Коментари - 1 г. пробация за подкуп и залепена с тиксо винетка | dnes.dir.bg
назад

1 г. пробация за подкуп и залепена с тиксо винетка

Една година пробация и полагане на безвъзмезден общественополезен труд от 100 часа наложи Окръжният съд в Перник на 30-годишния Росен Русев от София, който бе обвинен в опит да подкупи пътни полицаи, съобщи БТА.

Обратно в новината

Коментари - 1 г. пробация за подкуп и залепена с тиксо винетка | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Забравих да изкажа благодарностите си към честния гражданин - полицая, за което се извинявам.

Аз лично съм си правил експеримента за половин ден да видя колко подкупни ченгета по пътищета ще видя. Резултат: от проследени 3 патрула поне 5 видяни подкупа /т.е. даже не им пука, че ще ги види някой/ имаше и съмнителни, убеден съм и ловки подкупвачи: Здрависват се с двайсетачка. Крият 10лв. в документите, които случайно се проверяват вътре в полицейската кола. Изпускат се две по 5 лева случайно и си тръгват... Кво се правят, че не го виждат?!? Само заглавия им дай на това правителство.:( Дано се промени нещо, все пак надеждата крепи човека.

Докато се дават подкупи и по-яки присъди требва да има. А това за винетките и гражданската - абсолютно съм съгласен, че трябва не на кола, а на шофьора! Това е като плащането на такса смет - на данъчна оценка вместо на брой живущи. И така баба ви плаща повече от тумба мангали 10 членно семейство самонастанило се в изоставена къща... Докато имаме комунистически правителства ще е така...

Този случай нагледно показва, колко несправедлива и мизерна е българската държава спрямо над 90% от своите граждани и колко мизерно е българското правосъдие.

Абсолютно си прав глупако , гражданската отговорност се прави в цивилизованите страни на водача, защото произшествията се причиняват от водача а не от колата Но за корумпираните комуняги в управлението до сега беше много по изгодно всички коли да имат гражданска отговорност Причината е една колите са повече от водачите и непрекъснато се увеличават Друг е въпросът ,че цената за всеки трябва да е различна според неговото поведение на пътя и нарушенията ,които е извършил

Абсолютно си прав глупако , гражданската отговорност се прави в цивилизованите страни на водача, защото произшествията се причиняват от водача а не от колата Но за корумпираните комуняги в управлението до сега беше много по изгодно всички коли да имат гражданска отговорност Причината е една колите са повече от водачите и непрекъснато се увеличават Друг е въпросът ,че цената за всеки трябва да е различна според неговото поведение на пътя и нарушенията ,които е извършил

Ами тогава да правим по една застраховка на 4-5 коли.

Браво! Хванаха беден човечец, решил да спести една винетка и да подкупи ченгетата и веднага една година и 100 часа труд. Бреййй. Дребна риба, но става за да се потупаме в гърдите колко много работиме. Направо се чудя - ББ и Цветанов дали не карат из София и не виждат какво става? Това да подкупиш полицай тук е задължително и е ежедневно. Виждал съм как скъпи коли намаляват пред ченге, показало палка и хвърлят през открехнатия прозорец банкноти. Дори не спират, а ченгетата тичат да събират банкнотите, разпилени от вятъра. Смях!!! Ама на - нещастника с 50 кинта не могъл да мине. Че полицаите са били поне двама - трима, за кой по-напред от тези 50 лв? Я давайте повече, че в тая криза ...

Не е справедливо на всеки автомобил да се иска винетка! Винетка трябва да има шофьора, пък той може да има 20 коли! Не е възможно той да ги кара едновременно, може 1 ден в годината да му трябва кола, защо да плаща винетка за цялата година?

Защо, вместо да си вземете поука не ми пуснахте коментара. Заглавието е крайно подвеждащо. Осъден е не заради винетката, а заради подкупа. Ефективна присъда е трябвало да получи, а не пробация!!!!

Аман от селски хитреци - има пари за две коли, няма пари за две винетки.

Никога не давам подкуп, никога не карам пил. От там нататък си понасям санкциите за съответните нарушения. Последно имах акт, сниман от камера за влизане на жълто. Уточнявам, не съм застрашил живота на никой. На филма ясно се виждаше колко внимателно влизам под заслон на автобус. Глобата беше 50 лева, и за къкво да пълня джобовете на полицаите?????

Ами ако подкараш и двата автомобила едновременно. Тогава държавата ще е на загуба. Най-вероятно така си мисли някоя умна глава от министерството.

тъпи законотворци.имам 2 коли,защо трябва и двете да имат винетки след като мога да управлявям една от тях, а не двете едновременно.а с тази присъда говедата отчитат дейност.Бойко патриоте какво правят твойте колеги Галеви.гушат ли те,платиха ли си или те признаха за бос на босовете.

ми така си е! ако беше натоварил не бабата, а 100 кила хероин в багажника, и беше стрелял по полицаите, сега нямаше да има присъда.

