Дюнерите били ”шокиращо” вредни
Предпочитана от много хора ориенталска хапка на крак - дюнерът, съдържа "шокиращо" количество сол и мазнини.
Обратно в новинатаКоментари - Дюнерите били ”шокиращо” вредни | Днес.dir.bg
Коментари
Има известна разлика... Дюнерите в Англия са пълни с месо, тези в България са с картофи (почти винаги полусурови), зеле (супер, стига да е измито) и минимално количество месо. Та мисълта ми е че тези в България едва ли докарват и 400 калории и със сигурност са по-малко вредни. Друг е въпроса че хигиената по тези места... няма такава!
Защо не казват колко са вредни бургерите и мазните картофи на макдоналдс ,кюфтетата в тях се правят о цяло смляно говедо барабар с копитата ,на дюнера поне виждаш от какво ти режат месото за сандвича ,и си е много вкусен...
abe iajte piite i si nosete novite drexi te da ne ni berat grijata na nas nie sme sviknali NARODA da pomosliat za DEPYTATSKITE kyfteta i kebap4eta tam kolko kalorii ima i kolko da poemat naste mili ypravnizi da ne zemat da se gatnat 4e toky vij zememe 4e se opraime .......xa xa de toz kasmet
Това е отнася САМО за дюнерите в Англия..ха-ха.И тука са вредни,но на фона на всичко останало - не са ШОКИРАЩО вредни
Думата дюнер е турска, но самият дюнер не е нищо друго освен арабската шаварма. Както и турското наргиле не е нищо различно от арабското шиша. Просто по съвсем ясни на всички грамотни хора причини в европа дюнерът си е влязъл с турското име. Ако искаш да знаеш и кюфтето всъщност е кьофте (със съответния правопис на турски), ама (което на турски, значи но) за него никой нищо не казва.
Ако гледаме по този начин и правим анализ на всичко преди да го сложим на трапезата ще се окаже, че трябва да седим гладни.При положение , че действително този вид храна е толкова вредна нека компетентните органи да се вземат в ръце и да направят необходимото това да се промени.
Знае ли някой колко сол се слага в обикновеноя български хляб? Аз знам - повече от всякакви европейски норми! Хляб ядем всеки ден а дюнери, от време на време ...
тази новена се появи за първи път миналото лято, но никой не и обърна внимание и сега я повтарят, барем стане нещо! истината е, че на веригите за бързо хранене не им върви оборота и настройват хората срещу дюнерджиите, по този начин ще им съсипят бизнеса и ще си върнат клиентелата.
XORA NE VI OSTAVA NI6TO DRUGO OSVEN DA LEGNETE Y DA 4AKATE DA UMRETE!!! TOVA NQMA DA E TAKA VREDNO!!!
Не само дюнерите са вредни. Също и всякакви храни на-крак тип МакДоналдс и сие. Всеки обаче си преценява за себе си, доколко здравето му има значение.
Избягвам да ям тукашни дюнери! Нямат нищо общо с истинските. А и винаги съм си мислила, че това месо,което стои толква много време на топло, няма как да не се развият в него всякакви болестотворни бактерии. Харесвам дюнерите в Белгия например, там си сядаш на масата, всичко се пече на плоча специално за теб с купища картофки и салати - друго си е.
Опъни два дюнера и 3 диетични коли пък да не ти пука. Кво като ще се мре,вероятността да пукнеш от дюнера е нищожна в сравнение с това примерно мизерията в БГ да ти тресне инфарктче,инсултче,к или наркоман да те мушне в гърба да ти вземе 3те лева за дюнера. Както е казал народа...дай ми пържоли и вино пък ме чакай да умра!!
ЗАЩО СЕ ПРОДАВАТ ТОГАВА?ПОСТОЯННО СЕ ГОВОРИ ТОВА ВРЕДНО ОНОВА ВРЕДНО И ВСИЧКО НА ПАЗАРА ЗАЩО???????????
