Фискалният борд влиза в конституцията?

Бюджетният дефицит да не надхвърля 3% от брутния вътрешен продукт, държавният дълг да не надвишава 40% от БВП, а преразпределителната роля на държавата да се ограничи до 38%.

Обратно в новината

Коментари - Фискалният борд влиза в конституцията? | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Зашо преките данъци г-н Дянков, косвените данъци са най-голямото перо за всеки, нека да има референдум за ДДС на лекарствата и жизненоважните хранителни стоки, защо те да са със ставка 20 %, а какво да кажем за монополизма, сметката ми за газ при едно и също потребление на газ е с 50 лв. повече от миналата година, осигурителната ми тежест е повишена заплатата ми е замразена за какви референдуми говорите , стига популизъм,магазинчетата масова фалират, изобщо някой мисли вли как излизаме, въобще излизаме ли от кризата.

Що за глупост? А какво ще стане, ако/когато кредитния ни рейтинг стане АА или по-нагоре и обслужването на дълга стане лесно? Защо трябва да се се лишаваме от възможността да набираме евтини кредити отвън. Или тогава пак ще променяме конституцията? В конституцията са залегнали основните принципи на управлението, а не нещо което се влияе от конюктурата. Ако Дянков толкова иска, да промени закона за БНБ. И за да няма недоразбрали какво казвам, само ще посоча, че в момента публичния дълг на Япония е 200% от БВП, но обслужването му не е толкова трудно, защотото лихвата по него е ниска. Макар и да не сме Япония, за в бъдеще (след 20-25 години), навярно и ние ще можем да си позвилим поне дълг поне 50% от БВП