Защо като имам 2 автомобила/не че ги имам/ да не мога да ползвам една и съща винетка.На нея не пише за кой автомобил е купена.Би трябвало да не е задължително да ги лепим.Аз не виждам нарушение на правилника или закона,ако винетката си я прехвърля на друг автомобил.И нали законът забранява да се лепят по предните стъкла каквото и да е ,за да не пречи и разсейва водача.Аз така мисля,че мойе да се разреши винетката да не се лепи.май много станаха стикерите по стъклото

RAVNI PRED ZAKONA .........HA HA HA HA HA HA HA HA V ULIGOFRENLANDIA ( BG )

за кокошка няма прошка, за милиони нема закони...

Вие вярвате ли перничанин да даде 50лв. на полицай??? Аз не бих дал 50лв подкуп и за минаване на червено, просто са преувеличили доста или са го натопили...

Бъдете кънкьори.

Абсурдистан !!!! Няма да се оправим! Като си купиш винетка какво получаваш! И сега съда показва мускули на някакв клет човечец ! А наркобосове получват срамни присъди! бивши министри не тиксо ами ремонти за хиляди евра правят ами незнам ! Това не е държава!

За убийство на пътя - може и условна присъда. За винетка залепена с тиксо и опит за подкуп на полицай - една година пробация и 100 часа обществено полезен труд. Браво на правораздавателната система и на съда дал тази присъда. Нашите съдилища са безпристрастни и неподкупни и винаги те осъждат според провинението. Ако не успееш да се откупиш. Европейско правосъдие има на какво да се учи от нас. А този министър на правосъдието за какво е там? Не е ли крайно време да се намесва в подобни безупречни решения? Или пак трява цял свят да се смее на българската Темида, която е наистина с вързани очи. Бог да ни пази да не се налага да стигаме до съд.

...Делото бе гледано по съкратеното съдебно следствие. На 25 март... съкратено?!? колко ли е нормалното????

Стига сте сравнявали всичко с Максим Ставийски. Не че го оправдавам, но го направихме изкупителна жертва едва ли не за всяко едно убийство по пътищата. А акта за винетка е 100 лева ... какво му плащаш

Само така.. Нека после пак да предлага пари.. И същия тоя цървул после ще говори,че го рекетират полицаите.. Нека му.. Даже много мека присъда са му дали... Само така.. За Бай Ганя трябва супер сурови наказания... Той от друго не разбира! Бих поздравил полицаите, които са отказали парите.

А ствиски....без кометар?

вервай си да има магистрали до 2012.. а като турят и тол такси точно тогава ще стане забавно

абе Цуци абе Цветанов ти си станал по плосък и от мозъка си бре

Хайде,хайде.Хванали са дребна риба и хайде да се разправяме с него.Голяма работа. Какви по-сериозни напушения става и нищо за тях..

кокошкаря няма как, ще лежи в затвора пак

Венентните стикери не трябва да се лепят с тиксо за джама, а с (безцветно) лепило или с вода (може и плюнка).

Стикерът бил залепен по посочения начин, защото го ползвали и за друг семеен автомобил.-могли са да си позволят два семейни автомобила а им се е досвидяло да си купят два стикера-това отново потвърждава правилото ,че хитруват и се опитват да заобикалят правила и такси не тези които наистина са бедни .Това ,че веднага са направили опит за подкуп показва ,че са свиквали да се измъкватДано най-после са дошли нови времена и тези хитрости престанат да минават и станем една нормална държава .Всички сме равни пред закона!

друг е въпроса, какво получаваме за това че сме си купили винетка.... или сега си плащам за магистралата дето евентуално ще я има 2012г.

И какво излиза? Опит за подкуп на служител на КАТ 1/2 (убийство на човек + инвалидизация на втори човек).

Явно и други мислещи хора имало!... Това е изключително грозно, а и зловредно явление, защото насажда лоши и несправедливи чувства към държавата и нейното правосъдие. И моя коментар не пуснаха. Присъдата му е действително най-вече за опита за подкупване на държавен служител. Което е престъпление. Не за нарушението му с винетката. Аман от журналистически трикчета със заглавията, целящи предизвикване на внимание. Ама това заглавие е по-грабващо вниманието от 1 година пробация за опит за подкуп на служител на КАТ, а? Е, по грабващо е, но също така е НЕВЯРНО! Което една уважаваща себе си медия не може да си позволи. Човек ухапа куче...

Поредната тъпа статия. Защо сте сложили такова заглавие????????? Никой съд не може да наложи такова наказание за винетка. Наказанието е за ПОДКУП!!!!!!!!!!

И какво излиза? Осъден е не за нарушението (селяндурско нарушение, между другото), а за престъплението подкупване на длъжностно лице. Тоест заглавието е една тъпа, жалка журналистическа изгъзица. Е, браво, журналета, браво!...

За кокошка няма прошка, за милиони няма закони...

В ЦИВИЛИЗОВАНИТЕ ДЪРЖАВИ ВИНЕТКАТА МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА ОТ РАЗЛИЧНИ АВТОМОБИЛИ Т.Е. ПРОДАВАШ СИ КОЛАТА И СИ ВЗИМАШ ВИНЕТКАТА И НОМЕРАТА НА КОЛАТА, НО НЕ И В БЪЛГАРИЯ. СМУЧЕНЕ НА ПАРИ ДО КОКАЛ, А НАСРЕЩА НИЩО!!!

Да ви сера на държавата!!! Да ви сера и на КАТ!!!