Коментари - На юг от шопинг рая | dnes.dir.bg
назад

На юг от шопинг рая

Последните 80 метра от бул. "Тодор Каблешков" до най-големия мол са почти готови, но южният сектор на третия градски ринг все повече се отдалечава от замисъла си

Обратно в новината
| Автор : Ясен Люцканов

Коментари - На юг от шопинг рая | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Всички тези с външните тоалетни след няколко години ще са милионери.

Дълга статия с много имена на улици и квартали. Трябва ми карта, за да разбера какво ми казва, а съм си от София. Ако някой читател извън София пробва да я прочете.... Жална му майка. Дълга статия, но за сметка на това неясна. Няма да направи много четения, язък за писането

Накратко. Докато направим един "ринг", градът пораснал. Градът е мръсен и неугледен и никакви кметове вече 30 години не могат да променят това. Те и преди това не можеха

опааааа надушвам далаверка винаги когато има такъв тип статия значи е с идеята някой да се уреди да се облагодетелства и никога не е случайно някой дебел да активира обществено мнение и интерес

3 иляди евра квадрато - е.а ги и апартаментите

Аз не съм от София, но по описаното в статията оставам с впечатление, че този МОЛ е интересен и си заслужава посещението. Как се казва? Лунапарка и басейна целогодишно ли работят?

че нищо не се произвежда... Само се търгува и консумира...

на територията на Гърция, и цените щяха да са 30 до 50% по-ниски...

Що не си наврете мола в...

един наистина хубав апартамент вече половин-един милион евро гони! Това със заплата 1000-2000 евро как се изплаща? За 100 години?

Докато законите на тази територия/някога била държава/ не важът с еднаква сила за всички така ще е . Докато не изгоните разни НПО Америка за България , Хелзински комитет , или направите такива организации в САЩ България за Америка. В Хелзинки Софийски комитет няма да ни бъде , но още малко остава като гледам на къде вървят нещата и с Обединена Европа и с НАТО и в САЩ.

С такава заплата не си за подобен апратамент.Всяка жаба да си знае гьола .

И какво от това? Над 80% от България изглежда така! Циганията ще дойде и в София и ще има рев на умряло. Десетилетия шопската комплексарщина плюс корупцията събираха населението в един град. Смешното е че българите са два пъти по-малко, а София стана два пъти по-голяма. Типична африканска държава. Ама нищо. Като няма келепир местим столицата и започваме да прехвърляме на новото място. Така и без да се произвежда нищо трябват кредити, а това население трябва да и да яде. Така че строители и разносвачи на чужда стока винаги ще трябват.

, макар и порутена, отзад можеше да си има заланчукова градинка, с което щеше да е много по-ценна от всякакви "мол"-ове и глупости...

“Щяха“, демек гадаем!!!

Тя циганията най-много е в София, там се събирате!!!

Ох, как ще си отдъхнем, ако знаеш! Местете я незабавно във Варна, в Бургас, в Шабла ако щете - колкото се може по-далече!!!

Макар и роден в София, колкото повече живея тук, толкова повече ми се мести в друг град. И проблема са хората.

Пред нас в долния Лозенец - класическа и все още малко оакана част от квартала - не мога да си спра колата от регистррации А, ЕН, В, СТ, Х и т.н. Не само че са много, ами и изобщо не мислят като паркират - обикновено оставяйки по половин кола място отзад и отпред, ефективно намалявайки с поне 30% възможните места за паркиране ... Гоу Хоум! Оставате софиянците да се мъчат в родния си град! И без това заради новодошлите наемите се вдигат, в същото време са готови да работят без пари и да се бутат по 8 човека в двустайни апартаменти.

Нямаш си на идея колко си прав.

Пред нас в долния Лозенец - класическа и все още малко осрана част от квартала - не мога да си спра колата от регистрации А, ЕН, В, СТ, Х и т.н. Не само че са много, ами и изобщо не мислят като паркират - обикновено оставяйки по половин кола място отзад и отпред, ефективно намалявайки с поне 30% възможните места за паркиране ... Скъпи сънародници (не съграждани)! Оставате софиянците да се мъчат в родния си град! Върнете се по родните си места и си ги оправете! Пари има! И без това заради новодошлите наемите се вдигат, в същото време са готови да работят без пари и да се бутат по 8 човека в двустайни апартаменти.

Град София ще е единствения голям град в света почти без небостъргачи,което автоматично означава,че цяла София ще се бетонира от ниски блокчета,блок до блока,игла няма да има,къде да се пусне. Така ни един парк няма да остане. Ако имаше високи сгради,заради задължителното разстояние между небостъргачите щеше да остави място за паркове и разходки,но сега това няма да се случи и София ще се бетонира тотално... По света хората са го измислили и затова се строят високи сгради,докато тук ще си живеем в пещерите до Второто пришествие...

Много умно изказване, няма що. Къде си видял парк между небостъргачи? Между тях духа отвратително (особености на физиката), и няма достатъчно светлина. Не, драги, ако се спазва законодателството, всяка ниска кооперация ще има достатъчно място за малка градинка и няколко дървета, а не (както в момента) - китайска стена. И не, парковете в София няма да изчезнат, напротив, ще има нови.

Затова най развитите държави строят небостъргачи,понеже са тъпи,а ние ще си живеем в хралупи и пещери,понеже сме умни,важното е да не ни духа,само че ние все го духаме...

