Коментари - Израел: Имало е химическа атака в Сирия. Франция иска отговор със сила | dnes.dir.bg
назад

Израел: Имало е химическа атака в Сирия. Франция иска отговор със сила

Химически оръжия са използвани при нападението в Сирия, при което в Дамаск загинаха стотици хора, заяви израелският министър на разузнаването Ювал Щайниц. Франция поиска, ако това е вярно, да има отговор със сила.

Обратно в новината

Коментари - Израел: Имало е химическа атака в Сирия. Франция иска отговор със сила | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Имам роднини в Дамаск, Сирия. Използването на химически оръжия е 100% сигурно. Светът е оставил тези хора на сигурна смърт. Само Русия пречи на спасяването им!!!

Постановките с химически оръжия сработиха за инвазията на Ирак, но Сирия и Иран са последната свободна от Шеврон богата на нефт територия. Тя е жизнено важна за икономиките на Русия и Китай. САЩ и съюзниците им знаят, че трябва да спрат растежа на техните икономики, ако искат да запазят водещата си световна роля и са готови да стигнат далеч. Русия и Китай обаче както се вижда не само няма да предадат последния свободен пазар на нефт, но и направиха контра революция в Египет. Залозите скачат, дано не се стигне до директен супер конфликт. "The Russian Foreign Ministry, citing its sources, said that the homemade rocket carrying unidentified chemical substances had been launched from an area controlled by the opposition. "

Истинската причина САЩ и другите западни военни сили да се намират в Ирак и Афганистан, подкрепата на бунтовниците-наемници е стремежът за контрол над централно азиатския енергиен коридор. Иранското находище "Южен Парс" е огромно - изчисленията на Международната Енергийна Агенция (IЕА) показват, че при сегашното потребление той би стигнал за 300 години. Ако се пресметне в барели нефт, на фона на иранския Южен Парс, резервите на гигантското нефтено находище на Саудитска Арабия Гавар би изглеждало нищожно. Последното е най-голямото нефтено находище на земята и тъй като то бе разработено през 1948, Гавар успешно зае статуса на най-голям източник на енергийна суровина. В близко бъдеще, когато природния газ се наложи над нефта, Иран ще заеме мястото на Саудитска Арабия като основен световен източник на енергия. Именно затова петролния министър на Саудитска Арабия предложи 15 милиарда на Пунин за да спре продажбата на руско военно оборудване на Иран. Затова и се хвърлят огромно усилия в информационното затъмняване на реално случващите се зверства в контролираните от "бунтовниците" региони. Използването на химически оръжие от западните наемници е поредния мръсен номер в развитието на конфликта - разбира се, услужливо представено от западните и про-западните медии като дело на Башар Асад.