Коментари - Трета жертва на коронавируса у нас, случаите вече са 94 (видео) | dnes.dir.bg
назад

Трета жертва на коронавируса у нас, случаите вече са 94 (видео)

Готвачка от Бургас се е заразила в Банско, мъж, който също е работил там, е в болницата в Разлог

Обратно в новината
| Редактор : Десислава Димитрова

Коментари - Трета жертва на коронавируса у нас, случаите вече са 94 (видео) | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Пътят е следния - правиш двустранна пневмония, интубират те, умираш. Докторите в Италия добре го описаха и няма значение млад, стар, дори и споортист - с двустранна пневмония не остава какво да вкарва въздух в кръвта. Рентгеновата снимка показва тотална фиброза. Вчера обявиха, че нямат и антиеирусни препарати, защото нищо не било ясно и те да не се набутат не купували. Ми купете по два три от всеки и опитвайте. В Китай пробваха всичко възможно, даже и традиционна медицина. 100 пацуиента има общо и по-малко от половината са в болнично лечение. ОПитвайте сега, за да създадете някакъв вариант, след седмица ще са повече, и повече, и повече... И в къщи си имаме легло, в което да пукнем без респиратор, ЕСМО и лекарства.

Китайското правителство официално препоръчва лечение с високи дози витамин С - потърси инфо и ще намериш, а защо нашите се правят на неразбрали е друг въпрос

Китайското правителство препоръча официално лечение с пръчки за гербави тролове. Защо се правим на неразбрали е отделен въпрос.

Абе дофторе професор набеден как можеш да с пулиш с такива глупости а??? Корона вирус корона вирус!! Ужас!! То бабата после инсулта всзека дала а той се пиари с този вируссс

Преди седмици възрастния ми съсед в 3 или 4 болници не го приеха, почина човекът. Много се зарадвах, когато обяви Мутафчийски, че целият ресурс на държавата е впрегнат да спаси жената на 80, жалко , че не са успели.

то на тези тестове за експресно откриване, значи не може да се вярва... повече от половината не ги отразява правилно, което е много опасно.... Добре е, че все пак в 40% от случаите е верен... Това да не са някакви преоценени тестове... втора употреба.. ?

Ако е 40 процента верен, да обръщат резултата и ще е 60 процента верен! Съвета давам без пари.

които на едно място правят по 120 лева бройката.

""Бързите тестове дават фалшиви резултати. От 10 проби, които са били направени на доказани случаи, само 6 са дали фалшиви отрицателни резултати", каза още шефът на ВМА." За какво слагате минуси, като са Ви го написали.... четете поне или и това не можете ?

КОЛКО СА ЗАГИНАЛИТЕ В Кресненското дефиле за 2019 година? Защо не го затворят??? То е опасно повече от корона вируса! КОЛКО СА ЗАГИНАЛИТЕ мотоциклетисти за 2019 ??! Все малдаи хора! Да забранят моторите, защото има много бертви и инвалиди! Колко са Загинали при трудови злополуки 2019 година? Да забранят работта! То не бяха пожари в Арсенал не бяха чудесии

Тия само ни пудрят мозъците колко са загрижени за Хората А в същност се грижат за собствените си джобове!!!

Ако се кача на мотор и катастрофирам, е мое решение. Като смятам че работата ми е рискова - ами сменям я. Но при тази ситуация намам право да избор. Ако се заразя си заминавам... И понеже плащам данъци и здравни осигуровки, то държавата трябва да се грижи за мен.

Глупаци..... пуснахте всички работници да се приберат и сложихте банско под карантина - пак действия тип "след дъжд...к... Е то хич не сте разпръснали вируса на 100 места. Още една малоумна постъпка! Карантината трябваше да е веднага за всички , сега е без капка смисъл!

Карантината е простотия! ОГРОМНА грешка с ОГРОМНИ ПОСЛЕДИЦИ!

За прости хора, простотия! Те не мислят за последиците а още по малко разсъждават трезво за елементарното развитие на епидемия. Но няма да избягат от удара който им готвят. Е той ще ги довърши.

Мда, хангличанчетата успяха да плъзнат заразата в две държави

Стига сте психирали хората. Жената е починала от инсулт.

Ама, защо да не и прибавим и "коронавитус"?

Вчера на Австрииско-Унгарската граница имаше 35 километрова колона с коли за Румъния и България - предимно от едно любимо малцинство. До няколко дни ще се приберат по села и градове и тогава ще видите дали ще ви се излиза.

Имаме познати от Северна България вече това общество, което ще е бъдещето на България се е завърнало! Никаква дисциплина, разхождат се, ровят по кофите, магазините пълни с тях, купуват ли купуват. Заразата идва, никой не следи!!

