Мариане Тисен: Няма втора класа европейци

Сближаването на заплатите е като добро лекарство срещу страховете от социален дъмпинг, смята Тисен

Обратно в новината

Коментари - Мариане Тисен: Няма втора класа европейци | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

България е единствената страна в Европа, която не е променила името си от основаването й през 681 година до сега. Половината от нашата история е минала под чуждо владичеатво. Но в момента сме на първо място само по инфаркти и пътни катастрофи на глава от населението. Толкова ме надолу че, и с норвежка сонда не можеш да ни стигнеш. КОЙ е виновен за това падение?!?!

Я не се занасяйте ние сме държава преди тях в Европа просто ни е омръзнало да се занимаваме

ТЕЗИ И ДВАМАТА СА ИЗПЕРКАЛИ И ГОВОРЯТ И НИКОЙ НЕ ГИ СЛУША .В ЕВРОПА ОСНОВНА ЗАПЛАТА ОКОЛО 1500-2000 € А В БЬЛГАРИЯ 10 ПЬТИ ПО МАЛКО И ВСИЧКО БИЛО НАРЕД.МАЙ Е ВРЕМЕ ДА СЕ ВИДИМ НА ЖЬЛТИТЕ ПАВЕТА - НЯМА ДРУГ НАЧИН НЕИЗБЕЖНО Е

Правилно. Ама парите ги няма.

Напредък по тези мъгляви теми може по всяко време да се отчете, но как го гледа а? Колкото повече баби има в командването на ЕС, толкова по-голям напредък ни чака.

От друга страна сме облагодетелствани, че ББ освен банкянски друг език не знае и или спи по време на съветите, или разговаря с ръце и крака с Началниците си в антрактите, или бяга от срещите в ЕС да гледа мачове, та ръси по-малко бисери поне в Европа...

Не разбрах само, българските ли заплати ще доближават до европейските или техните до българските?

Накратко за простотията на тоя бюрократ: ДРЪН ДРЪН ЯРИНА!!!

Мариане Тисен: Няма втора класа европейци Така е, ние сме в товарния влак.

Подалата оставка зам.-министърка се върна в Община Велико Търново Сближаването на заплатите води след себе си и сближаване на цените. вЪПРОСЪТ Е , ЧЕ ЗАПЛАТИТЕ МОЖЕШ ДА ГИ "СБЛИЖИШ", ЕДИНСТВЕНО И САМО АКО "СБЛИЖИШ" И ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТТА НА ТРУДА. АКО ТОВА НЕ Е ТАКА, ЗА СПРАВКА ГЪРЦИЯ, КЪДЕТО НЕ САМО БЯХА СБЛИЖИЛИ ВЪЗНАГРАЖДЕНИЯТА СИ С ГЕРМАНИЯ,АМИ ДАЖЕ ЗАПОЧНАХА И ДА ГИ МИНАВАТ. А СЕГА ОЛЕЛЕ МАЛЕ,КАК ДА ВРЪЩАМЕ 300 МИЛИАРДА ЕВРО ДЪЛГ, ВЪЗНИКНАЛ ОТ "СБЛИЖАВАНЕТО" НА ЗАПЛАТИТЕ, А ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТТА Я ОСТАВИХА НА ГЕРМАНЦИТЕ.

Извинявам се за изречението със зам.министърката.

Абе не са баш заплатите... Все пак най-вече се даваха заеми да пазаруват от същите тези, които дават парите - то тенекиени подводници от Германия, то чудеса... На "преференциални" цени... Иначе лошо няма - изравняваме и цените на труда, не само определени гилдии да я карат по европейски цени, и готово... Не може адвокатинът да иска 400 евра да се яви в съда, а Яни да ти боядисва стената за 60-80 на ден.. (просто пример, не се хващайте за цената на бояджията, другата е вярна).

"...Тисен... посочи, че ако през 2016 година реалните възнаграждения в България са три пъти по-ниски от реалните възнаграждения в Люксембург, то десет години по-рано разликата е била шест пъти." Я да видим какво казва Евростат за 2018-а: Най-високата в ЕС минимална заплата получават в Люксембург България отново е на последно място Статистическата агенция Евростат публикува информация за най-ниските и най-високи минимални заплати в Европейския съюз. Оказва се, че миниатюрната държава Люксембург е най-щедра към поданиците си – те не получават по-малко от 1999 евро. А на другия полюс е България с най-ниска през януари 2018 г. минимална заплата – 261 евро. Преди нас в негативната класация са жителите на Литва (400 евро), Румъния (408 евро), Латвия (430 евро), Унгария (445 евро), Хърватия (462 евро), Чехия (478 евро), Словакия (480 евро), Естония (500 евро) и Полша (503 евро). Значително по-добре живеят хората в Средиземноморския регион и Португалия. В тази страна през януари 2018 г. минималната заплата е била 677 евро, в Гърция - 684 евро, в Малта - 748 евро, в Словения - 843 евро и в Испания – 859 евро. В другия край на рейтинга са най-развитите икономически държави в общността. Минималната заплата във Великобритания през януари е била 1401 евро, в Германия и Франция – 1498 евро, в Белгия – 1563 евро, в Холандия – 1578 евро, в Ирландия – 1614 евро. От Евростат отбелязват, че в държави като Дания, Финландия, Швеция, Австрия и Италия не се определя минимална работна заплата, но за стандарта на живот там няма никакви съмнения. За сравнение минималната заплата в САЩ през първия месец на годината е била 1048 евро. ... Така че, няма втора класа европейци, има първа и "изпаднала" класа... В европейска България се родиха 2 нови професии - работещ беден и събирач на дългове... ... ПП: На ББ Началничците МУ изглеждат като манекени и манекенки...Каква любов струи от Него...

Плямпат си глупости, ГЕРБ лъжат в статистиките и готово. У нас идеята е мутрите да фалират дребния и среден бизнес и всички да работим за по една минимална заплата, която да е на прага на оцеляването. Никой не ни мисли доброто, а най-малкото е, че лекотата които ни управляват крадат най-много..... Ботев и Левски да умрат от срам.

Има проблем когато заплатите се определят административно, пазарът на труда трябва да определя заплащането.

Няма разбира се, само дето храните и лекарствата са малко по различни

Малее тоя Буда произвежда новина след новина

Това Буда, да не идва от Будала ?