Шефът на статистиката: Броят на депутатските мандати е работа на парламента, не на НСИ
ЦИК не е питала за резултата от преброяването, но не бих казал, че вотът е "незаконно подменен", заяви доц. Атанас Атанасов
Обратно в новинатаКоментари - Шефът на статистиката: Броят на депутатските мандати е работа на парламента, не на НСИ | Днес.dir.bg
Коментари
Гълъб Донев, Дали ще успее да се справи с Премахването на 500 червени калинки - хрантутници на БСП, от държавната администрация на България ? Нинова и лорер ще продължават да плюят по него!
Я викам да ги отмените тез избори ... и без това никой не оди на тях и само се харчат едни пари, дет могат да идат за ракия и сгодни жени! Вместо избори предлагам една проста комбинация - президента ще назначава депутаните, а те от своя състав че избират президента и министрите! в случай, че некой умер - новите членове ще се кооптират от старите. наздраве!
Ами защо до сега не обявихте резултатите ? Нали трябващш още март да го направите ?
Депутатите вече са със тлъсти заплати, някои от тях са брадати, някои устати, други по-устати - и тези получават по-тлъсти заплати. Ама този път няма да гласувам !!!
цЕлата драма, е че соросоидите имат най-силно присътвие в София и откачат, че изборите не са само в София.
Броя на българските градове е равен на броя на депутати. Вярвям, че всеки град трябва да излъчи по един представител, който познава и ще държи отговорен. Пловдив, Варна и Бургас по двама, а София 3. В момента в НС ни представляват хора, които не познаваме и никога няма да видим през живота си. Бургас е излъчил 20 депутата, от които никой не роден там, пък камо ли да е живял. Освен това е крайно необходимо да има публичен, поименен протокол за всяко едно гласуване в НС. Да е записано кой за какво е гласувал през годините. Повече прозрачност, възможност за обществен контрол и търсене на лична отговорност. По-малко обща безотговорност и ще си дойдат нещата на място, много бързо.
Пример за дискриминация по вид населено място. Жителите на селата и махалите имат същите права, както жителите на градовете. Всяко село и махала трябва да има свой депутат също.
не си в течение явно. Протоколите кой за какво е гласувал се пазят в НС. Не може в град с 200, 300 хиляди население да се избират само двама представители, а в области със същото население да се избират 4 и повече. Ако има 6 милиона и половина избиратели, то един депутат трябва да се избира от не повече от 27 хиляди, човека.