Коментари - Кабинетът не отстъпи за болничните и отпуските | dnes.dir.bg
назад

Кабинетът не отстъпи за болничните и отпуските

Работникът няма да получава пари за третия ден от болничните, а старите отпуски ще се чистят до края на тази година.

Обратно в новината

Коментари - Кабинетът не отстъпи за болничните и отпуските | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

От 01.05 до 31.12 остават 169 раб.дни. Който има по-вече от 169 дни и излезе в платен отпуск от 01.05 губи остатъка. Това според мен е ограбване на работника. Да губи отпуска е все едно на изгуби заплатата си. Премиера може да е отпуск и да си ходи на работа. В МС нито има вредни, нито има сбъркани началници. Докато в една частна фирма е точно обратното. Някой от МФ е взел много тлъста сума за да прокара това предложение. И нека самозабравилите се гербери ме извинят, но това правителство е най-крадливото от всички в 1300 годишнината на съществуването на тази изстрадала страна. Не стига това, а е и изключително арогантно, апсолютно неграмотно и постоянно бълва ЛЪЖИ за това как някой друг го било окраднало. Дами и господа с това решение апсолютно тоталитарното съвременно правителство доказа и на бебетата как безпардомно и може да краде от българския работник. Още по страшното е тази кражба е обвита в законова форма. Дано тази кражба да е последното нещо която тези жалки човечета извършат в своя жалък живот.

Бъдете сигурни,че ако това решение стане факт,в частните фирми ще пускат отпуски на работниците ,а те пак ще са принудени да работят ,за да не си загубят работата,а правителството иска да се чистят отпуските ,защото готвят масови уволнения в администрацията и не искат да изплащат отпуските ,а искат да са изчистени до няколко месеца,а за новите техни хора ще отменят решението ,като го обявят за погрешно!!!Истината е ,че само служители ,които са нямали работа и не са натоварени -само те са си трупали отпуските ,за да получат обезщетения ,но то си има и сега закон по-който отпуската трябва да се използва на-късно до средата на следващата година иначе е нарушение.Болничните ,които отнемат на работниците са най-несправедливото нещо ,което е вършило правителство от 20 години насам!!!За някакви си 160 000 лв.разлика в болнични сравнени с тези през миналата година- такова безсилие виждали листе досега???????????Ами ако за годината се окаже ,че са по-малко в сравнение с 2009 - тогава ще ни доизплатят ли болнични, от които са ни лишили тези мизерници!!!Синдикатите да призовават на национална стачка ,в противен случай да бъдат разтурени ,защото обслужват управляващите ,а не работниците!!!

то не стига дето ни ги плащат късно ами сега и да получаваме и по малко друго не могат да измислят всичко против бедния народ

В предприятието в което работя през 2001 год направиха списък на всички кой колко дни неизползван отпуск има до края на 2000 год.,платиха ни ги по банков път и от тогава важи това което е по Кодекса на труда ползваш всички дни на които имаш право като за следващата година не трябва да останат повече от 10 дни

Какво рипате толкова? Учителката обрала банка всички я бравосвахте,сега ви бръкнаха в кесийката с 20 лв. на година и голяма драма стана.Сега е ред и на вечните безработни.Една година си внасят осигуровките и после на борсата,докато се пенсионират.Дребният тарикатлък трябва да се изкорени,пък вие си продължавайте да си плюете (най-добре срещу огледалото).

Ще гласувам за Доган на следващите избори, които най-вероятно ще са предсрочни. Тоя пожарникар луд ли е? Как ще си взема отпуска до края на годината след като имам 60 дни?? Това са 3 работни месеца. Никой работодател няма да се сугласи на това! Аз работя в производствено предприятие. Познайте защо от 3 години не съм ползвал отпуск. Не е било по мое желание. А сега заради Бойко ми се отнема единствената възможност да получа някаква компенсация при напускане! НЯМА ДА ПЛАЩАМ ПОВЕЧЕ ДАНЪЦИ!!!