огледайте се за хигиената на местата където ги правят - УЖАС! Ооо а персонала им е пълен ОТВРАТ!
Da, moje i da sa vredni, oba4e mislite li , 4e sa nai-vrednite??? Da ne qdem diuneri, togava kakvo...v macdonald's li da qdem, kydeto sa 10 x po-vredni, pone v duinerite slagat po-...ka4estveno meso
какво значи една жена трябва да приема.... тъпанари за тва мъжете ни са дебели и тлъсти свине, защото те не трябва, при тях няма ограничения, а жените са се превърнали в анорексички
Преди около 15 г. в Париж, след масови натравяния е направена внезапна проверка в стотици китайски ресторанти и дюнерджийници, защото всички пострадали били консумирали преди това в тези заведения. Резултата - в хладилниците намерени тонове замразено месо от котки, кучета, плъжове и пр. гадости. Смесвайки го с по-нормалното не се забелязвало от консумиращите. Това го пишеше във в. Монд. Мислите ли, че сега е по-различно? Аз никога не влизам в такива заведения .
Абе остави ги тези искат да прокарат макдоналдс напред :) Друго си е да хапнеш едно хубавичко дюнерче.
syshtoto moje da se kaje i za wsichki kolbasi i hrani sydyrjashti E-ta kato cialo! nikoga ne kupuwaite hrana, w koiato ima E-ta!
глупости глупости ще ядем каквото си искаме какво означава една жена трябва да приема ?????????????????? всичко е вредно не яжте, не пийте, нямайте претенции, ако искате да легнем и да мрем
тая новина беше новина преди около година, сега я пускат пак. все пак има разлика между нашите дюнери и англичанските дюнери, техните наистина са отвратителни, защото са съвсем оригинални
E to samo kato pogledne6 tia deto praviat dunerite i ti se draifa..tia hora izglejda ne se kupiat i vinagi izglejdat potni i mazni...
Абе хора, в Англия ги правят чернилки и слагат различни боклуци. Нашите дюнерчета са хувави, аз ги ям. И още съм жив!
Първо на първо дюнерът не е арабска а турска вкусотия.Второ дюнерът в хлебче е измислен в Берлин от турски емигранти и според изслесвания на немски учени е най-здравословната от всички фаст фууд.И сега малко от моят сромен опит: от 5 години ям средно по 5 дюнера на седмица и мога да кажа че съм в перфектна форма.И последно: това нещо което го продават в България което даже е написано грешно(пише се Döner a не Düner) не е никакъв дюнер ами някаква БГ измишльотина с картофи.
..Освен това в един среден дюнер има 1000 калории, което е половината на калориите, които една жена трябва да поема на ден.. и кой ще ми каже колко калории трябва да поема? Ям дюнери и съм в отлична форма.
Да не ви казвам пък какво има в тайната съставка (бялото сосче), че съвсем ще си изгубя клиентелата...
v dunera ne slagat meso pove4e ot 0.0001 gram taka 4e ne ni interesuva kakvo e mesoto.
Да ти е сладко! 29 януари 2009 08:59 Британски учени са открили, че дюнерът съдържа близо 2000 калории, без да се броят солта и мазнината (за сравнение: половин час тичане във фитнеса на пътеката със средна скорост 8 км/ч сваля до 300 калории). Мащабното проучване е изследвало близо 500 различни вида дюнери от 76 различни места в цяла Великобритания, съобщава вестник The Sun. Солта в един дюнер съдържа 98% от дневната препоръчвана консумация на сол, а в най-лошия случай я надвишава два пъти. Мазнината пък във вкусния арабски сандвич била в пъти повече, особено ако месото в него е свинско, без да се брои соса, който ти слагат накрая. Инспектори от немското ХЕИ неотдавна откриха 16 вида сперма в случайно изследван сос за дюнери, а после стигнаха до извода, че това е масова практика!
djunerite v anglia sa na porcii-400 grama meso i tolkova parjeni kartofi, servirani sas sos i salata