Коментари - С жребий избраха първокласниците в столично училище | dnes.dir.bg
назад

С жребий избраха първокласниците в столично училище

Над 450 заявления за първи клас са постъпили в 125-то СУ "Боян Пенев"

Обратно в новината
| Редактор : Надежда Христова

Коментари - С жребий избраха първокласниците в столично училище | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

До къде я докарахме софиянци. Селинджърите си вкарват децата в училище и детска градина преди нас. Нямам думи, такава наглост. Все едно някой от улицата да дойде да си живее у нас и да ме гледа в кенефа като сера щото е перверзник.

То пък великото училище 125то, всичко е оъ форуми, и надъхани родители с болни амбиции. Бутайте се и сменяйте адресни регистрации, учете децата си на тарикаълък, за това никога няма да прокопсаме като народ!!!!!

Kalin

Освен че там учат деца на разни журналисти поради което нен стоп с иби без повод го дават по телевизията и че бившата директорка стана дупутат това училище и доста под средното ниво за София.Глупаци са тия дето се натискат за там че и томболи и......

Една молба към пришълците комплексари , като водите децата си на училище , не задръствайте улицата с автомобилите си !!! Не е нужно да спрете пред входа на училището .

комплексари, щото живеят в комплекси ли?люлин, младост и др жк ти? къф си?

китайците правят същото като дойдат в белите държави. дали са прокопсали, каквото и да значи тази дума?

емигрирай!така и ти ще бъдеш селинжур, и ще можеш да вкарваш деца префи местните. общо взето такъв е живота. местните са символ на застоя и мързела, докато селинжурите са тези с енергията. Така е по цял свят. А в австралия, на местните им казват аборигени. (софиянци, на български)

Скоро с жребий ще избират и учителките им доколкото ще ги има на хоризонта! Голям цирк ще настане. Нека за миг си представим, че и министрите се избират с ези-тура. Колко му е, още има празни страници в книгата за рекордите.

По селата се ходи на всякъде с колелото та и у Софето се ходи на всякъде с кола.

Ако учителите бяха качествени навсякъде, нямаше да има предпочитани училища. Във Финландия за средно образование всички ученици учат по еднакви програми и учебници, независимо от местоживеене и училище. Така се дават еднакви знания и равен старт на децата, а после вече кой каквото иска да избира за специално или висше. Делението на децата в България още от малки е много вредно и по фалшиви критерии.

Поредния абсурд!

Поредната българска простотия. У нас всяко училище е на едно дередже, разглезени малчугани, застарели учители които не смеят гък да им кажат и нагли селяндури родители дошли в големия град да се доказват и то с такава наглост и безсрамие, че ми става тъжно за горките им деца, които от малки копират и копират родителите си. Е, има и частни училища, но там е за "богоизбраните", с пачките и отношението и възпитанието на даскалите е различно, защото чичко паричко играе огромна роля. Та за 125-то прекалено шум в медиите за нищо, явно си имат наистина родители журналисти които да рекламират училището.

Специално за 125-то спират по средата на пешеходната пътека пред входа, защото там има свободно място и изсипват децата.

Просто трябва да дават и точки за родители завършили съответното училище. Така 70% от кандидатите няма да имат максималните възможни точки.

Имаш плюс от мен! И аз така мисля, но като гледам колко хора са ти поставили минуси, явно доста "столичани" си обидил с мнението си! Първият и единствен критерий при приема на децата в градина и първи клас трябва да е месторождението на родителите, или уседналостта да се направи не 3, а поне 15-20 години и то не в даден квартал, а в София. Да видим тогава селските тарикатчета как ще набутват наследниците си в столичните градини и училища, макар че като познавам манталитета им, ще намерят начин и тогава да се наместят, където решат...

"Селото се оказа в града", както се пееше в една песен. Подгонени от мизерията и бедността, както и от мечтите за лъскав живот като в чалга клиповете, всичкото селян се изсипва в големия град под наем в мазета, килери и тавани. Работи "каквото дойде" и търка билетчета от лотарията. Малките градове и села се опразниха и дори циган тръгна към "градо", защото на село вече не остана нищо за "краднене". Като резултат големият град вече не смогва на наплива - пътища, паркинги, болници, училища, градинки, всичко отесня и не стига. Вече има хранителни стоки на всеки ъгъл и във всеки - опашка от поне 3-4 човека. София все повече ми прилиюа на тенджера под налягане, която е готова да гръмне.

Напротив - на село се ходи навсякъде с кола, за да те видят всички, че имаш кола и имаш пари да й "сипваш". Само че на село можеш да "съ'преш", където намериш. А "у Софето" трябва да се съобразяваш със знаци, правила и особенно с останалия трафик и това ти идва много, и ти е ново, и затова паркираш като на село и задръстваш всичко и всички. Като видите някой как е спрял и къде е спрял веднага може да познаете дали е "софиянец от скоро или селянин отдавна". Проблемат е, че заради "папуасите" и културните хора (от София или не) трябва да правят всякакви лупинги и допълнително да задръстват движението.

Сега ще стане интересно. Къде ще отидат децата, които живеят в Младост 1, но са останали извън жребия?! В Люлин?

Вероятно повечето от тези деца не са от Младост 1, а и въобще не са от Младост... В това училище основно учат не хлапетата от прилежащия район, а отрочетата на амбициозни родители, които смятат, че 125 СУ е най-елитното на територията на община Младост. А всъщност наоколо има и други добри училища, но с по-слаб ПР в сайта bg-mamma :)

По цял свят търсенето определя предлагането. Защо руски се изучава в първи клас само в 1 училище в района?