Коментари - У нас се пилее храна, колкото са годишните нужди на София | dnes.dir.bg
назад

У нас се пилее храна, колкото са годишните нужди на София

От Българска хранителна банка (БХБ) отчитат положителна тенденция в нагласите на бизнеса да дарява и 40% ръст на количеството спасени от разхищение продукти.

Обратно в новината

Коментари - У нас се пилее храна, колкото са годишните нужди на София | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Е па, бизнесо ни е таков! Държим си доматите по 5-6 лв. на пазаро, като се скапят съвсем ви ги пускаме по 3лв. без да ги ровите и да ни ги мачкате, защото са ефтинджос и накрая 2-3-ти заминават в кофата за боклук!

На ден ли се пилее толкова храна или годишно?

То у нас какво ли не се пилее? Храната е последното нещо, като става дума за пилеене. Що не кажат колко милиарда се разпиляха, колко хора разпиляха по света, на колко хора пилеят живота с робски труд, колко питейна вода изтича по спуканите ни мрежи от балканската война... Мога да продължавам, но и това стига...

Тя па една храна...

Дотук по тази, сравнително важна тема - 3 поста. По темата с руския самолетоносач - 896. Ха сега кажете, че не е тролски тоя сайт

Спрете да раздавате кифтета и пр. на дупедатите у Пърлъментито! Те без туй спейки или четейки вестници нищо не изразходват само пилеят кифтетата, после и тоалетната хартия. Виж водата не си пускат и не си мият ръцете, пестят...

Понеже си падам и по сметките, направих следната: според данните в началото на статията, всеки от получилите помощ е получил средно по 100 килограма храни. Ако някой е получил 10 кг., то други 10 трябва да са получили по 110 кг.. Я ми кажете това възможно ли е? Представяте ли си как средно 100 кг. продукти стигат до нуждаещи се и се усвояват! Това е невъзможно! Ако цифрите са такива, то възниква съмение дали всички храни наистина отиват при нуждаещи се, или се връщат към търговска мрежа... Преди години из търговската мрежа имаше шоколади, които никога не бяха внасяни от вносител през митница. Бяха внос дарение на световната организация, няма да казвам името й, но е най-голямата в света след ООН май. Та не че обвинявам някого, просто цифрите са нереалистични и водят до изводи сами по себе си. Моля коментирайте, споределете мнения.

Българските търгаши си нямат понятие от бизнес. Хранителните стоки в България са по-скъпи отколкото в Германия или Великобритания. Те предпочитат да изхвърлят отколкото да намалят цената докато продуктите са все още, що годе, годни за консумация. За справка в Англия 2л мляко струва 0.95 пенса. Ако обаче годността му изтича на същия ден, намалят го на 0.20 п.

Грехота е да се изхвърля храна, разбира се. В световен мащаб се изхвърля една трета от произведената храна, а в същото време, в страни като Русия и Северна Корея, хората гладуват и живеят в нищета, под управлението на диктаторски режими. При една добра организация, може тази храна да се предоставя на Русия и Северна Корея, под някаква хуманитарна помощ, а не да се изхвърля.

Не само храна, огромно количество всякакви стоки се пилеят. А колко от тях са некачествени еднодневки и се изхвърлят скоро след покупката им. Ако се направи реална статистика колко пък от тях са направо вредни или ненужни, резултата ще е ужасяващ. Все по-ненужни и излишни за идиотската система стават и голяма част от хората! Повечето хора са необходими само като потребители и творци на печалби и блага на шепа привилигировани. Дали и до кога обаче, такова човечество ще е необходимо на планетата Земя? Мисля, че няма да ни търпи още дълго!

Не е лоша идея отпадъчната храна да се изхвърля отделно от останалия боклук, за да може бедняците все пак да се възползват от нея - дори и развалена или наръфана, все пак си е храна и някой може да оцелее с нея.

там бурканите в мазето се отварят целенасочено.