРОЛ – ПРИНАДЛЕЖАЩ ЕДИНСТВЕНО НА НАРОДА – СА КРАДЦИТЕ ОТ РУСИЯ. Само Руските фашисти до сега изпомпваха и крадяха венецуелски нефт от 4 големи нефтени полета. Благодарение на диктатора мъдурко НО ДО СЕГА РУСОРОБИ що не ревахте ? Но скоро това ще престане. Ватенките ще бъдат прогонени както от Афганистан и Сирия като пребито куче с подвита опашка…

Като има санкции кой да го ползва бе балък? Нали за това най богатата на петрол държава е най бедна от сто години.Първо САЩ го крадяха а след като го национализираха им сложиха санкции.

Венецуела е страна тотално заробена от Китай и Русия. Мадуро им дължи 120 милиарда, магазините празни, заплатите 2 долара. Всяка капка добит петрол отива за погасяване на заемите. Всяка година Мадуро ходи в Москва да се моли, Путин великодушно опрощава 1 милиард лихви, и дава срещу нов кредит оръжие за 3 милиарда, с което да се тероризира и държи в подчинение венецуелския народ. Горе-долу такива са плановете на Русия и за България - вечен длъжник, ако не дай си Боже русофилските марионетки вземат властта. А в същото време дъщерята на предният комунистически вожд Уго Чавес е в САЩ с лично състояние от 6 милиарда. типично по комунистически, а?

ЕС готов ли е с първия пакет санкции срещу САЩ?

Орките винаги изоставят и предават своите съюзници . Само факти русия винаги печелила, реват русоробите тук - Ето това са всички победи на руските фашисти ОРКИТЕ ПОЗОРНО ИЗБЯГАХА ОТ АНГОЛА, СУДАН, КУБА… АФГАНИСТАН ПОСЛЕ ОТ ИРАК, ПОСЛЕ ОТ ЛИБИЯ ПОСЛЕ ОТ МАЛИ в Африка ПОСЛЕ ОТ СИРИЯ А СЕГА И ОТ Венецуела… традиция сър. ОРКИТЕ ПРЕДАДОХА и не помогнаха на ВСИЧКИ СВОИ СЪЮЗНИЦИ – Бабрак Кармал, КАСТРО, САДАМ, КАДАФИ, АСАД, МАДУРО … и десетки други И също руските предатели захвърлиха и не помогнаха на Иран И за всичко това пак плащат руските роби, от своите пенсии, заплати и мижав стандарт на живот. А и нашите русофили непрекъснато реват че не им плащали редовно от посолството… лузъри Може ли да наречем Сталин "победител" във войната? - Не. Най-новите данни говорят за около 30 милиона загинали — това е всеки шести човек в страната.

И какво предлагаш...руснаците да се бият вместо венецуелците ли?Да не би гарантите на Украйна да се бият на фронта?Айде стига с твоята пропаганда а!

Къде са санкциите, бе лицемерни боклуци?!?! И сега, ако някой ми каже, че педалския Запад не е лицемерен с двойни стандарти, да отиде да си пие хапчетата. Западът, в основите си, е изграден върху измами и лъжи!!!

Боно, Путин ще го извади от затвора!

на коронацията на мюсюлманският кмет на ню йорк нямаше едно американско знаме.

Таваришчите от задунайското братство се лутат като шугави. То не им стига, че бадева надиплените рубли преди 3 дни заминаха по долапите в мазетата им, ами сега трябва да гледат как един от основните подгъзници и поддръжници на бункерния ботоксен шебек го развеждат с прангите като панаирджийска мечка. И де го кремльовския шебек който обещаваше безрезервна подкрепа за него, а? Правилно- наврян в бункера и пълни специалните куфарчета. С:-)