Президентите на България и на Германия разгледаха завода "Либхер" край Пловдив
Румен Радев и Франк-Валтер Щайнмайер се разписаха на два хладилника
Обратно в новинатаКоментари - Президентите на България и на Германия разгледаха завода "Либхер" край Пловдив | Днес.dir.bg
Коментари
Ооо, тях няма да си забравя никога. Още като студент исках да почна на стаж при тях - казаха ми, че за стажа не се плащало. Добре, викам, ще се прежаля, важното е, че ще се развивам малко по малко. Попитах как стои въпроса с транспорта от Пловдив до завода (извън града, по принцип имат бусчета за служителите). Казаха ми, че нямало как, да си търся собствен транспорт. Е, добре. Студент, на безплатен стаж извън града, пък да съм си търсел и собствен траспорт. Както и да е. Минаха се години, завърших и пак кандидаствах - глас в пустиня. След 9 месеца ми звъни телефона. Вдигам - Добър ден, обаждаме се във връзка с ваша кандидатура за работа. Казах им, че подобно нещо няма и не съм кандидатствал при тях, явно имат грешка. ЧР го изръси - Ами кандидаствали сте миналата година, преди 9 месеца... Сигурно още й държи влага от канонадата, която изсипах по техен адрес. Упех им желая с намирането на кадри.
Летецът с какво е допринесъл за този завод, че сега се снима в него?!
Пловдив в момента е една кочена,центара одврат улици оле маико,не претполагах че сме толкова нагли крадливи долни
Истински двуличник: Р. Радев на 28 януари 2019, отчет за двете години от мандата: По последни данни на БНБ 2018 г. е истинска катастрофа за чуждестранни инвестиции, а затварянето на предприятия е трайна тенденция. Р. Радев на 5 април 2019: ...моделът на българо-германското икономическо сътрудничество е успешен и добави "и заслужаваме такава инвестиция".
Президента се чуди как да привлича бизнесмени , другите ходят на молитвени закуски или са заети да си подават ръката за целувки.
каква тенденция и динамика.До 89-та година в БГ се ремонтират и произвеждат двигатели за бойни самолети /например Божурище/ днес на тяхно място : канадски инвеститор поизвежда хартиени опаковки за доматено пюре.Това му се казва високотехнологично изкачване.Честито на печелившите.
Колко печелеше заводът за двигатели за бойни самолети? Колкото кажеше СССР? Сега поне заводът за хартиени опаковки не се субсидира от данъкоплатеца.
цялата военна промишлена индустия на Бългрия печелеше около 800 милиона дорала до 1 млрд. /печалба/долара с цена към него момент/ , т.. преизчислено сега малко повече от печалбите на всички предприятия в България към днешна дата взети заедно.Оборота на ВПК към 89-та године е около 4-5 млрд.щатски долара или преизчиселно към днешна дата : колкото приходите в в едногодишният държавен бъджет на Р.България сега.
Не знам откъде черпиш информация, но тогава размерът на цялата икономика беше около $10 млрд. Вероятно си станал жертва на компютрите и компотите. Нерде приходи от продажби, нерде печалба. Първите биха могли да са 4-5 милиарда, но след като приспаднеш разходите и вносните съветски части, картинката се променя. Ако желаеш, можем и да възприемем твоята теория. Но тогава идват други въпроси. Къде отиваха десетките милиарди долари печалби и защо по същото време пенсиите бяха около 100 лева, а заплатите - масово по 150-200? Очевидно не са били употребявани за внос на нещо, защото дори съветската техника беше в ограничени количества.
само тъпа и без достойнство нация може да се радва на чужди фабрики, които идват тука заради ниската цена на труда и липсата на перспектива за увеличаването на заплатите. Не знам кое е радостното, че някакъв инвеститор си прави фабрики тука а печалбата се изнася навън...
За сметка на това умните и достойни нации се радват на безработицата, защото техните работодатели откриват работни места при тъпите без достойнство.
Браво. Днеска хладилник-утре печка с дърва...Напред, юнаци !