Коментари - GSM антените у нас били най-безопасните | dnes.dir.bg
назад

GSM антените у нас били най-безопасните

Мобилните оператори в България разработват обща комуникационна стратегия, която да информира обществото за безопасността на базовите станции, използвани в дейността на компанните.

Обратно в новината

Коментари - GSM антените у нас били най-безопасните | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Хахаха много кукувици има!

А ще оставиш ли детето си близо до базова клетка?

Нормативи може да има и да са много добри но колко се спазват и кой ги контролира.Не ми се вярва край всяка антена да е минавал специалист за да мери и одобрява.И далекопроводите са много вредни но съществуват дори блокове построени в непосредствена близост.Лично аз съм получавал главоболие когато един човек край мен в автобуса беше повикан и говори по мобилния си телефон.Болката беше много по силна при повикването и пулсираше синхронно със сигнала.Не престана докато този човек не свърши разговора си но беше само много по слаба.Аз също ползвам мобилен телефон без да съм имал някакви проблеми макар ,че мразя да говоря дълго и често.

изключително вредни! говорете с някой физиотерапевт и ще ви обясни как са получавали вредни навремето /пари/, храни, компенсации с отпуски по време на соца и прочие...усложненият и заболяванията

Като гледам на тримата имената... Жална ни майка....

I SOFIQ E NAI- 4ISTATA STOLICA ! I VAZDYHA E NAI - 4IST ! I PATI6TATA SA NAI - HYBAVI ! I HOTELILITE PO 4ERNOMORIETO ODGOVARQT NA VSI4KI NORMI ! I POLITICITE NE KRADAT ! I POLICAITE SA DOSTOINI ZA YVAJENIE !

И съветските болни са най-здравите болни в света

Тези дето твърдят че мощността не била достатъчна и пр. са прави. Не знаят обаче как този сигнал влияе на човека. Ще се опитам го обясня по-достъпно. Сигнала е модулиран цифрово и е пълен е нискочестотни хармоници, голяма част от които резонират директно в ядрото на клетката и при достатъчно дълго влияние ДНК се променя, от там идва рачета и др. проблеми. Това е установено и за много слаби сигнали. ВЧ сигнала на който мерят мощността си минава през човека почти без поглъщане.

Българите винаги са компетентни по всички въпроси. Коментарите под мен го доказват...

Значи не знам колко от коментарите са на инженери, едва ли има такива, ама да ви кажа, пък който иска да вярва. Базовите станции излъчват 20 вата ако са на максимална мощност - т.е по пътища и магистрали - там се гони разстояние. А тези по блоковете в населените места са на 1-2 км една от друга и работят на 2-5 вата за да не се бъркат една с друга. За справка - телефоните до ушите ви са 1-2 вата. Не казвам че са безопасни - ако отидеш и прегърнеш антената и седиш така 1 месец - вредно е ,спор няма. Но на повече от 20 - 30 метра от антената няма опасност, пък да вярва който иска (става въпрос за пред антената, не отгоре, отдолу и отзад...) На отсрещния блок има базова станция, не знам чия, и една антена е към нас, още нямаме болен и умрял... А ако ти е на твоя блок, опасност няма ,защото затихването през бетонния покрив е още по - голямо.... Знам че едва ли ще убедя скептиците, но аз сум учил разпространение на електромагнитни вълни и знам за какво става въпрос.... Хайде със здраве....

Pyblikyvai Ne go pi6a naprazno

на кой продавач стоката му е лоша така е и при тях какво ги вълнува собствениците до техните къщи има ли една такава антена искам ако може някой журналист да го провери до собственика на един от операторите какъв модел е антената

Хахаха, по времето на комунизма, имаше лаф: Съветските болни - най-здравите болни на света, а сега през демокрацията има: Българските GSM антени - най-безопасните GSM антени на света!

Аз не разбирам от телефони, ама се чудя за следното нещо: Щом пилето се пече за 20мин. в микровълновата , която работи на 2ГХц. с мощност 1000Вата. За колко време може да се прецака мозъка на човек при честота 900МХц. с мощност 20 Вата.

ami tam e nai-evtino sega kade da gi slojat horata da si stroqt ma4ta li... pyk nie 6te se naslajdavame

В Израел не знам, но в Испания и Италия са си по блоковете. А норми за мощност има и тук, не само в САЩ, Швейцария и т.н. При това нашите са по строги /това съвсем сериозно/.

