Китай отрече да издига Берлинска интернет стена
Китай отхвърли критиките на САЩ, че контролира интернет и заяви, че американският натиск срещу онлайн цензурата може да навреди на отношенията между двете големи сили, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Китай отрече да издига Берлинска интернет стена | Днес.dir.bg
Коментари
А защо мислите, че у нас също няма кибер-полиция и цензура? И че кибер-полицията и цензурата не обслужват властта дори в момента? В критични моменти, когато се решава дали ще дойдат на власт хора, удобни на ЕС, дори забелязвам психоатаки и такива атаки, които разболяват хората. Така беше, например, докато Бойко удобно се разположи в премиерския стол. Сега, като воденичарски котарак - протегне лапа да цапне някой несъгласен, но не си дава зор, кой смее да му оспори едноличната власт... Медиите по цял свят са курви. В Щатите също. Въпросът с Китай е политически - борба за влияние. Белият дом си мечтае как да лепне и на Китай трипера на демокрацията. Със същия номер с компютрите са подготвили преврата у нас - поне това четох за срещата между Иван Костов и Желю някога. За да гътнат властта, Желю поискал от Костов помощ, а Костов пък казал, че може да влезе във връзка със западна Европа чрез компютри, но попитал колко ще му се плати. Желю му казал, че в момента няма пари. Как са се разбрали, те си знаят... Това го четох някъде из мрежата. Тъй че, американците се опитват да направят номера на китайката в самия Китай. Приказват за свобода в интернет, обаче кой им вярва!