Соларен самолет летя успешно и през нощта

Експерименталният самолетът "Солар импулс" (Solar Impulse), задвижван единствено от слънчева енергия и батерии, кацна след 26-часов полет.

Обратно в новината

Коментари - Соларен самолет летя успешно и през нощта | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Много хубаво ама дали поне 1 куче може да натовари на борда?

Браво, чудесно постижение за пилотиран самолет! А иначе един от първите успешни опити за продължителен полет на самолет (безпилотен), захранван със слънчева енергия е на AC Propulsion от Калифорния, които през 2005 демонстрираха над 48 часа полет с машината SoLong.

Няма да може -това са свръхлеки и изключително маломощни "самолети" -тръгнал бил с 35 км в час -ми ако вятъра е 50 км в час тва значи,че лети назад.

Теглото на самолета без пилот е около 1600 кг. Максимално тегло, при което може да излети, е около 2000 кг. Ако кучето ти не тежи повече от 400 кг би трябва да може да излети.

Много добре. Всяка начало е така, в бъдеще ще имат достатъчна товароподемност, за да се ползват от хората ... ако нефтената мафия позволи да се стигне до там.

засега толкова. все пак цяла нощ е летял. След време когато се осъвършенстват соларните клетки и акумулаторите тогава ще може и по добре

разсмя ме,но засега това е положението...нещо като братя РАИТ..

За сравнение скоростта на излитане на АН-2 е 50 км/ч. Максималната скорост на "Солар импулс" спрямо въздух е 70 км/ч, т.е. отговорът на твоят въпрос е: при скорост на вятъра 50 км/ч "Солар импулс" може да лети срещу вятъра с 20 км/ч спрямо земята.

"Това беше първият път, когато соларен самолет лети през нощта", няма такъв израз на български, казва се за първи път

Засега толкова. Все пак цяла нощ е летял. След време, когато се усъвършенствуват соларните клетки и акумулаторите, тогава ще може и по добре!... Много добре. Всяко начало е така, в бъдеще ще имат достатъчна товароподемност, за да се ползват от хората... ако нефтената мафия позволи да се стигне до там!... Вчера самолетът потегли със скорост 35 км в час при ясно небе в 6:51 часа местно време (7:51 часа българско време). Крайната цел на екипа е на пет етапа да обиколи света с подобрена версия на машината. За сравнение скоростта на излитане на АН-2 е 50 км/ч. Максималната скорост на Солар импулс" спрямо въздуха е 70 км/ч, т.е. при скорост на вятъра 50 км/ч Солар импулс" може да лети срещу вятъра с 20 км/ч спрямо земята. Браво, чудесно постижение за пилотиран самолет! А иначе един от първите успешни опити за продължителен полет на самолет (безпилотен), захранван със слънчева енергия, е на AC Propulsion от Калифорния, които през 2005 г. демонстрираха над 48-часов полет с машината SoLong. Засега това е положението - като по времето на братя РАИТ!...

Гордост е да видим, че наистина четем - поздравления за авторите на предходните коментари ! А Швейцарията си е Швейцария - и CERN-а навремето бил започнат с такива прототипни опити .