Младите висшисти до 24 г. са най-малко застрашени от безработица
За два дни над 170 компании предлагат работа и стаж за младите хора в началото на кариерата им
Обратно в новинатаКоментари - Младите висшисти до 24 г. са най-малко застрашени от безработица | Днес.dir.bg
Коментари
Браво, прекрасно, чудесно за младите... а за тези които ни поканиха да се върнем от чужбина какво... явявам се аз на конкурс за две работни места и само един кандидат има - тоест аз. Не ме одобриха че съм имал богата биография по специалността и все в чужбина съм работил.. е и съм пораснал вече. На 55 съм. Успех на младите. Аз ще почакам още да се върна...
дир-а да ни каже къде младите висшисти до 24 години не са най-малко застрашени и ще го приема за новина
Абе, вие гледате ли какво пишете и можете ли да смятате? Едно висше образоване трае около 3-4, а може и 5 години. Гимназия се завършва на 19! Значи ако си висшист, дори без да си пропускал нито една година от живота си, значи си поне на 23-24, т.е. тия млади висшисти до 24 години не знам къде ги гледате... Може и да има, ама това е по-скоро изключение и в никакъв случай не са лекари, защото те учат по 6 или 7 години...
Нека да Ви кажа как стоят нещата с младите на пазара на труда. Търсят се предимно неосъзнати баламурници, които да работят колкото се може по-дълго време за жълти стотинки! Младите нямат семейства, нямат личен живот и могат да работят денонощно. Да, и става въпрос за чужди компании. А когато младите вече не са толкова млади и се осъзнаят, идва новата вълна от неосъзнати млади, които ще работят евтино.
Като работодател, само като видя, че си под 30, въобще не те търся - нямаш стажа и опита, а аз нямам време да те обучавам.
Всеки си знае ;) Аз пък в някои случаи предпочитам да науча човек отново, отколкото да се боря с лоши навици.
"Богата" биография какво значи? Ако се задържаш по 1-2 години на работно място, това не е добре, макар да прави биографията ...."богата".
Да, в някои случаи е така, но стари навици трудно се променят. Трябва търпение, възможност и късмет за да 'научиш' някой, без опит, да работи по твоите изисквания. Зависи от човека, бизнеса и колектива.
Абсолютно. Плюс това, кадри от чужбина идват от друг стандарт и заплащане. Претенциите им за по-висока заплата, макар и обосновани, според техните виждания, не са оправдани, според конюктурата на бизнеса в БГ. Като ти кажат 'богата' биография, значи ти отказват, като те потупват по рамото. Кадрите от чужбина са 50 на 50 - или ще попаднеш на уникален човек, или ще си бърка носа цял ден и ще се мисли за голямата работа, защото е учил и работил под друг строй, а ти му плащаш 'малко'..
Съсредоточено гледащи, полу-усмихнати персони ни гледат от публикуваните снимки. Без идея за празното си съществуване с наскоро полученото псевдо образование. Напълно тъпа и безсъдържателна публикация.
Аз пък, като знам че я предлижиш 1000 лева я не, не си и правя труда да кандидатствам при теб, а стягам куфарите и към Терминал 2 още на деня след завършването.
... Висшисти под 24 год ?! Може, само задочно, или с платена дипломка. Станах Висшист, магистър, на 26, за съжаление в разгара на последната криза. Въпреки всичко, не бях застрашен от безработица, а от безпаричие ( неплатени заплати за 7 месеца назад). Като си спомня, през какво минаха много хора, колеги и други висшисти тогава и като видя положението сега, мога да завидя на младежите които завършват сега - избор има, както и много компании, които инвестират в развитието на служителите си. Друг е въпроса, колко ги топли развитието, тези които са станали висшисти , преди да навършат 24. Уви, важна е само парата, 'щото така или иначе я няма в БГ. Иначе, ъпсурдно смешна статистика, новина, или каквото е там. На 24 - "лайф из лайф", на 33 - със семейство, едвам свързваш двата края, това стана в нашата мила страница.