ПРЕДАТЕЛИ ВЪН

Какво толкова ревете? Най-много отпуски има при държавните чиновници! Имам познати с по 150-200 дена? Само са ми казвали, че това им е застраховка при уволнение! Какво значи, че са много кадърни и не са ги пускали - ПЪЛНА ЛЪЖА, просто толкова работят! Нека сега ги и изпосъкратят - бездушни гадове, кръвопиици!

Голяма част от натрупаните отпуски са умишлено натрупани-тоест като ни духнат под опашката при поредната смяна, поне да ни изплатят обещетение. Законово вземането на отпуск е отдавна регламентирано, само дето никой не спазваше закона. Това правителство просто има достатъчно смелост да наложи спазването на законовите норми, въпреки че знае какъв риск поема. Абсолютно съм сигурна, че от утре да излязат в платен отпуск всички, които са го натрупали-пак ще се намерят кадърни хора да свършат работа и може би по добре. Междо другото, това е най чистия начин да се поразчисти окупиралата се стара администрация, която не смееше да излезе отпуск за да не даде възможност и друг да се справи "маскирана незаменимост!!!!!!!!!!!". Аз нямам натрупан отпуск, въпреки че години наред съм "човекът отдел" , защото за да си върша работата се опитвах да се възстановя с откраднати няколко дни отпуск- и естествено с включен телефон и притичвайки за най спешното.

"човекът отдел" да няма натрупани отпуски?! Аз пък съм просто човек и имам 35 неизползвани дни и вече два пъти ми отказват поне 7 дни отпуска за тази година, тъй като има много спешни задачи във връзка с налудничави идеи на Бойко Борисов!

Тъкмо ще имам време да си извадя новите лични документи!

Да знаете че в България нямаме профсъюзи, а имаме подлоги. Тези 'профсъюзи' никога не са защитавали членовете си реално.Винаги се договарят какво ще намажат ако си затворят очите.И този път е така, а пред медиите само излишно раздухват как ще стачкуват. Замо за сведение Учителските протести не бяха инициирани от профсъюзите, те за това и станаха. Иначе това което приема този смешник премиера е геноцид към България!

Луди ли сте бе, хора! Вие, дето гласувахме за вас, дето ви избра народната воля! Налагате наказания на народа си по-зле от турчин по време на турско! Не виждате ли, че всичко отива върху майките и бащите с малки деца, искате яслите и градините да бъкат от заразно болни ли! Хората на работното си място ли да мрат! Заради това, че някой е виновен, всички ли трябва да плащат! Изроди, вие трябва да сте все в болнични!

ПРЕДЛАГАМ: 1. Правилото за отпуските да важи само за държавните служители. 2. За фалшив болничен лист глоба за лекаря 2000 лв. за работник 200 лв. При второ провинение на лекаря глоба от 10000 лв. При трето отнемане на права да ги издава. Ха да видим тогава кой няма да излиза в отпуск и кой ще ползва фалшив болничен !

За отпуските е абсолютно правилно.Трябва да се чистят в съответната година.

ти си баси тъпия шнорхел... Отпуските се полагат по право !!!

А тези на които отпуските не са разрешавани?Защото ако поискаш отпуска значи не си лоялен към работодателя!

Какво значи да се "чистят" отпуските? Да не е смет, та да го почистиш. Нарича се "платен годишен отпуск". Мой си е изборът дали да го ползвам или да се гърбя като добиче, защото и в двата случая се заплаща.

А знаете ли колко отпуск имат да вземат "специалистите" от градските служби на МТСГ? Ще занимеете..И за какъв труд? Ами за игра на компютъра за много часове на деня...Дано да са ги понамалили малко... Време беше...

къде си "НАГЛИЯ",заспа ли?Напиши нещо в стихотворна форма , моля!

А знаете ли колко отпуск имат да вземат "специалистите" от градските служби на МТСГ? Ще занимеете..И за какъв труд? Ами за игра на компютъра за много часове на деня...Дано да са ги понамалили малко... Време беше...

