МОН предвижда матурите да се провеждат на електронни устройства
В много държави това вече е факт, каза служебният министър на образованието Галин Цоков
Обратно в новинатаКоментари - МОН предвижда матурите да се провеждат на електронни устройства | Днес.dir.bg
Коментари
направо да имат право да си изберат ЕйАй да им ги решава… после ЕйАй-я ще брои до 12 на завършването, щото малоумниците няма да могат да четат и броят
има едни хора, за които хромбуците са препитание и богатство. Те владеят МОН. Пълнят гуши на директори и общински чиновници. Резултатът - те милионери, децата - неграмотни.
Ама как ние не вярваме на електронни избори на електронни референдуми и изведнъж сега изпити?
От решаване на текстови задачи и писане на съчинения преминаваме към задраскване с кръстче на верния отговор .... готвим бъдещите избиратели.
А туй то, те не могат с химикал да пишат, хептен да са неграмотни - да натискаш копчетата и да/не , избрал/неизбрал ви трябват , дигитални роби ( дигит - от 0(нула) Адиос , България, с тез тъпи управници до 15 години ще сме 3 милиона..
Ама разбира се, че всички неграмотни родители ще са против, ако въпросите са разбъркани, няма как да закупят отговори на отрочетата си
Супер! А ще може ли (като на изборите) учениците да избират между хартия и машина? Шегата настрана, министъре, ама трудно се справяте с разпечатването на едни листчета ... как очакваш да се преборите с далеч по-сложните проблеми, които ви очакват с таблетите?
"Иновациите", освен че ще вкарат парички в нечии джобове, няма да направят нацията по-грамотна. Даже напротив - в случая ще вкарат , така нареченият ИИ в проверките, и на калинките в МОН ще се окаже бедна фантазията, какви могат да са последствията. Глупостите, залегнали в учебната програма, няма ли най-после да разкарат?
Да го погледнем от тази гледна точка - ще се купят десетки хиляди таблети, които ще се ползват неколкократно в рамките на няколко седмици. После отиват по складовете за почти една година. На следващата - голяма част от тези таблети изообщо няма да запалят, защото батериите им ще са заминали ... Но дори и да оцелеят, след 2 години ще са извън гаранция, със спряна софтуерна поддръжка и куп уязвимости покрай това ... следва нова поръчка. За премеждията, които без съмнения ще има със софтуера за изпити, изобщо не ми се говори. Нооо ... щом говорят за това, значи има набелязани пари за усвояване!
Е, как да не се представят четвъртокласниците добре, като след изпитите, директорът и неговите приближени дописват отговорите, преди да занесат материалите в РУО? Същото е на НВО-то в 10 клас. Учениците са в собственото си училище, квесторите, също. Никой не прави анализ на информацията, как в 10 клас ученикът има високи резултати, докато в седми клас и на ДЗИ получава двойки! Пълним си университетите със СОП-ове, които не могат да напишат собственото си име и адрес, но имат високи оценки на ДЗИ, защото консултантите решават матурата.
Всичко е точно така, на каквато и методика на изпитване да приложат, няма да променят нивото. Учебните програми и учебникарската мафия и лакомията за печабА от частни уроци за отличници няма да е лесно да се размърда и никой не желая да си цапа ръцете и да превърне образованието отново в кауза. Все повече усвоени пари от бюджет, по "проекти", от джобовете на родителите, все "по-иновативно" и все по-неграмотно поколение.
Компютърните Монитори и мобилните телефони РАБОЛЯВАТ децата и хората !!! Човек може да се разболее от РАК ако стои пред най- НОВИТЕ монитори, а за телефоните се знаеше ще преди 10 години !!! Колкото по- малко се ползва телефон или монитор, по- добре !!! Най- добре е ИЗПИТ на хартиени листи.. Хем се научават да ПИШАТ.
Отучават хората да използват мозъците си. Щракане, налучкване на отговора - това е. Някои ще усвоят още едни пари. А поколението ще е все по-неграмотно, чиновниците в МОН - все по-алчни и парите, които се отделят за образование ще пълнят джобовете на учебникарската мафия, ръководена от МОН-калинките.
Същото го слушах, когато навлизаха персоналните компютри. Да, ама сега компютри ползват дори тези, които преди 40г гломяха кибернетиката. И никой от тях, отивайки в магазина, не смята на ум. Ако се вярва на дядо и прадядо, едно време е имало същите пънове, които са се противопоставяли на писането с писалки и твърдели, че само с перото можело да се научиш на грамотност и наука.
И като се движим по линията на най-малкото съпротивление, на какво точно ще научим децата? Най-важното е да да е лесно ...
Теста на таблет добре, а есето как ще го пишат ??? на шльокавица ? Каквото и да си говорим, факта е, че някой иска да глътне една солидна комисионна от сделката.