1 г. пробация за подкуп и залепена с тиксо винетка
Една година пробация и полагане на безвъзмезден общественополезен труд от 100 часа наложи Окръжният съд в Перник на 30-годишния Росен Русев от София, който бе обвинен в опит да подкупи пътни полицаи, съобщи БТА.
Обратно в новинатаКоментари - 1 г. пробация за подкуп и залепена с тиксо винетка | Днес.dir.bg
Коментари
Явно и други мислещи хора имало!... Това е изключително грозно, а и зловредно явление, защото насажда лоши и несправедливи чувства към държавата и нейното правосъдие. И моя коментар не пуснаха. Присъдата му е действително най-вече за опита за подкупване на държавен служител. Което е престъпление. Не за нарушението му с винетката. Аман от журналистически трикчета със заглавията, целящи предизвикване на внимание. Ама това заглавие е по-грабващо вниманието от 1 година пробация за опит за подкуп на служител на КАТ, а? Е, по грабващо е, но също така е НЕВЯРНО! Което една уважаваща себе си медия не може да си позволи. Човек ухапа куче...
Поредната тъпа статия. Защо сте сложили такова заглавие????????? Никой съд не може да наложи такова наказание за винетка. Наказанието е за ПОДКУП!!!!!!!!!!
И какво излиза? Осъден е не за нарушението (селяндурско нарушение, между другото), а за престъплението подкупване на длъжностно лице. Тоест заглавието е една тъпа, жалка журналистическа изгъзица. Е, браво, журналета, браво!...
В ЦИВИЛИЗОВАНИТЕ ДЪРЖАВИ ВИНЕТКАТА МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА ОТ РАЗЛИЧНИ АВТОМОБИЛИ Т.Е. ПРОДАВАШ СИ КОЛАТА И СИ ВЗИМАШ ВИНЕТКАТА И НОМЕРАТА НА КОЛАТА, НО НЕ И В БЪЛГАРИЯ. СМУЧЕНЕ НА ПАРИ ДО КОКАЛ, А НАСРЕЩА НИЩО!!!