Коментари - Дянков продава ”Информационно обслужване” | dnes.dir.bg
назад

Дянков продава ”Информационно обслужване”

Финансовият министър Симеон Дянков заяви, че иска да приватизира държавната фирма "Информационно обслужване" ЕАД.

Обратно в новината

Коментари - Дянков продава ”Информационно обслужване” | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Пълен идиот.Фирмата хем е на печалба, хем е неефективна.А бе изрод къде ги научи тия работи.Тоя изобщо има ли диплома и по какво?Да не се окаже по илюзионизъм.

Много сте зле бре, естествено, че никой няма да я купи а просто трябва да се закрие. Няма по лошо нещо от такава фирма за доене на държавни пари при 5% КПД с 800 души персонал :-). Всяка ИТ фирма с 20 души качествен персонал ще печели и върши работата на 5 такива тромави, скапани хранилки на мърльовци. Е кофти е им е на тях, но вече няма социализъм. Които го може вече ще взема държавни поръчки за софтуер, няма да дава под наем сгради. Поне се надявам, че ще стане така.

Ега ти малоумника! Няма ли кой да му каже да спре! Те направо си казват - ще правим, каквото си знаем! Колко печеливши държавни предприятия се продадоха за жълти стотинки, след което се закриха?! И това ще продължи. Не е ли това да работим за някой? Да пълним гушите на някой? А това без пари ли става?! И седнали да ми говорят за корупция и далавери!!!

Много сте зле бре, естествено, че никой няма да я купи а просто трябва да се закрие. Няма по лошо нещо от такава фирма за доене на държавни пари при 5% КПД с 800 души персонал :-). Всяка ИТ фирма с 20 души качествен персонал ще печели и върши работата на 5 такива тромави, скапани хранилки на мърльовци. Е кофти е им е на тях, но вече няма социализъм. Които го може вече ще взема държавни поръчки за софтуер, няма да дава под наем сгради. Поне се надявам, че ще стане така.

Пограма на ГЕРБ: Приватизазация на:Търговските дружества с повече от 50 на сто държавно участие в капитала, които са от значение за националната сигурност на Република България, посочени в Закона за приватизация и следприватизационен контрол; Почва се!

Ха ха ха и това ми било иконовист - при цялата си неефективност Информационно обслужване е едно от 12-те държавни търговски дружества, които са били на печалба през 2008 г.. Абе как се ни се натриссат разни специалисти от чужбина, дето бил гооолям специалист ... ама и той не знае по какво. Мале, мале страшно ще е след следващите избори като социтата спечелят пълно мнозиство. Само това ще ни докара ББ и неговите специалисти.

Тоя добре ли е??? Тук не става въпрос за печалба или загуба, а за това, че секретни неща ще станат достояние на чужди фирми и разузнвания !?!?! М. Велчев беше боклук, Орешарски също - но Дянков е най-големия малоумник!!!

Време е за ново почистване. Явно цикълът става лято-зима. Да вземаме метлите

Бойко, мойто момче нямаш подобаващо образование за примиер...ако разбираше поне малко от бизнес, икономика или политика щеше да видиш как те закопава Дянков...ама не...ти сляпо му вярваш на това лике...но народа вече взе да ви слага в едно уравнение и скоро и ти с него ще изхвърчиш от парламента.

А защо просто не сменят служителите? Като стане дружеството нчастно нали то ще наема по-добри служители? Да наемат въпросните по-добри. Вместо приходите да отиват в хазната ще отиват частен джоб. И колкото повече приходи отиват в частен джоб, толкова по-малко ще остава за публичния харч. Хората искат градинки, добро здравеопазване, подпомагане закупуването на животоподдържащи лекарства, културни мероприятия..Ние културата вече почти не я ползваме.

Вече съжалявам че гласувах .От този министър нищо добро до сега не видях просто една мисъл с която да ми стане нещо по добре.Не става така,Не се е върнал в България туко така.Вече не се съмнявам в това.Писнами от хора който не живеят тук да ме учат как да живея аз в България

тука няколко плямпала които не знаят какво значи държавно и какво - държавна фирма, дрънкат глупости. Явно Дянков е решил да направи далавера, като разпродаде де що може и да открадне колкото става. А забележката за приватизираните фирми - да не мислите, че ако го продадат търговете ще станат по изгодни ли? ГЛУПОСТИ.... за платените драскачи няма да коментирам, даже се знае на кои фирми им прецаква далаверката тази фирма, започвайки от ибеме дот биджи.

ще я продаде за 5 лева на майка си тоя малоумник....а ние си мислехме, че вече не е останало нищо да се приватизира,че да лапат управляващите...