чудя се как ни лъжат социолозите,че правителството си запазва високия рейтинг,като е гола вода,но тепък те си получават не малко пари,за да пишат каквото им кажат

браво бе...вие не ми плащате, тогава и аз няма да плащам осигуровки . По-безумно правителство не е имало. Все работещия удряте и после се чудите защо младите бягат.

ако изляза сега в отпуск,трябва да се явя на работа на 15.01.2011 г.. Има ведомства, в които работата е толкова много, че е дори кощунство да поискаш да излезеш повече от няколко дни в отпуск !

Хе-хе. Коя е тази службица, бе? Дай да ги видим кои са тези незаменимите служители. Вие да не работите нещо по ядрената безопасност?

г-н Борисов обаче само забрави да спомене че му е била изплатена неползваната отпуска след напускането му от длъжността гл. секретар:)

Така е по закон, ако не си ползвал отпуск при напускане ти го плащат.

Толкова е проста цялата схема. Вместо да се правят измислени и неадекватни мерки, много по добре е да не се стимулира безработицата/което в момента се прави от правителството/, а точно обратното. Тогава ще има постъпления към НАП,НОЙ, и тем подобни. В това е истината. Хората и(скат работа, а не измислени мерки. Болничните били фалшиви. Това доказано ли е или просто някой е решил, че е така. При този начин на живот те ще стават все повече и повече без да са фалшиви

вие нормални ли сте. защо в миналото нямаше натрупани отпуски - защото с парите които получаваха хората можеха и да си позволят отпуск. сега не можеш. най-вече в частния сектор. защото не ти е гарантирано. и с болничните е така и 80% са нищо.

Ами частния сектор е заинтересован да изчисти отпуските и където и да съм работила до сега си е така. Хората нямат нищо против. Затова, че държавните служители трупат от компенсации и други подобни, защо да страдат всички?

Абсолютно прав си "marto" такава държавна структура е НОИ С безобразно раздутите си щатове, високи заплати и неквалифицирани среднисти да обрабатват болничните листи. Така че марш на работа в НОИ! Аааа, ЗАБРАВИХ ДА ПИТАМ КАТО НАМАЛЕЯТ ЗЛОУПОТРЕБИТЕ С БОЛНИЧНИТЕ ЩЕ НАМАЛЕЯТ ЛИ И "ДЪРЖАВНИТЕ СЛУЖИТЕЛИ" В НОИ?

за мнимите болни съм съгласна, но те да висят на съвеста на подкупното здравеопазване, но какво става, когато детето ти е болно.....1 ден ще ядете и ще си купите лекарства, втория ден ще ядете по-малко, на третия ден няма да яде цялото семейство, защото не се заплаща...къде ще отиват парите...в джоба на Дянков, за билет за Америка...крайно време е да си ходи

В Софийския районен съд -проверете има много неизползван отпуск.Миналата година назначиха едно недоразумение на природата за Съдебен администратор-казва се Габриела Бакалова.Работи по сталинистки методи.Не пускаше служителите в отпуск, само при рев с кървави сълзи, че някой имаха билети за пътуване отпускаше едва7-10 дена, ако някой поискаше повече дни го заплашваше с уволнение, киеше и изгубваше молбите на хората.В съда работят 450 служители, на които тя не разреши повече от седмица отпуск и то не на всички.Тези които ползваха повече дни отпуск ги уволни дисциплинарно.НЕЩО ДА КАЖЕТЕ ПО ВЪПРОСА ЗА ПОЛЗВАНЕТО НА ОТПУСКИТЕ?????!!!

Снощи в новините хората го казаха- ако искаш да си на пазара на труда- работиш. Тези отпуски изобщо не касаят НОИ, касаят работодателя, че трябва да ги изплати при напускане. Това ме навежда на мисълта, че ще се правят още чистки- не сме досменили старата администрация, а не им се чака още. Да не би ББ да не си е взел парите от отпуските от кметството или от предишната си работа, като напуска, ама сега нали е за другите- да изгорят. Ами болничните? Това не стимулира излизане ат сивата икономика, а обратно. Къде са синдикатите?

на Бунт!!!!!