Тая "къща" с външния клозет на бунището колко 1 милион евро я дават? За инвистиции да я зема чуйек? В древен Рим е имало водопровод и канализация преди 2500 години екстра дето не съществува в 40% от европейската ви столица. Смея се с глас какви туземци сте...

PEYTSCH

Жалка картина ама е София с кмет за смет.

Тия развити държави имат градове с население повече от това на цяла България. Да да те питам дали си чувал нещо и за софийската сеизмогенна зона?

Небостъргачи, драги, се строят по причини които едва ли си разбрал. Последното което е е заради зеленината между тях ;) Когато земята е скъпа (щото е кът) и не можеш да се развиваш хоризонтално се развиваш вертикално, т.е. строиш на височина. Споменаването на духане в този аспект показва пещерната ви цивилизованост.

Я върви да видиш Рим дали е така, пундьо

Ринг означава на бьлгарски пръстен!! Нещо по-авторитетно ли звучи "ринг"? Питам архитекти, проектанти и пр.

За тия с минусите - откровени селяндури, явно - малко да ви подсоля. Доскоро се чудех защо пристигащите в София се бутат в по-централните квартали. Наскоро си отговорих, присъствайки на разговор между такива двама. Общо взето, тях би ги било срам да кажат "на село" че не живеят У центъра. Как може най-личния момък или мома на селото да живее в краен квартал на София?? Не, не може. Друго си е да си купиш 15 годишна немска бракма с преврътян с 500 000 км километраж, но пък със запазени ламарини, и едвам добирайки се до родното село да спреш НА ЦЕНТЪРО с нея и да се правиш на голямата работа - живеещ в София У центъра и с лъскава кола. Друго си е - пръв на село, последен в града!

Пръстен има и друг смисъл ... Сфинктер например. Други тъпи въпроси?

Е са кво; сека кална дупка МОЛ, ли да стане? Е нема как, дори в територията!

Не се притеснявайте и там ще се застрои... София не търпи празни пространства!

В много еропейски столици от години не се разрешава строителство по-високо от 4 етажа. Тука все още вдигаме по 40 и се чудим защо се разраства клоаката.

Знаеш ли защо няма канал? Щото, като имаше закони, там строителството не получаваше разрешение! Иди сега, да видиш блокове на по 10 етажа, без улици, паркинги, дървета, ама с кенефи, че и басейни. Квартала е кръстова ВАДА, отворете хартиен речник за да разберете думата.

Хората на луната отидеха вие обсъждате хуу ли ней ли канализация да имало чуйеци... Корупцията, краденето и тъпотата вече пряко застрашавар националната сигурност... Няма по-долна тоалетна от това на каквото заприлича столицата...

София се превърна във външния клозет на България... но пък кенеф с молове

ЗАЩО КМЕТА ТЕРЗИЙСКИ,НЕ ОТГОВОРИ НА ПИТАНИЯТА НА МНОГО ГРАЖДАНИ,КОГА НАЙ-ПОСЛЕ ЩЕ ЗАПОЧНЕ СТРОИТЕЛСТВО НА ПОСЛЕДНАТА ОТСЕЧКА ОТ ОКОЛОВРЪСТНИЯТ ПЪТ НА СОФИЯ,ОТ 2010 г. СЕ ОБЕЩАВА ,А СЕГА Е 2026, ЗАЩО ПАРИ ИМА ЗА ДРУГИ ИНФРАСТРУКТОРИ, А ЗА ТАЗИ ОТСЕЧКА НЯМА. НЕКА ОБЩ.СЪВЕТ НА СОФИЯ И ПО ТОЧНО КМЕТА ТЕРЗИЙСКИ НАПРАВИ ИЗЯВЛЕНИЕ ПО ТОЗИ ВЪПРОС. ДО КОГА ЩЕ СЛУШАМЕ САМО ОБЕЩАНИЯ САМО ПРЕДИ ИЗБОРИ,

Провокаторка на Фандъкова си ти. Разбрах аз!

Навремето учих в София. Често ходех пеша на разходки до Витоша. Спомням си, че преминавах цялото разстояние от Софийския университет до Бялата вода на Витоша само през зелени площи /паркове, градини и ниви/.

Сигурно постоянно разразненият ти сфинктер ти е в ума.

някъде четох, че в Стокхолм се чака 20 години за да купиш жилище...

Друго си е да живееш в София и да говориш шопски.

Посмали чадо, посмали... 24 км по нагорнище... айде сега, доматите с колците ги ядем..

В някои страни регистрационният номер на колата на никого не прави впечатление, защото регистрационните табели на автомобилите не се сменят, т.е. колата остава до бракуването си с първоначалния регистрационен номер независимо колко на брой и от коя област са били собствениците.

Тогава бях 20-годишен студент. Не съм засичал време, нито съм имал възможност да измеря разстоянието, вървях по най-прекия път. Вярно е че на връщане често хващах автобус. Основната ми мисъл е не да се хваля, а да подчертая, че по онова време голяма част от София не беше застроена и имаше много повече зелени площи, което ясно се вижда на старите софийски карти.

София е изключително замърсен град заради тъпите тарикати бизнесмени, които хвърлят боклуци нон-стоп.

А през соц реализма, там беше предвидено да се изгради зелена връзка на южния парк с полите на Витоша. Някой спомня ли си това?!

Най-близката къща с външен клозет е на по-малко от 100 метра, най-близкото незаконно бунище - на под 200 м, най-близката порутена и изоставена постройка - на няма и 300 м. еуробугарската кочина ма кефи.... МБУУХАХА