и после всичко ще го поеме някое министерстфо - като онова с Майкрософт договора, или онова с договора за юридически софтуер... Дяков, кои фирми казваш, че ще спечелят? кАжи, кажи кои търгове, за да не се хабят другите да се пробват... деба и крадльото нагъл.. че и да продава ...

Крицо, дам, Информационно е виновно. Ама като го продадат, кой ще е виновен? :) Само питам...

Правилно. Държавата е най-лошият стопанин!

Аз ще я купя бе няма проблем, кой не иска да си има дойна крава.

Абсолютно прав е,защото тази държавна фирма при Станиш-гей закопа България с огромните си разходи,за да се злепоставя предизборния съперник!За подобни неща,които впрочем са немислими в белите страниСтанищев отдавна да е в каре!

prodawat se mamo...

Мммдаааа нищо ново под слънцето, досега историята на България може да се раздели на два етапа - в единият се градеше, а в сегашният се продава и руши. Всъщност в основата на управлението на всички псевдодемократически правителства досега стоеше именно едно основно действие приватизация. Всичко останало е на заден план, нищо ново не се сътворява и това е нормално, защото имайки впредвид умственият и интелектуален багаж на демократичните ни правителства дори и продажбата или поддръжката на създаденото ги затрудняваше, да не говорим за построяване на нещо ново ... абсурд. Продажби, приватизации, комисионни и ... дотук ! Както вече написах - нищо ново ...

Nqkoq, можеш ли по-конкретно, с какво си работила? Всеки може да изръси глупост. Аз пък съм работил и да ти кажа като махнем политическите шефове там има нелоши специалисти. Може би си работила с някое друго информационно обслужване. Грешки стават...

във почти 100% от фирмите е така. 90% са пълнеж. А че има работи които не са за мръсни частни лапи, има, факт. И че си имаме министър, който в прав текст заявява, че е нагласил търг да не бъде спечелен - предварително... както се казва, ако има такова нагласяване, то ИО-то ли ви пречи или...?

Интересно:)))) Навремето бе приватизирана. После бе национализирана. Не знам дали има друга фирма в БГ, която е била национализирана. Но логичен е въпросът: Защо първо я продадохте, после си я купихте, а сега искате да я продадете. Не разбирам

Ами напълно си прав. Но повечето пишещи тук изобщо не четат изказването. Първо когато една държавна фирма печели от рентиерство със сигурност наемите са занижени и не малко влиза директно в нечии джобове. И второ ще се продаде ... ако някой се интересува от купуването й. В противен случай тя ще се закрие.

Бях скептично настроен към ББ, но с този финансов министър съм вече тотално отчаян какво ни чака. И най-лошото е, че е министър по време на криза... Не стана далаверката да извади парите от резерва и да ги вкара в частните банки, сега се нагледа на ИО-то... И за чий ще продаваш държавна фирма, която хем е управлявана зле, хем е на печалба?!?! Ми смени екипа (това го направихте вече де) и трябва с качествен екип да е супер печеливша! ама не, трябва да се гушнат паричките. Че и сам казва за хубавите офиси в градовете! Иначе щял да я закрива?!?!?!? Защо не му пратят една линейка от 4-ти километър да го прибере тоя нещастник!

някой да е доволен от дейността на приватизирана фирма? Представете си позицията на тази фирма, с персонала (дрънкайте си там има много читави), връзките и опита + базата, която е наистина добра, дадени в чешки ръчички. Примерно, чешки. Ще плачете после за ниските такси.

Работила съм с ИО. Маринов е прав - там 90% от персонала не са никакви специалисти, а хора на някой, назначени за заплата. Останалите 10% бъхтат кат' магарета.

Хер Флик, чакаме те да те волиме жежко!

В коя фирма, казваш, че работиш? От онези, дето ще спечелят предварително нагласените търгове ли?:)

Ще остави 800 човека без работа. До година се очаква 15% безработица,след няколко негови подобни хрумвания вероятно 20%. Договорите ще се дават на частни фирми - естествено след солидни комисионни, които не осигуряват служителите си на реалните заплати и не плащат реални данъци. За дивиденти пък не може и дума да става. А какво стана с идеята на Дянков за държавния резерв...

Добре де, може ли някой да ми обясни. Хубаво да го продадат, вероятно еднократно ще вземат повече париотколкото за 10 г напред, но.... Как така сте продадеш дружество което:1. Разполага с база данни на митниците и на НАП, обработва резултатите от изборите и т.н. Тоест държавата иска да продаде народа си. Поне горе долу така излиза. Цялата инфо, всички данни на населението на България ще бъдат в един частник, който отгоре на всичкото ще има и достъп до данните на други две държавни институции. Допълни не че съм голям специалист, но как може да се ограничи участието на едно дружество в обществена поръчка. Нали който купи ИО, веднага ще обжалва условията на търга ако не бъде допуснат. Моля обяснете ми :-) Мони Дянков завинаги.......