На 18-02-2020 в разгара на кризата ТЕ направиха ПЕЧАЛБАТА-продадоха маски, медицинско оборудване и т.н. Защото могат! А вие ще плащате и ще им викате УРА... ВЕЧЕ ТОВА Е СЕКРЕТНО! Нима вярвахте, че няма да го направят ПАК! За тях печалбите, за Вас карантина, безработица, рецесия, депресия, гладория и тъпотия...

Браво ве, минаваме Китай по смъртност в проценти.

Спрете да стресирте хората! На ден почиват по20 стари хора от инсулт сигурно. А и повече. Но има много умело вмъкнат "Млада Жена" в първото изречение. Красота.. В създаването на паника.. Fake news. Стара жена починала от инсулт не е новина. Всеки ден има по 50 такива случая в България. Спрете.

МИМИ, това е само числото от ЗАРАЗЕНИ! Останалото НЕ СЕ БРОИ! И спрете да пречите на Венци Паниката и на ОПГ ГЕРБ да Ни подлудяват за да ни окрадат! Влади, Менда и Томислав - съкровища - дано ги хване ...

Вируса засяга и млади хора. В Италия по реанимациите има и 20 годишни. Но по-важното е да знаете, че всички ще остареят. А вирусите няма да се свършат, понеже са милиони. Тоест нужна е по-ефективна наука и медицина, затова са нужни инвестиции. Какво предпочитате, инвестиции в войни, избиване на хора, бежанци и грабеж на ресурси, или наука, чиято цел е да подобрява живота на хората?

годжи пак стряска стадото скроий се бе мишок вирусът го има навсякъде аз на-вероятно го изкарах вируса за 1 ден БЕЗ НИКАКВИ СИМПТОМИ всички ще го изкарат неизбежно е само че ще излязат психясали

Малоумник!!! Вече е потвърдено, че не се изгражда имунитет!!!

А тези 25 контакни лица с още колко по 25 по 25 са имали контакт ,ай хванете ги всички

Смисълът на евтините бързи тестове е да хваща случаи, които иначе няма да ги засекат. Хората, които ще ги правят са ряаботници, служители, студенти - тези, които ще карат болестта на крак или дори асимптотично. Почти никой от тях няма да се занимава цял ден да чака, както и да плати 200 лв. Максимално бързо трябва да се открият множество лаборатории с бързи тестове, в големите магазини да има хорас термометри и всеки с температура и симптоми да бъде насочван за бърз тест на стойност 0 лева. Държавата мже да си позволи 5 милиона за бързи тестове.

Не може , защото иска да краде !

Могат и го Правят! Къде са ГЕРБ троловете или са на новините за Радев да плюят, или им казаха да мирясат, че скандала с Държ.Резерв май ще ги гътне /прати на оня свят/!

Мили хора, казват го по всички възможни медии и най-вече извън милата ни родина. Корона вируса е вирус, който се разпространява бързо и е устойчив на лечение. Т.е застрашени са хора със слаб имунитет, защото организма няма силата да се пребори с него и той отключва всякакви други проблеми. Т.е. нормално голяма част от починалоте да са със здравословни проблеми или възрастни хора, като цяло. Не трябва да има паника, а контрол и отговорност, за да се предпазят тези хора. Всички имаме Майк, бащи, баби и дядовци, приятели с хронични заболявания. Толкова ли е трудно да се проумее или трябва да се мрънка за всичко? Пазете здрави себе си к близките си.

Мили хора, работете!!! Работейки плащате за пенсии на възрастните и за здрвна система! Не работейки ще умрете ... пт глад

Мили хора, ако работите, ще умрат всичките ви възрастни близки, на 70-80%! Според най-новите статии за вируса е най-добре да не го срещате, срещнете ли го трудно ще устоите на заразата! Пари ще изкарате, роднините си от гроба няма да върнете! Пък вие си работете, като ви е толкова зор за пари и икономика!

До Реалист: Казано от човек, на който му е широко около врата... Но в България тези са малцинство.

Що пък да ми е широко около врата? Когато съм можел съм спестявал, за тези "черните дни", не може да харчиш всичко до стотинка, за да имаш абсолютно всичко от рекламите, така не е правилно да се живее и определено не е много разумно! Определено не съм дори от средната класа, но поне мога да мисля и да преценявам риска с двама много възрастни родители!