ТЕЗ КАВАЛИ ТРЯБВА ДА НИ ПЛАЩАТ ЗА ОБЛЪЧВАНЕ А НЕ ДЪРЖАВАТА ДА ГИ МИЛВА ПУСКА

Брех. Как не излезна нещо, че е нередно? Като всичко е толкова идеално, защо е таква мизерия, безаконие, мафиотщина и корупция в България?

Българските норми за електромагнитни излъчвания от много години са по-строги от нормите в повечето европейски страни, вкл. и Швейцария. Друг е въпроса дали се спазват.

Ама за сметка на това цените им са инфарктни!!! Благодарение на високите цени оставаш по малко облъчен! Сега легално ще се съберат, за да се споразумеят да не свалят цените. Иначе ще ги заподозрат, че се събират да фиксират пазара.

Над нашия блок от 1993 има 3/три /базови станции,но още никой не се е разболял.Напротив,от 35 семейства има поне 6-7 дълголетника/между 80 и 90/,които не се нуждаят от чужда помощ.

Кухар е лъжец!

Бях в Израел командировка наскоро и се хванахме на бас с един колега (радио инженер) че няма антени на къщите. От Тел Авив, през Ришон ле Цион до Реховот - аз преброих поне 40 кули със антени докато ми омръзна, той нито една къща!

Защо говорим за станции, а Кухар дава пример с телефона си. Както пише по-долу когато той си отпере една маааалка базова станция срещу къщичката си (насочена наистина към къщата, а не с гръб към нея) и да и вдигне мощността на макс, че и на 110% даже, за да има по-голям обхват и аз ще взема да повярвам в розови летящи прасета и карлсон от покрива

Ако облъчването със СВЧ вълни е безвредно, както казват от мобилните оператори, то защо са въведени норми за максимално излъчена мощност - например в САЩ, Швейцария и др. Напротив доказано е, че това облъчване е вредно, особено за хора, живеещи срещу базови станции. Има много неизследвани и недоказани вредни ефекти от излъчването. Ако сме нормална държава, трябва да се придържаме към европейските норми за излъчване, а ако мислим за бъдещето на нацията - то да въведем швейцарските норми за електромагнитна безопастност!!!

Дааа, напълно безвредни са , слагат дървени пръчки!!!!защо не проверите какво става в поликлиниката в Младост- София да видите че раково болните са се утроили.Има блокове с по3, 4 антени все безвредни.

Ей кухар, става дума не за телефоните, там всеки сам си решава кога и по колко да ги ползва. И освен това поне, краткосрочните негативни ефекти от тях са доказани. Колко даваш на детето си да си играе с тях само ти си знаеш. А всъщност въпросът е за антените, които излъчват със значително по-голяма мощност и постоянно.

Господин Кухар, напълно ви подхожда фамилията! Що не си сложите на вашата предполагам скромна къщичка с две липи отпред една от вашите антенки и вашето детенце да си играе цял ден на двора? Е тогава ще ви повярвам! Кофти е да се печелят пари за сметка на здравето на хората, дано и новите управници го осъзнаят!!!!

И аз давам на детето ми да си играе с мобилния телефон /ама преди това го изключвам.../

Хахаха много кукувици има!

А ще оставиш ли детето си близо до базова клетка?

Нормативи може да има и да са много добри но колко се спазват и кой ги контролира.Не ми се вярва край всяка антена да е минавал специалист за да мери и одобрява.И далекопроводите са много вредни но съществуват дори блокове построени в непосредствена близост.Лично аз съм получавал главоболие когато един човек край мен в автобуса беше повикан и говори по мобилния си телефон.Болката беше много по силна при повикването и пулсираше синхронно със сигнала.Не престана докато този човек не свърши разговора си но беше само много по слаба.Аз също ползвам мобилен телефон без да съм имал някакви проблеми макар ,че мразя да говоря дълго и често.