Естествено, пак частно интереси. Колко частни фирми мразят ИО, защо - защото работи много по-евтино, и печалбата се връща обратно в държавата. Когато направят по изгодни условия от това да дойдат да ми се обадят частниците. Нали фирмата е направена да обслужва ИТ в дъжавата - това и прави! Загубите ще са огромни ако фирмата се закрие - аман от глупости от Дянков. Бойко да си събира вересиите!

Зад димната завеса на ченгеджийницата,коят умишлено се стеле от всички медии,някой си плете кошничката!И наистина следват Булгаргаз,ТЕЦ София/яко ви дупе,като дойде чуждестранния инвеститор/,сигурно и останките от АЕЦ Козлудуй.

Добре че каквото говори министъра Дянков и става точно обратното. Иначе ще пропадне държавата.

Отиваме на зле... 20% съкратени от агенцията , а за кризата мисли ли се , за хората които са съкратени. Какво стана с обещанията ,че всичко ще е насочено към народа. Защо не продадете малко държавни аудита и бмв-та ,защо не продадете почивни бази и станции за да изкарате някой лев и го вкарате в бюджета.Така ли се работи .... ама това не ти е игра на шах Дянков.

Добре че се разкри от сега - ще трябва да нагласиш някоя и друга поръчка, да одобриш някоя и друга заменка, да уредиш някое и друго политназначение! Все пак хората те подкрепиха, поприкриха малко от престъпното ти минало....

Правилно! Няма нужда от такова обслужване! Да се закрие, няма нужда от приватизация!

Този министър наистина има отчайващ рейтинг. Независимо от темата, само да се спомене името Дянков и се почва...

Коментирай нещо, де! Не се дръж като Бат Гойко - хвърли димката, че всички са маскари, ама после - не знае защо. Та и ти така - много тъпаци се събрали, само ти - един умник и то - мълчалив като Симеончо пред неизсечена гора. Като за начало коментирай: ...дружеството губи доста от основната си информационно-технич дейност, а печели от рентиерски услуги понеже има хубави сгради във всеки голям град... Мислиш ли, че новата дейност на новия собственик няма да е разпродаване на сгради в големите градове?

Дянков , това не е на баща ти! А тези , които не знаят за какво става въпрос да не се обаждат! Стига кте продавали, създайте нещо!

Прав си дядовото момче.След като тази държавна фирма взема такси, които си следват за съдебната власт, значи че досега сме плащали два пъти за едно и също нещо-регистрация я на фирма, я на фондация.ДА СЕ ЗАКРИЕ.Тя беше създадена от сините другарчета като форма на нови досиета. Там имат всичко за всеки.

Стойноста на една IT фирма се формира предимно от натрупаното ноу-хау и качеството на специалистите работещи в нея. Цената на бюрата и компютрите не формира съществена част от цената. Съмнявам се че в тази фирма работят кой знае какви спецалисти, сигурен съм, че е пълно с връзкари, които не правят нищо по цял ден а проектите се реализират от подизпълнители. Незнам кой ще иска да я купи.

Чудесно, продават се, значи, базата данни на митниците и на НАП...

Явно някой е хвърлил око на въпросните хубави сгради. Защо досега няма осъден за ненужно продаване на държавна собственост. Дано хер Флик да е първият.

то Е печелившо. иди и им прочети одита.

и ще дойдат е'ни чужденци да ви вземат данните от при данъчните... да си спомним ли? Между другото, да си налягаме парцалите защото над 75% от личният интернет минава през чужди частни фирми. Здравейте, лични данни... и гудбай!

Ще се окаже прав Азер Меликов в клипа с брадвата. Сега удрят секирата на ИО и на АЕЦ Белене, утре на Топлофикация, после ще заколят Булгаргаз. Алооооо, какво сте създали, бе мушмороци, та да разпродавате.

а може би ще извият ръцете ИО да дава по-високи цени, не може така да пречи на бизнеса... деа и ментето е тоя. Бойки къде си бойко за тебе ли гласувахме или за това да смениш гейовете с обикновени педерасти!

Чета ли правилно, или този министър е нагласил вече няколко търга.. ще видим чии фирми ще ги спечелят. А е лесно да не ги спечели ИО-то - просто им се заповядва да не участват.

За пореден път казвам. Бойко, тоя е ЛУД. Не гласувахме за тебе да ни правиш и нас на луди. Махай това тъпо копеле. Ще те срине да знаеш. Тоя е Луд с Инициатива. Най страшното!!!