Коментари - Почиваме повече през високосната 2020 г. - ето кога и защо | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

В развитите държави вече се говори за преминаване към 4 дневна работна седмица(в медиите бе отразено, че в Русе вече експериментират), а на теб 16 почивни дни покрай празници в България ти е виждат много ...

Това бе коментар към "Без име"

Държава за съжаление сме! Толкова пъти сме били мачкани и сме имали толкова много поводи да се освобождаваме, че сега трудно си броим празниците! Слабичка държавица бол празници!

Само не разбирам ,защо когато празникът е събота или неделя, трябва да се почива в понеделник! Мое мнение, разбира се, но това е пълна глупост! Мисля, че е вярно това, че искаме пари,но не ни се работи! Най големите празници, за които може да почиваме повече са Коледа и Великден ! Няма как да има пари без работа и с много почивни дни! А ,иска ми се ако има как изобщо да не се работи,даааа, ама не!

За да може изкараните пари (колкото и да са малко) да ги дадем за туризъм (пътувания)! Да имаш време да си изхарчиш парите! Първи стъпки към 4 дневна работна седмица!

Сигурно си ''работодател'', на когото робите му работят и в събота, може и в неделя - когато има ''спешни поръчки''. Не дава отпуски, няма и болнични. Плаща мизерни заплати. На чужд гръб и 100 тояги са малко

Е 2 февруари още ли не е официален празник? Нищо, още 1-2 години и ще го прокарат.

Ама никой не ти пречи да го празнуваш.... Явно си подарявате гевреци ...

При сегашния Кодекс на труда почивните дни заради официални празници са еднакъв брой всяка година.

Ха ха, който оцелее, ще разказва.

половината празнични дни, само ми дайте германската работна седмица - 36 ч. Но всъщност - те май също почиват на 1.1, Великден 4 дни..... имат си и празник на страната....

Не почиваме, а почиват чиновниците. Ние продължаваме да работим и в събота, и в неделя, че да платим увеличените им заплати.

Стачкувайте тогава

искам да съм змия хем да вървя хем да лежа

Престанете с това тъпо славянство! Не проумяхте ли, че 'Славянството"е доктрина измислена от хърватин през 16-17 век. " "Славяни' - е те такова животно нема! Някои малоумници причиисляват и унгарците към славяните!

--Защо сме бедни ? --Защото сме мързеливи !

Преместих се в Англия. На същата позиция в същата фирма. Получавам 5 пъти повече - 2500 паунда срещу 1200лв в Бг. Цените в магазините са съизмерими с тези в Бг. Дори някои са доста по-ниски. Работя по същия начин и тук. Защо тогава ти в Бг си беден, а на мен тук ми стигат парите за нормален живот? Чакам нов отговор ....

Защото управниците крадат по-малко и защото има социална политика. Всичко това тук липсва.

КапиталъзЪмЪ не предполага толкова много глезотии , в България отново продължава да се увеличават търтеите . Всеки иска да живее от социални помощи .

Нивото на заплатите е умишлено държано ниско. Само обясненията за това са различни-мързелив народ, високи осигуровки и данъци и тн.

Държавните хрантутници си почиват на воля целогодишно защото частните роби не ползват и минимална част от техните почивки.. Престанете вече с това ''почиваМЕ'' защото се отнася само за готованците дето харчат парите на работягте..

Пишещите редактори - не разбрахте ли, че в българския език няма "уикенди" - има уй.., но няма кенд!!!!! Престанете да замърсявате българския език с противните англосаксонски чуждици!!!!!! Престанете!!!!!!!!!!

И коя българска дума ще предложиш да я замениш? Повечето от думите в българския език в някакъв момент са били замърсяване, а по-късно са се наместили като думи от езика. Трябва да се прави разлика между чуждица и заемка. В случая няма бъларска дума, която да се пренебрегва за сметка на чужда и след известно време ще е неразделна част от българския като 'щепсел', например.

Нормално е някой чужди думи да навлиза в езика ни. Примери, с които сме свикнали - бордюр, ОК, принтер ...

От тая безполезна поредица от факти не разбрах защо почиваме повече. Почивните дни ли са станали повече, така са се паднали съботите и неделите ли?! И колко точно повече спрямо колко повече работим?

Така ... сметнах го. Наистина се падат дните да са повече работните в рамките на годината, но това е доста условно деление. Реално почивните дни са си същата бройка. И не са 16, а 12 делнични дни са почивни заради празници (и тая и следващата година). Ето как са разпределени работни/почивни дни: 2019: 247/118 2020: 250/116 Аа, и февруари е 4 уикенда и половина. Неделя е март.