Когато си поделиха Османската империя
Преди 100 години англичаните и французите си поделят голяма част от Османската империя - без да дадат думата на хората, които живеят в този регион.
Обратно в новинатаКоментари - Когато си поделиха Османската империя | Днес.dir.bg
Коментари
Абе какъв Сайкс, какъв Пико?... всички малоумници от 4ти км. знаят, че Путин лично е виновен за всичко. Ей, сега ще наскачат щерювци, бггеьовци и тн. малоумници да се обясяват как западът е велик, добър и демократичен, а Русия е империята на злото.
Дойче веле е напипало нещо, но в типичният си пропаганден стил на полуистини е пропуснало най-важното. Планът Сайкс Пико в най-важната си част за създаване на Свободна Армения и Кюрдистан не е изпълнен. Вероятно за да не се създаде голяма православна гръцка и арменска държава в Мала Азия.
Със своята политика тъй наречените Велики сили винаги са прекроявали света така, както им е изгодно. Всеки пореден мирен договор е залагал поредната скрита бомба, която е очаквала своето време, за да бъде детонирана. Важни са ресурсите, пазарите и конфликтите, които носят печалби за производителите на оръжие. Най-маловажен е човешкият живот, особено на някои народи, чиито водачи страдат от липса на национално достойнство. Ние къде сме в тази игра?
Навсякъде, където са намесени нашите приятели от Велика Британия и САЩ, става така. Примера не е само близкия изток, а Балканите, териториите на Австро-Унгария, Индия и Пакистан, Постоянното прекрояване на европейските граници......и много други. Списъкът не е изчерпателен, а вероятно в бъдеще ще се допълва....
Кое е новото,че не разбрахме?? Трябва да се изненадаме ли??:):))) Че те,до ден днешен ,същото правят и с Балканския Полуостров,особено като видяли,че в арабските държави им влезна дълбоко...:):)))) Може би сега,едни идиоти в форума ще разберат най на края,защо едни гнили ябълки в Франция са настоявали до последно да бъде бомбардиран Асад,а не ИДИЛ-и гнилата кратуна наречена дъо БАНАН,мълча като пън...:):))) Сега,може би ще стане ясно на едни светила тук,как така,след като САЩ и Русия са "противници",много добре се разбират когато трябва да падне кютек по тиквите на евромухльовските гепачи!!:):)))) И има наглостта ботоксираната мумия която управлява Англия,да твърди,че ако излезне от съюза на европрестъпните махленски крадци,ще има опасност за "мира"....:):))) Запалили целия свят-включително Европа с Украйна и Югославия,пък "опасност за мира" установили,лакеите на моралния гнилоч......
Има няколко такива пакта, които сега разделят света. Единия от тях много засяга и нас, а именно Рибентроп-Молотов.
Днес това го върши само един лешояд - държава,а тогава са били поне 2-а лешояда,и е трябвало първо да спечелят ПСВ,а днешните без да са спечелили световна война дерибействат наред,нагло и грозно всички напарвелния.
Пакта Рибентроп Молотов изобщо АМА изобщо не засяга България а ти наистина си малоумник.
А навсякъде, където се намесва великия Жужо цари мир, благоденствие, братска дружба и силна мъжка любов. Айде да не давам примери с Украйна, Крим, Авганистан и т.н...ха...ха...
Нас ни засяга това,че светът загива заради замърсяването!! Вече е установено!! А,най голям "принос" за това(повече отколкото всички останали взети заедно)имат САЩ,които доскоро са били най големите замърсители и сега са на второ място!! Унищожават света за едни центове,пък тръгнали на възстановяват "демокрациИ"....:):)))))) Поне,докато ни убият с мръсотията която бълва индустрията им,да сме "демократизирани"....:):)))))))
Неграмотнико, така и не се научи как се пише Афганистан, ало на козяк, хайде сменете го най-накрая че ви излага.
Ами балканските граници как ги направиха великите сили? По тази логика ще стане страшно в света- руснаците си взеха Крим, а албанците Косово, но така нещата стават много зле
А,навсякъде където се изказват неадекватни бавно развити дебили,става весело...:):))) Айде да не давам пример,с "Щерев","Щерев","Щерев" и "Щерев".........
ингилизите винаги са били срещу нас-;В началото на 1878 година действуващата руска армия е на 20-на км от Цариград. Победата е пълна. Великобритания изпраща в Мраморно море боен флот, който да предотврати превземането на османската столица. ;
А преди 5000 години българите на Шамбат завладели земите около река Кубрат (Ефрат) и до Средиземно море. Нарекли държавата си Шумер, а покрайнините Балистан (Палестина), Бейнек (Финикия) и Мамил (Египет)...
Е айде Добро утро! Максимата разделяй и владей не е измислена вчера. А наще мухлуовци зависи на кой са полегнали в момента ни обясняват как въпросния ни мислел доброто. Никой не ти мисли доброто Ганьо, къде си тръгнал да викаш неволята. Оправяй се сам или другите винаги ще те оправят.
Както и преди съм казвал, англосаксонската мафия е в корена на много етнически проблеми. Англичаните винаги са се опитвали да компенсират липсата на голяма армия с хитрости и техническо превъзходство. Една от хитростите е да насаждат етнически вражди които после могат да ползват за свои цели.
Жив пример е украйна. Путин и руснаците изгубиха украйна :( След тази война и жертвите в нея, отношенията между украйнци и руснаци никога няма да бъдат така добри както преди. Това е специалитет на англосаксонската мафия!
