Коментари - Рейтингът на ВУЗ-овете: Отчетоха рекордно ниска безработица сред висшистите | dnes.dir.bg
назад

Рейтингът на ВУЗ-овете: Отчетоха рекордно ниска безработица сред висшистите

Българските висши училища ще получат един демографски бонус, чийто положителен ефект ще престане да действа след 2028 г.

Обратно в новината
| Редактор : Лилия Чалева

Коментари - Рейтингът на ВУЗ-овете: Отчетоха рекордно ниска безработица сред висшистите | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Какъв рейтинг - нито един не става , нито УНСС, нито СУ, нито ТУ, нито НБУ , еле пък от по-екзотичните ... А за безработицата - то е рекордно ниска за който и да е било, не е само за вишистите.

Дипломите от висшите училища у нас са ценни колкото доларите без покритие. В студентски град се научават да духат и друсат. Поне повечето.

По-вечето висши училища т.нар. вузове дефакто са си едни сергии за дипломи , където сметката се плаща от бюджета т.е. от нас -работещите данъкоплатци. Там водещото е да има работа и заплата за преподаватели и персонал , а какво научават студентите остава на втори план. Дори на трети и четвърти. Ако студентът няма мерак да учи , зада прокопса след завършването няма спасение. Иначе дипломата му е гарантирана - пак за хатъра на преподавателската заплата.

Хахаха, а в делиорманския велик Шуменски университет всичко което е завършило, освен че не знае български и му е гарантирано работно място в общината. В Смядово е същото, само дипломка трябва, няма значение каква.

НБУ става, добър е. Просто е твърде нов

Човек ако иска да учи, точните науки в СУ и ТУ биват все още. Някои преподаватели действително пускат и с тройки, но други - не. Питайте ме, както съм в сесия дали е много лесно, хеле пък дали е формално. Хем не ми е за първи път, а и ползвам също американски учебни материали. От по-предишния випуск сума народ ходиха на поправителни, а почти половината още не са се дипломирали, т.е. не е баш "който не се я явил, той не е взел диплома".

- Професоре, какво казвате на студентите, след като завършат? - Двоен чийзбургер и голяма кола.

ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ И НОВ БЪЛГАРСКИ И 20Г. ОБЩИНСКИ СЛУЖИТЕЛ ЗА ПОЧТИ МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА...... В ОБЩИНИТЕ ЗАПЛАТА НА ДЕЛОВОДИТЕЛКА И КАСИЕРА И РАЗНИ БЕЗ ВИШЕ ВЗЕМАТ ПОВЕЧЕ ОТ АРХИТЕКТИ И ИНЖЕНЕРИ :))))) КАК ОПРЕДЕЛЯТ ЗАПЛАТИТЕ ТАМ??? ОБРАЗОВАНИЕ, ДЛЪЖНОСТ...????

"Новият" е ПЪЛНА ДУПКА!Взимат лектори и преподаватели, които НИКОЙ друг ВУЗ не взима или са КОМПРОМЕТИРАНИ/ИЗДЪНИЛИ СЕ!Учих там две години и ПРЕКЪСНАХ, като видях какви са доцентите и професорите и какви са материалите, по които ще учим!Ако имате малки деца СЪБИРАЙТЕ пари от сега и когато порастнат ГИ ПРАЩАЙТЕ ДА УЧАТ на вън!!Не се шегувам - тук положението ЩЕ СТАВА ОЩЕ ПО-ЗЛЕ, като виждам новите педагози какви "капацитети" са!!

Толкова самохвалебствия могат само ''умни, чесни , висшисти'' да избълват..... Не разбрах само какъв е този ''демографски бонус'' дето ще да му се види ''ефекта'' кога цъфнат налъмите май, като всеки ''ефект'' от раздаваните всякакви бонуси на клатикраци и викачи.

Ами то и знанията с които излизат с тапиите имат такава цена.....

След като има увеличение, това означава също така, че са се увеличили тунеядските специалности като режисура, музика, спортни дисциплини право и икономика. Последните две от тук изброените дават най-много висящи в бюрата по труда, поне така писаха преди две-три години. Не ни трябват артисти, музиканти и спортисти, нищо не носят освен два-три медала но година колкото да се чуе, че нейде има България. Кел файда от такива специалности.

Защо когато прочета или чуя "Отворено общество" ,винаги се сещам за едно изобретения на Калашников. Интересно ми е броят на студентите завършили технически вузове,най-вече такива специалности ,които генерират продукция с висока добавена стойност, а не нещо от областта на социологията,маркетинга, работа с широките народни маси и т.н.Също ми е интересно какъв е студентите завършили физика в цялото И разнообразие,химия също в цялото И разнообразие, математика -същото ,медицина -същото, биология и генетика и т.н.Какъв е броят на студентите в ВМЕИ,ВМГИ,ВХТИ и т.н ,какви специалности,с какъв среден успех.Защото само с говорещите специалности ,се вижда дереджето на държавата

Иначе бизнесът се оплаква, че няма кадри. Ми как да ги има като заплатите на училите и неучилите е една и съща. За къв зор да се бъхтиш 4г бакалавър и още 2г за магистър? Да наливаш пари за семестриални такси и да си губиш времето да учиш? След като бай Мангуста общака не иска да бачка за под 80-100лв на ден.

Явно не водиш културен живот и съответно нямаш такива потребности

Именно де, има висшисти, дето не могат са говорят правилно. Какво остава за писане, аналитично мислене и прочее умения, задължителни за учен човек...

На фона на продължаваща демографска криза е нормално да има работа за всички било то и висшисти. Няма хора, а трябва да се работи.

Номер едно в България, а къде сме в световната класация ?!!

"малкото, останали след следването си у нас вишисти имат работа" е верният вариант