изключително вредни! говорете с някой физиотерапевт и ще ви обясни как са получавали вредни навремето /пари/, храни, компенсации с отпуски по време на соца и прочие...усложненият и заболяванията

Като гледам на тримата имената... Жална ни майка....

I SOFIQ E NAI- 4ISTATA STOLICA ! I VAZDYHA E NAI - 4IST ! I PATI6TATA SA NAI - HYBAVI ! I HOTELILITE PO 4ERNOMORIETO ODGOVARQT NA VSI4KI NORMI ! I POLITICITE NE KRADAT ! I POLICAITE SA DOSTOINI ZA YVAJENIE !

И съветските болни са най-здравите болни в света

Тези дето твърдят че мощността не била достатъчна и пр. са прави. Не знаят обаче как този сигнал влияе на човека. Ще се опитам го обясня по-достъпно. Сигнала е модулиран цифрово и е пълен е нискочестотни хармоници, голяма част от които резонират директно в ядрото на клетката и при достатъчно дълго влияние ДНК се променя, от там идва рачета и др. проблеми. Това е установено и за много слаби сигнали. ВЧ сигнала на който мерят мощността си минава през човека почти без поглъщане.

Българите винаги са компетентни по всички въпроси. Коментарите под мен го доказват...

Значи не знам колко от коментарите са на инженери, едва ли има такива, ама да ви кажа, пък който иска да вярва. Базовите станции излъчват 20 вата ако са на максимална мощност - т.е по пътища и магистрали - там се гони разстояние. А тези по блоковете в населените места са на 1-2 км една от друга и работят на 2-5 вата за да не се бъркат една с друга. За справка - телефоните до ушите ви са 1-2 вата. Не казвам че са безопасни - ако отидеш и прегърнеш антената и седиш така 1 месец - вредно е ,спор няма. Но на повече от 20 - 30 метра от антената няма опасност, пък да вярва който иска (става въпрос за пред антената, не отгоре, отдолу и отзад...) На отсрещния блок има базова станция, не знам чия, и една антена е към нас, още нямаме болен и умрял... А ако ти е на твоя блок, опасност няма ,защото затихването през бетонния покрив е още по - голямо.... Знам че едва ли ще убедя скептиците, но аз сум учил разпространение на електромагнитни вълни и знам за какво става въпрос.... Хайде със здраве....

Pyblikyvai Ne go pi6a naprazno

на кой продавач стоката му е лоша така е и при тях какво ги вълнува собствениците до техните къщи има ли една такава антена искам ако може някой журналист да го провери до собственика на един от операторите какъв модел е антената

Хахаха, по времето на комунизма, имаше лаф: Съветските болни - най-здравите болни на света, а сега през демокрацията има: Българските GSM антени - най-безопасните GSM антени на света!

Аз не разбирам от телефони, ама се чудя за следното нещо: Щом пилето се пече за 20мин. в микровълновата , която работи на 2ГХц. с мощност 1000Вата. За колко време може да се прецака мозъка на човек при честота 900МХц. с мощност 20 Вата.

ami tam e nai-evtino sega kade da gi slojat horata da si stroqt ma4ta li... pyk nie 6te se naslajdavame

В Израел не знам, но в Испания и Италия са си по блоковете. А норми за мощност има и тук, не само в САЩ, Швейцария и т.н. При това нашите са по строги /това съвсем сериозно/.

ТЕЗ КАВАЛИ ТРЯБВА ДА НИ ПЛАЩАТ ЗА ОБЛЪЧВАНЕ А НЕ ДЪРЖАВАТА ДА ГИ МИЛВА ПУСКА

Брех. Как не излезна нещо, че е нередно? Като всичко е толкова идеално, защо е таква мизерия, безаконие, мафиотщина и корупция в България?

Българските норми за електромагнитни излъчвания от много години са по-строги от нормите в повечето европейски страни, вкл. и Швейцария. Друг е въпроса дали се спазват.

Ама за сметка на това цените им са инфарктни!!! Благодарение на високите цени оставаш по малко облъчен! Сега легално ще се съберат, за да се споразумеят да не свалят цените. Иначе ще ги заподозрат, че се събират да фиксират пазара.