Инвалид чака 3 години пенсия
Три години, мъж от Силистра, който е инвалид, чака да му бъде отпусната инвалидна пенсия. Марин Драганов попада в омагьосан кръг от различни институции и лекарски комисии, съобщи bTV.
Обратно в новинатаКоментари - Инвалид чака 3 години пенсия | Днес.dir.bg
Коментари
Отношението но централния НЕЛК в София към хората подали възражение по решенията на местния ТЕЛК е безобразно. Съпругът ми 2 години чака такова решение от НЕЛК и живя без стотинка доход - болен човек с група инвалидност . ПИТАМ, КАКЪВ Е ТОЗИ ГЕНОЦИД НА ДЪРЖАВАТА КЪМ ГРАЖДАНИТЕ СИ ? Това са болни хора, по-често възрастни, които нямат други доходи, а често са загубили вече и близките си. КАК СЕ ЖИВЕЕ БЕЗ ДОХОДИ, СЛЕД КАТО НЕЛК БАВИ РЕШЕНИЯТА СИ ПО 2-3 ГОДИНИ ?
Какво ви е чудно?! Щом газят децата с джипове по пешеходните пътеки, щом уволняват бременни жени, щом умишлено зарибяват младежи и не арестуват пласьорите, които добре познават.....та вие сте се загрижили за някакъв си инвалид! Нали е гласувал, платил си е данъците и са му удържали каквото са могли - вече не им трябва....
Какво ви е чудно?! Щом газят децата с джипове по пешеходните пътеки, щом уволняват бременни жени, щом умишлено зарибяват младежи и не арестуват пласьорите, които добре познават.....та вие сте се загрижили за някакъв си инвалид! Нали е гласувал, платил си е данъците и са му удържали каквото са могли - вече не им трябва....
Ето сега е моментът прокуратурата да се самосезира и да извършат разследване кой е отложил разглеждането за 2010. Това там са такива копелета, такава сган, че думи не могат да опишат за каква гавра с немощни хора иде реч!. Баша ми беше с отрязан крак и трябваше да ходи от центъра на града до края на града, за да придвижва документи. Те са длъжни да осигурят всичко това, защото днес ние плащаме за тях ОСИГУРОВКИ! Но разбира се как сеслки комунистически копелета ще се погрижат за човешко същество, след като според болшевиките е важна партията, а не човекът?! Спомняте ли си кой е победил в битката между болшевики и меншевики? От оня период няма комунист, които да е демократ, а си живеят и мислят като болшевики. А се милсят кучетата за хуманни и прочее простотия. Поради това даже и десните в бившите комунистически държави мислят като изроди - въпрос на навик от 4 поколения сбъркани политики. И за това, вместо комисията да осигури превоз и преглед на инвалида и да предвижи документите му в законен срок (разбира се законен срок няма), инвалидът обслужва комисиите и инстанциите. Представете си какъв човешки позор! Не за инвалида, той само страда. Позор за нацията, за всеки човек от тази система поотделно. Долни същества от други измерения!
Дядо ми, Бог да го прости, беше освидетелстван с 100% февруари 2007. До Август 2009, той не получи инвалидна пенсия. Преди около седмица почина. Как да не обичаш държавния служител?
Първо гледай филма Sicko на Майкъл Мур, преди да говориш колко лоши са комунистите и колко добри капиталистите! В САЩ ако нямаш осигуровки ще те оставят да пукнеш пред болницата, колкото и зле да си!
Бе могъл много да кажа,но вие сте казали достатъчно.Ще добавя само:нали трябва в НОИ да останат пари за крадене.А някой не си е внесъл данъците,знаете какво го чака.Но когато държавата трябва да даде..Тежко ни.
Баща ми чака две години за инвалидна пенсия,счупи си крака в тазобедрената става,дадоха му втора група.Съседката ни претърпя операция(гинекологич момента е първа група с придружиел и ходи на работа.Пенсията я взе веднага,но доктора в комисията и е братовчед.
Човека не си е платил това е истината.Няма жал при лекарите.Ако им беше платил колкото са казали а те са намекнали сигурен съм.
Безобразие! Горкият човечец! А колко ловки играчи има наоколо, които си уреждат такава пенсия, подработват си частно, докарват си прилични парички, и от държавата вземат, колкото могат , и хич не им пука, познавам такива хора, здрави и прави, но с пенсия, която им е сигурен доход, и тях закон не ги лови! Пълно безобразие и безхаберие е в тези комисии, там седят най-подкупните и престъпни лекари!
Вече мечтая за иранско правосъдие-там съдъ щеше да остави тези изроди 3 години без заплати.
Има много прост, лесен и бърз начин тази комисия да се оправи: чисто и просто трябва да се изпрати цялата на ТЕЛК.
Какво ви е чудно?! Щом газят децата с джипове по пешеходните пътеки, щом уволняват бременни жени, щом умишлено зарибяват младежи и не арестуват пласьорите, които добре познават.....та вие сте се загрижили за някакъв си инвалид! Нали е гласувал, платил си е данъците и са му удържали каквото са могли - вече не им трябва....
Жалко за човека ,а още по жалко ,че това не е изолиран случай .Системата работи толкова ненормално бавно ,че ако им паднеш в ръчичките и си без доходи така ще си погинеш някоя студена нощ като куче на улицата.Трябва да си здравеняк с процъфтяващ бизнес и паталогична наглост за да ти изкарат набързо инвалидна пенсия и да си паркираш джипа без проблеми на местата за инвалиди и тн.