Коментари - Самолетът на Камала Харис е бил отклонен от маршрута си заради буря | dnes.dir.bg
назад

Самолетът на Камала Харис е бил отклонен от маршрута си заради буря

Машината е била пренасочена от база "Андрюс" към международното летище "Дълес", над 800 полета бяха отменени

Обратно в новината
| Редактор : Ива Капкова

Коментари - Самолетът на Камала Харис е бил отклонен от маршрута си заради буря | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

това защо е на първа точно? какво ни интересува кобилата и нейния "еър фор ту"

На уя!

Ама как може така , това е ужасна новина ! Боже пази Америка! Тя ще ни спаси !

Не бе, не сме колония Отклонили и самолеъя (нещо рутинно) и е водеща новина у нас ?????.??.

И това ли е новина вече .... Дир-а много, ама много ви падна и без това ниското ниво. Апропо нещо за това как е излетял, друснал ли е самолета ... дайте повече подробности.

Дир, базикате ли се?!

За сега отлагаме кацането на Луната - духа ветер и има много прахоляк. Сменяме трасето на полета на Камила-та поради глобалното затопляне и хвърченето на врати и прозорци от самолетите. Правим заоблени стълбите за да не се спъват тея онея и ремонтираме връзката между пентагоните и белите домове. Шъ съ оправим скоро и пак шъ съ чуим ...

Операция High Tide( „Приливна вълна“): 80 години от най-голямата англо-американска бомбардировка над София На 10 януари преди 80 години (1944 г.) е най-голямата бомбардировка над София по време на Втората световна война (1939-1945 г.). България се включва във войната на 1 март 1941 г. на страната на Германия, като се присъединява към Тристранния пакт (договор, подписан на 27 септември 1940 г. в Берлин (Германия) от Германия, Италия и Япония). През август 1943 г. британският премиер Уинстън Чърчил и президентът на САЩ Теодор Рузвелт дават началото на операция „Приливна вълна“, чиято цел е да се неутрализират съюзниците на Германия – Румъния и България, и да ги принуди да капитулират. Над териториите на двете държави започват системни бомбардировки. От 14 ноември 1943 г. до 17 април 1944 г. над София са предприети 11 въздушни нападения. Бомбардировката от 10 януари е първата комбинирана, т. е. дневно-нощна атака над града. Срещу 180 бомбардировача, охранявани от 100 изтребители, противовъздушната отбрана на София изпраща едва 39 изтребители. Според официалното комюнике на Министерството на войната военновъздушните сили на България губят един самолет, свалени са 31 съюзнически самолета. Общо над града са хвърлени 1784 бомби. Загиват 4208 души, ранени са 4744, разрушени са 93 държавни и 3211 частни сгради, включително е засегнат Народният театър „Иван Вазов“. РАЗРУШЕНА СОФИЯ: „София трябва да бъде унищожена, а в развалините и да се сеят картофи“. Знаете ли кой е казал това? Министър-председателят на Англия, Уинстън Чърчил. На днешният ден преди 80 години стотици американски и английски бомбардировачи дават всичко от себе си, за да изпълнят желанието на Чърчил. Столицата ни буквално е срината, а общият брой на жертвите, основно жени, деца и старци, достига 4208. Ранените са 4744. Извършеното от американците и англичаните е огромно военно престъпление. По това време всички военни обекти (летища и казарми) са извън столицата, но те остават недокоснати. Военнопрестъпниците нарочно хвърлят бомбите си над града, за да убият възможно най-много жени и деца. Съборена е част от сградата на Народното събрание, а катедралата „Св. Александър Невски“, която също е мишена на престъпниците, оцелява по чудо. Разбира се, това престъпление не остава безнаказано. В сраженията с несравнимо по-слабите български ВВС американците и англичаните дават доста жертви и 256 убийци на жени и деца намират смъртта си в небето над София. През 2010 г. благодарните български колониални власти разрешиха поставянето на паметник на военнопрестъпниците. Той се намира пред американското посолство и е известен сред българите като паметник на позора. Позор, защото няма друг случай в световната история, в който жертвите да издигат паметник на своите убийци.