Лидерите на Г-20 не осъдиха протекционизма, предупредиха, че нарастват рисковете за световната икономика
Те са намерили допирни точки по отношение на климатичните промени
Обратно в новинатаКоментари - Лидерите на Г-20 не осъдиха протекционизма, предупредиха, че нарастват рисковете за световната икономика | Днес.dir.bg
Коментари
Путин е в новината, а нито един коментар досега ? Айде троловете, покажете че Путин ви е в устата постоянно, не се излагайте.
Протекционизъм може да желаеш и налагаш ,ако имаш интерес. Тава значи да си силен, да имаш НАЙ - МОЩНАТА ИДНУСТРИЯ, НАУКА и АРМИЯ!!!. Ако си слаба икономика и дялкаш нищо и некъдърността и пиянството са ти ДЪРЖАВНИ Фактори не може да протекционираш. Такива всеобхватни са САМО САЩ и затова те могат. Абе, Китгай прави някакъв сектор на ниво, и много дреболии в брак-не става. За посленното тримесечие ЕС констатира 670000 артикула брак внесени. Тая манджа за Китай ще пресъхне. Те крадът и понапрайват нещо и то фалшиво. Доста пари залебиха,но не стават запетайките.
тия 20 икономики са 80% от световния БВП. айде малко реализъм, става ли? само 20 % се падат на икономиките на останалите държави. е все пък не са в тая група случайно тия 20.
нямат капацитет на тема световна икономика. тенденцията е тревожна апропо, от над 3% ръст сега са 2,8 %.
Как да осъдят протекционизма? Покажете ми поне една държава, която да няма мита и данъци? Въпроса е не дали да има или няма протекционизъм, а колко протекционизъм да има, и какъв да е? Смятам, че света трябва да се радели на региони/Северна Америка, Южна Америка, Африка, Австралия, Азия и Европа/ и трябва да има мита при движението на стоки и капитали между тези региони. Размерът на митата трябва да е еднакъв за всички например 10% или 15%, а ако трябват повече пари дори 20%. Подобно на ДДС, може за храни, нефт и природен газ митата да са по-малки, а задруги стоки по-високи. И да се събира не от националните правителства, а от ООН, МВФ и Световната банка. Като парите се харчат за развитие и подпомагане на по-бедните региони и за стабилизиране на международните валутните курсове и борба с нечестната спекула. Също и за демографско стабилизиране на човешката популация. Така щото да няма резки скокове нагоре и надолу в населението. Защото със сегашният бум на нанаселенеито на Земята. Ако продължи нарстването на човешкото население в един скорошен момент ще доведе до недостиг на храна и вода. И до войни за тях. Ако не вземем мерки, климатичните промени ще ни се сторят като пръскане с воден пистолет по нас, в сравнение със стрелба с боен пистолет. Също така трябва да има мита и при движението на капитали=инвестиции между различните региони. Защото сега няма и движението на тези капитали е една от причините за избухването и усилването на ефекта от финансовите кризи в целият свят. Тези мита може да се използват за финансиране на институции като ООН, МВФ, Световната банка, ЮНЕСО... Те ще станата самофинансиращи се и ще освободят държавите от задължението да плащата вноски за тях.
Тези Г20 били уж за свободната търговия, ама без свободна търговия Били за мир ама всъщност войните си продължават Били даже срещу климатичните промени, ама някои други да правят нещо За какво всъщност се събраха
пЪЛНА КАША ТИ Е У ГЛАВАТА, ЧОУЕК! Да ти кажем кво е глобализъм - първо. Сичко почва от първиа губернатор на япониа след ВСВ. Тоз е казал: ма защо сека страна под наше ръководство да развива сичко? Да развива само това, дето е добра, да го продава на другите без бариери и да купува пък техните топ продукти. Така западниа блок ше има само продукти на топ ниво и ше побеждава в съревнованието. Целта на глобализъмъ никога не е била просперитет на регионите,страните и т.н. Просто: тез на бутона пичелат от сички, а таз отдолу, или са конкурентноспособни или мъртви. След ВСВ у япониа има ного хора дет са умрели от глад. Що сега, глобализационът закъсва? Ного просто: Китай измъква бутона от ръцете на бледоликите. И те почват с протекциите, обвинениата и войната. И не, никой не го е грижа за светъ, регионите, справедливостта и т.н. Избираш страна и се биеш. точка.