Коментари - Парламентът подхваща монополистите след Нова година | dnes.dir.bg
назад

Парламентът подхваща монополистите след Нова година

Лидерът на БСП Сергей Станишев обяви, че веднага след Нова година на дневен ред ще е цялостен пакет на много антимонополни закони, като по пакета е постигнато съгласие и с министрите, и с ДПС.

Обратно в новината

Коментари - Парламентът подхваща монополистите след Нова година | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Кои монополисти ще подхванете ? Газпром(overgas),Лукойл,Vivacom,Mobiltel или Топлофикация ,че е най лесно и опростете всички дългове за годините назад на крадците , а останалите ще им плащаме дълговете в цената на газта и електоенергията. Само от преподписаният договор(2006г-декември) с Газпром,който беше до 2011 година България загуби между 300 и 400 милиона евро годишно,защото цените на газта плавно да се повишат за 4 години се повишиха двойно само за година време(Овчаров-Президент). Но парното не се повиши със 70 процента,както трябаше ,а само с 25 процента,като разликата в повишението на цената на газта я включиха в сметките за ток и газ .

Сега ще се запретнат ръкави и ще започне една люта и епична битка с монополите, която сигурно ще намери място в новата история на България. Аз обаче си мисля , че това е поредната партенка и замазване на очите на българите. Защото виждат недоволството и гнева на хората от антибългарската политика , която водят и сериозните проблеми, с които ни сервират сега и в бъдеще. И за да укротят малко духовете, сега трябва да имитираме дейност в полза на избирателите ,. които плащат данъци. Защото принципно работят за тези които не плащат такива. Популизъм до дупка. Това което комунист от ПЕС може да ти обещае , никой друг не е в състояние. Ама логично ли е да си режат клона на който стоят. Та нали кукловодите, чиито политически и икономически поръчки нашите юнаци изпълняват докараха момополите. Как си представят, че ще скочат срещу тях, като случая Бисеров още не е изстинал. Мисия невъзможна. Ако има останали, които вярват на тези, за тях вече има медицинска диагноза.

Нека да позная. Всичко антимонополно ще се стовари върху държавния сектор. Така хем монополистите сити, хем абонатите цели. Временно. До около края на мандата. Нали трябва да подлеят вода на следващите!

В превод значи нови монополи и прегради за малкия и среден бизнес само наши хора поставени верни лица този път завършващи на мемет,мехмед моамед ще държът нещата в ръце.. абе общо взето е срамно как си позволяват всички тези неща и са се скрили зад 2,3 хиляди полицай

Едно е сигурно - за хората, имащи интерес да очернят правителството, тези мерки няма да са добри, нищо че ще се възползват от тях.

Бой по монополите - това е печелившата предизборна формула. Откъде накъде ще харизваме на чужденци естествените монополи и отгоре на всичко без защита на потребителите, които се третират като туземци. Силна държава с антиколониална политика - от това имаме нужда в момента. Ако парламентарната република не върши работа - президентска, което ще реши въпроса с мажоритарния вот.

Ефектите от вашата политика ги почуствахме доста болезнено през 1991 и 1996 г. Първият път си купувахме хляб с купони, а втория станахме "милионери" поради хиперинфлацията. Оставка, бездарници!

Властта в България се упражнява съвършено БЕЗОТГОВОРНО, тъй като суверенът по закон прехвърля правата си не поименно, а на ГРУПА от хора. По този начин е НЕВЪЗМОЖНО да се КОНТРОЛИРАТ политическите пълномощници, нито и да им се ТЪРСИ СМЕТКА за деянията, тъй като юридически колективна отговорност не съществува. Има само морална такава. ЛИПСА на суверенна държавна администрация, поради правото на политическите пълномощници да съставят каквато си ПОЖЕЛАЯТ структура на държавно управление, и да уволнят и назначат, когото си ПОЖЕЛАЯТ в държавната администрация. Демокрация означава само едно - ВЛАСТ на ГРАЖДАНИТЕ?! Кой?! Кой?! Кой?!

Бобо

Станишев, на една маса ядете и пиете, но те плащат сметката. Пак си стоял мирно със свити уши, засрами се и не се показвай повече пред Народа.

Пенсионната система е във фалит. В момента 60% от парите за пенсии, не идват по линия на социалните осигуровки, а чрез бюджета се взимат от данъците. Заложената бомба в пенсионната система е такава, че след около 8 години държавата ще трябва да взема кредити, за да плаща пенсии. Около 6 млрд. на година е дефицитът. След 10 години максимум ще останат да работят 800 хил., които трябва да изхранват 7 млн. Пенсионната система в България е класическа финансова пирамида, при която само първите печелят. В доклада на НОИ се посочва, че средната възраст на пенсиониране в България през 2012г. е била 56,2 г. За да се постигне такава средна стойност при възрастта на пенсиониране, означава, че има огромни групи от хора, които ползват преференции. Има много служители на МО и МВР, които реално работят в условията на трета категория труд, а се пенсионират на възрастта на кадрови войник или патрулиращ полицай. Необходимо е драстично намаляване на групите, които имат право на ранно пенсиониране. Огромен е проблема с работещите в бюджетната сфера, чиито пенсии се финансират от данъците на всички. В момента в България има над 769 хил. души, които взимат заплати от бюджета, от тях над 430 хиляди лица са наети в държавният бюджет (над 130 хиляди лица са наети само в изпълнителната власт) и не генерират БВП при около 2.09 млн.работещи. Кой?! Кой?! Кой?!

Превеждам си думите на Съсела така: Скоро ще вземем нов заем, за да успеем да се задържим, докато не успеем с Белене и Южен поток.