В Софийския районен съд -проверете има много неизползван отпуск.Миналата година назначиха едно недоразумение на природата за Съдебен администратор-казва се Габриела Бакалова.Работи по сталинистки методи.Не пускаше служителите в отпуск, само при рев с кървави сълзи, че някой имаха билети за пътуване отпускаше едва7-10 дена, ако някой поискаше повече дни го заплашваше с уволнение, киеше и изгубваше молбите на хората.В съда работят 450 служители, на които тя не разреши повече от седмица отпуск и то не на всички.Тези които ползваха повече дни отпуск ги уволни дисциплинарно.НЕЩО ДА КАЖЕТЕ ПО ВЪПРОСА ЗА ПОЛЗВАНЕТО НА ОТПУСКИТЕ?????!!!

а някой да се оплака официално? или да заведе дело?

поредната тъпотия, че който иска да вземе фиктивен болничен, пак ще си го ваеме но не за 3 дни а за 30, пука му че един ден няма да е платен, вайното е че пак е прецакана системата . С изгарянето на отпуските милото ни правителство облагодетелства много фирми на управляващите, а бе с две думи, мутренска история

Помислих ли управляващите за работещите майки на които се разболяват децата и имат нужда да бъдат гледани у дома.Тези жени от къде ще вземат средства за лекарства при тази система на заплащане на болничните.Как в България ще се гледат деца тогава?Нека докторите получат заслуженото за фалшивите болнични .

Обмислях всякакви варианти да си взема около 100 дни отпуска от частна фирма, натрупана за 5 години (там отпуската ни е 27-28 работни дни годишно, заради сектора). През тези 5 години на мен системно ми беше отказвано ползването на такава. Не се наемаха и нови служители, защото сме били "достатъчно", без нокой да взима под внимание, че по закон служителят има право да почива 1 месец и да работи 11 месеца в годината. Ще ви спестя допълнителните часове и работа а в събота и неделя. Когато съм била болна, съм си го писала оптуска. Не съм вземала болничен лист от 4 години. какво ще отговорят на това всички жалки и озлобени драскачи в този форум? Не е ли редно това да важи в държавния сектор, където държавата като работодател е допуснала натрупването на тези отпуски? А държавата не ми ли дължи разследване на моя работодател за системното претоварване, на което ме подлагат? От всичко казано досега, разбирам следното: ако поискам да си ползвам 100-те дни до края на годината, трябва от юли да изляза в отпуска, което е ОК. Разбирам обаче, че при напускане, моя работадател ще ми дължи пари само за 10 дни. Струва ми се, че по-скоро ще бъда уволнена, за да може на мое място да се наеме някоя друга робиня, и да да може моя работодател да си "изчисти" дълга към мене, който вместо 5 работни заплати (от по 3 000 лева официално декларирани всеки месец), ще ми изплати само половин работна заплата, т.е. 10 дни? Моля, ако не съм права, някой да ме опровергае????

не си права. 1. държавата трябав да разследва работодателя ти - ама някой трябва да я сезира. 2. все още може да напуснеш и да си получиш обезщетението на 100% за всичкия неползван отпуск, макар че много се съмнявам ако работодателя ти е коректен това да се случи 3. защо работиш за некоректен работодател? мазохизъм да си тровиш нервите?

Когато работодатят ви реши да си търси друга робиня, моля, да ми се обади! Защото някои са роби за 6 пъти по-малка заплата....

поредната тъпотия, че който иска да вземе фиктивен болничен, пак ще си го ваеме но не за 3 дни а за 30, пука му че един ден няма да е платен, вайното е че пак е прецакана системата .

като чета ми е ясно че поне 80% са платени коментари. не стига че неможем да си позволим финансово да почиваме, не стига че си внасяме осигуровки за да можем да си плащаме лекарства като боледуваме и за пенсия а сега... може би ще трябва да плащаме и на тези държавни умни глави затова че боледуваме. кретени. дайте да плащаме и затова че работим.