Не мога да прикрия възхищението си от поредното разпъване на историята като локум. Това е любим похват в отделите за агитация и пропаганда - както виждаме и ИДИЛ-ския такъв бръмчи здраво на "история". Примерно - Какво общо има 1916 година с келемето Садам Хюсеин, който толкова се самозабрави че нахлу в Кувейт и направи погром в тази държава?
През 2005 г. двама британски командоси се бяха преоблекли като талибани и готвеха атентат с кола бомба в Ирак. Иракската милиция обаче ги залови, но британските сили си ги прибраха нахлувайки с танк в участъка.
И нека не забравяме лешояда - повод за цялата работа - Арабския халифат и войните му. След като са му изсърбали попарата през вековете би било БЕЗУМИЕ европейците да допуснат съществуване на голяма арабска свръхдържава. Накратко - вместо днешния ИДИЛ щяхме да имаме супер-ИДИЛ с ядрено оръжие и единен контрол над добива на огромна част от петрола. Нека мислим преди да съдим. И ние сме им сърбали попарата ма отрочетата им все пак - и то 500 години.
Мное ма кефат такива приказки. Преди си мислех че макетата са се научили от сърбите (сърбите не ги учат исторически събития които са били унизителни или негативни за сърбия). Но като прочета таказ коментар си мисля че може да са прихванали и нещо от нас :) Били сме шумерити :)))
То по тая логика ти Тутси и Хуту в Руанда нямат нищо общо с британско-френските колониални войни.........
Това нахлуване бе 1991г по давлението на същите тези, а 2003г страха от кои оръжия накара пак същите тези САЩ и Британия да атакуват и нахлуят в суверенен Ирак? Това, което направи САЩ и лакеите бе обявяване на война с цел дестабилизиране на Близкия Изток с по далечната цел дестабилизация на Европа.
Е, Берлинския конгрес прави подобни бели с нашия народ - без да се съобразява с етническите граници, поставя част от нашия народ във владението на друг народ!!! Резултатите са ясни, борби за обединение, неуспехи, национални катастрофи и въвличане на народите от Балкански полуостров в междуособни войни, което води до тяхното отслабване!!!
Тоя,`дето "се самозабрави",нахлу в една територия която е била част от Ирак и се е откъснала придобивайки името "Кувейт".... Западът,не признава това право на Луганск и Донбас,но подържа Кувейт,Пакистан,Косово.......Те са сходни случаи!! Освен това,"самозабравилият се" Садам,когато е бил любимото момче на САЩ и на еврогнидите,можел необезпокояван да избива кюрдски жени и деца-нали?? В същия момент,ако не ти е ясно,че тези михлюзи от ЕвропаТА програмират външната си политика с десетилетия напред-защото лапачката и обирите трябва да са постоянни,няма и как да разбереш "връзката" между "тогава" и "сега"......
Ти си поредната талпа, букова глава, която много умува и твърди на всеослушание, че преди Менделеев да измисли таблицата, не е имало никакви елементи. И махни тоя ник, срам си за народа ни! Галфон се пиши! Поне в едно изречение ти преподадох малко история на българите. Не сме шумерити, а самарци, държавата е наречена Самар по български, палатализирано по семитски на Шумер. А прегледай тук там, колко градове има по света и в Близкия Изток с това наименование! И откъде ни дойде Самарското знаме!
Израел е чужд имплант в арабското тяло, колкото и хитра политическа хирургия да са наложили основателите на тази територия.
Като всеки "нов ред" и този в Близкия изток е бомба със закъснител. Сега гръмна. Очаквайте "новия световен ред" в целия свят!
Англия и Франция си делят Турция, но "в цялата история нелицеприятна роля играят и германците". ВСЕ ДРУГ ИМ Е ВИНОВЕН НА АНГЛО-САКСИТЕ! СЕГА ПУТИН ИМ Е ВИНОВЕН ЗА ТЕХНИТЕ КАШИ В БЛ.ИЗТОК! САЩ И ТЕ СА СЪЩИТЕ....
И като толкова копнеят да се обединят двете държави няма ли някакво човешко решение на въпроса?
От ИД искат възстановяване на османската империя?! Не искаше ли и Ердоган точно това? ... и после нямало сътрудничество между тях ... МАСКИ ДОЛУ !!!
Хайде сега и едно подобно четиво за Балканите и по-специално за България - как бяме търгувани и делени и през 19 век и през 20 век...
то пък понеже само там се случва това. тук на Балканите е същото. само дето при нас нещата се случват доста по-рано. а пък на по-късен етап, след втората световна война, се случва и за трети път, но в Индия.
Ей, не ме разбирай погрешно! Хубаво е да се вярват в разни неща които вдигат духа дори и да не са верни. Аз съм само ЗА!!! По добре да вярваме че сме шумерите, инките и древните египтяни от колкото да говорим че сме били роби на анадолските хлебарки! Първото вдига духа а второто ти убива самочуствието. Така че дръж здраво бръснача и не се предавай!
"Самарското знаме" Верно! Що не вземеш да прочетеш от къде е дошло и после ела тука да кажеш?!
Внушеното послание е пълна глупост! Ако един народ е насилствено разделен, то той ще се бори за обединение. Факт е, че в Арабския свят всеки коли всеки и то само защото не тълкува единствената книга, която им преразказват (сами не могат нито да я прочетат, нито да я разберат).
Я да го духат съюзниците - германците им криви за всичко. Да да ама не. Англичаните и французите не само разкъсаха Близкия изток ами и Балканите. Няма какво да се правят на вода ненапита.
Чудесна статия! Сега да обърнат поглед и от другата страна на Черно море че и там е същия батак ... вече 130 години!