Както каза ген.Мутафчийски в начален стадий на корона вирус да не се приемат в болници хората,а да си седят в къщи и по телефона да се лекуват,докато им се влоши положението,но този вирус успешно може да се излекува не в къщи,а в болница,а слезе ли надолу към белите дробове няма вече да му трябва лекар.

Срам за униформата! Срам! Вместо пагони по добре си сложи цена.

Презх 1997 година съпругът ми изпадна внезапно в кома. Нямаше никакви симптоми освен хрема -- без температура,без треска или болки. Поставиха му диагноза енцехалит и ми казаха 99% смърт или 1 % оживял но инвалид.След една седмица беше напълно здрав и работоспособен.Почина 15 години по - късно от рак, който се разви от притеснения заради дългове към банките!

Браво за земния и смислен коментар и опит!

Дали вече не отчитане рязко намаляване на случаите от смърт по старост? Аз съм СИГУРЕН, че в Италия това ще се окаже. Рязко скачане на смъртта от корона вирус...

"От 10 проби, които са били направени на доказани случаи, само 6 са дали фалшиви отрицателни резултати", каза още шефът на ВМА." Е, щом са САМО 6 фалшивите резултати от 10 направени тестове, значи имаме 40 процента ефективност при тестовете. Ако беше 9 от 10 , несъмнено щеше да е по-лошо. Иначе горе-долу същите са цифрите и при бързите тестове за грип.

Както е написано излиза, че жертвите са 94...редно е да се коригира заглавието...

Редакторите на "дир" са много некадърни, няма друг сайт с толкова много граматични и правописни грешки. Гаранция някой роднина е редактор, българската шуробаджанащина е навсякъде. Един от най старите новинарски сайтове, а с толкова ниско качество, четем дир защото сме свикнали, за качество не мислим...

Мдаааа... В Италия средната възраст е 79.5 години. При нас в мизерията 66, 75.. 10 години по рано сме се скапали

Добре, но сега очаквам да съобщите колко възрастни пора починаха в последните 24 часа и колко от тях бяха диагностицирани

То щото без коронавируса инсултът не може да причини смърт- престанете само да броите умрелите, време е да свършите нещо полезно.

Инсулт и коронавирус. Сърдечни операции и коронавирус. Белодробни проблеми и коронавирус. Щеше ли да има разлика ако беше инсулт и грип, сърдечна операция и грип, белодробни проблеми и грип? Най-вероятно не. Неприятна болест, но нека не я представяме като чума.

FFF

Викаш болните нямат право на живот. Щом си болен ти е време.

Изобщо не казва това. Казва, че са в тежко общо състояние, преди вируса починалите. Казва, че е некоректна статистиката, защото не е ясно установен вируса като основен причинител. Вътреболнични инфекции също убиват много хора и то с далеч по-безобидни бактерии.

коронавирус и тъпота - най-смъртоносната комбинация, 80% от пишещиее в дира ще заминат при св Петър... пази се, рисков си

не е така, 100%, ти също

Абе от една страна е така, но от друга, като гледам какво става в Италия...

Много сте готини всички дето коментирате тук, сигурни, че като си млад и здрав и си 100% имунизиран срещу вируса! И трябва животът ти да си продължи, все едно няма нищо и хората дето умират, щели да умрат и без това! В Италия възрастта на починалите, доста се снижи! Това едно! Второ, не се знае колко от вас са изкарали пневмонии като деца, които оставят траен отпечатък върху белите ви дробове, съответно сте изключително податливи срещу подобни вируси! Трето родителите ви, видимо здрави, бабите и дадовците ви, също видимо здрави, не се знае с колко хронични болести са, уголемен далак, уголемен черен дроб, проблеми с жлъчката или бъбреците, това не означава нищо, ако не боледуваш, ако си здрав, но ако срещнеш Корона вируса, нещата сериозно загрубяват! Така че спазвайте мерките за безопасност и не си търсете белята с коментари от сорта, ми той/тя щял да умре и без Корона вируса!

Реалността идва понякога в живота на такива млади и здрави под формата на подхлъзване в банята, последвано от удар в главата и нужда да легнат в реанимация. Е да де, но какво става с него - младия и здравия (е вече не толкова здав, след като има нужда от реанимация), ако в този момент реанимациите са пълни с болни от остра дихателна недостатъчност поради вируса и прозаично няма къде да го сложат. Предполагам, че той се надява, че ще му освододят легло. Е да де, но това иска време, а интрубацията е наложителна веднага. За негов късмет един от заелите леглата ритва камбаната преди него. Тоест легло се освобождава. И понеже се бърза, тръбата не е дезинфекцирана както трябва. И хоп - младия и вече не толкова здравия е с на практика инжектирана в дробовете белодробна инфекция.