Ако никой още не е разбрал, всички тези пенсионни и здравни осигуровки са си чист данък, защото нито пенсията ти отговаря на вноските, нито здравното обслужване. Докато не се оправят безмислените държавни структури, които точат парите изработени въпреки тях от частните предприятия НЯМА никакъв шанс да бъде другояче. Затова, който може да бяга на тъмно и да работни с частни клиники и да спестява, така лили иначе си плащаме за всичко, защо да плащаме на безделниците в безумните държавни структури.

На оружие братя,това си е пладнешки обир!!!!!

ако всички,които имат отпуски завзимане си ги вземат до края на годината кой ще работи

Не е имало по - лошо правителство от това!

КЪДЕ И КОГА ДА СЕ СЪБИРАМЕ ДА КАЖЕМ И НИЕ НЕ НЕ НЕ ВСИЧКИ ЗАЕДНО СРЕЩУ ТОВА МАЛОУМНО РЕШЕНИЕ

И с това правителството и Ненародното събрание пак доказват, че обслужват мутрите. Показателни са и новите изрази, като "чистене на отпуски" и "болнични за сметка на работника". Да са нещо мръсно отпуските та да трябва чистене? Коя е сметката на работника та болничните да са на тази сметка? А "болнични" е прилагателно, на какво? А защо болнични трябва да се изплащат от пенсионния фонд, а не от здравния? Господа, това не е малоумие, грабеж, нали!

Защо?Защо не се търсят истниските виновни, а се наказват тези, които имат най-малко вина....КОйто нарушава диспилината да си понесе вината!А колкото до отпуските, то предполагам това са все от висшите чиновници. Има си залегнало и сега в Кодекса на труда.Защо не са ползвани!Пак същия въпрос!Кой и защо.....

Правителството се държи като желязно,когато трябва да се направят отстъпки за наемни работници и бедни граждани.

Ура а а!! Цялата администрация в отпуск!! Море-море - идваме!!Незаменимият главен секретар нат МВР - ще вкара всичко в ред, явно администрацията му пречи!!Има и по-високо от вас хора?

Не, човече, това значи, че излизаш в отпуск, докато не ги изпукаш, иначе ти умират...Няма значение, че чорбаджията не те е пускал да излизаш досега

Браво, браво на Правителството. Сега повечето утудени хорица в България ще си загубят отпуската натрушпана с годините, Защо обаче? За да не се плаща на държавната администрация при напускане или пенсиониране натрупаните с 10-летия отпуски. Този ход, ще свали рейтинга на правителството!!!!!

Както ние в производствата сме пренудени да използваме платени и неплатени отпуски през една календарна година, така да стане и държавните служители. Чудно ми е колко ли работят тези хора, та не са ползвали отпуски с години. Сигурно толкова им е работата щом не се уморяват, а мисля, че те са си ги ползвали без да се отчитат. Колко ли от тях са ползвали служебни командировки в чужбина и са се връщали по-отпочинали отколкото на българското море със собствени средства.Това май е най-точното.

Е къде е това производство, където ти принуждават да ползваш отпуските. При нас, например, повече от 10 раб.дни не дават и максимум 3-5 за коледа. А аз имам право на 21!

Много точно казано. Тези, които имат натрупани неизползвани отпуски са държавни служители. Имам малка фирма и хората са си ползвали всички отпуски, така е с всички мои колеги - никой няма останала отпуска при тази недостатъчна работа. Крайно време беше държавните служители да си ползват отпуските - официално, защото всички знаем, че доста често отсъстват - по командировки, по служебни командировки на морето и в чужбина....

"БРАВО" !!! Само така бой по "мишките" да живеят баровците, на тях нито болнични нито отпуска им требе!!! Те са най-онеправданото съсловие от БГ гражданите!!! Защите те ги!!! Даже и пари им дайте , а на "мишките" , САП!!!

честито!! бойко да живейййййй!!

Тази страница, няма ли си редактори!!!!! Каква е тази 2001г??? В неделя премиерът Бойко Борисов обяви, че правителството не е склонно на компромис за изчистването на отпуските до края на 2001 г., както искат синдикатите