Китайски милионер се провали за 27-и път на матурата
Пробилият и забогатял Лян Ши каза, че няма смисъл да се явява повече
Обратно в новинатаКоментари - Китайски милионер се провали за 27-и път на матурата | Днес.dir.bg
Коментари
Не знам само какви изпити е полагал нашият академик Денков. Който непрекъснато тръби, че бил физикохимик, че термодинамиката била част от физикихимията и по тази причина той бил специалист ПО ЕЛЕКТРИЧЕСТВО И ЕНЕРГЕТИКА, ЗАЩОТО електричеството било термодинамика!!!??? По-добре здраве му кажи.
Изпитът се провежда в рамките на 2-3 дни. Навсякъде се изискват три задължителни предмета: китайски, математика, чужд език - обикновено английски, но може да е японски, руски или френски. Другите седем предмета са от които се избират още три са: физика, химия, биология, информационни технологии, общи технологии, история, география и политически науки. Изпитите продължават приблизително девет часа за период от два или три дни, в зависимост от провинцията в която се държи. Всички студенти трябва да полагат изпити по китайски език, математика и чужд език. Кандидатите могат да изберат за изпита по чужд език между английски, френски, японски, руски, немски или испански . Студентите също трябва да избират между двете свободни изкуства (文 科,) или естествознание (理 科,). Студентите, които избират свободни изкуства, получават допълнителни тестове по история, политика и география (文 科 合), докато тези, които избират природни науки, се тестват по физика, химия и биология (理 科 合). Общата оценка, получена от студента, е претеглена сума от техните предметни оценки. Максималната възможна оценка варира от година на година и от провинция до провинция, въпреки че обикновено е 750.
Тук са превели израза „гао као“ като „матура“. Всъщност, иде реч за цяла поредица от изпити, които кандидат-студенти те трябва да положат, за да влязат в университет.
От заглавието се разбира, че не еизкарал матурата. От текста се разбира, че матурата отдавна я е изкарал, но не с резултат, който му позволява да влезе в университет. Та, за 27-ми път се е провалил да изакра добър резулта и да влезе в университет.
Изпитът за който иде реч не е матура, а кандидатстудентски и се провежда в рамките на 2-3 дни. Навсякъде се изискват три задължителни предмета: китайски, математика, чужд език - обикновено английски, но може да е японски, руски или френски. Другите седем предмета са от които се избират още три са: физика, химия, биология, информационни технологии, общи технологии, история, география и политически науки. Изпитите продължават приблизително девет часа за период от два или три дни, в зависимост от провинцията в която се държи. Всички студенти трябва да полагат изпити по китайски език, математика и чужд език. Кандидатите могат да изберат за изпита по чужд език между английски, френски, японски, руски, немски или испански . Студентите също трябва да избират между двете свободни изкуства (文 科,) или естествознание (理 科,). Студентите, които избират свободни изкуства, получават допълнителни тестове по история, политика и география (文 科 合), докато тези, които избират природни науки, се тестват по физика, химия и биология (理 科 合). Общата оценка, получена от студента, е претеглена сума от техните предметни оценки. Максималната възможна оценка варира от година на година и от провинция до провинция, въпреки че обикновено е 750.
Тук щяхме да сменим , преподаватели , министерство , закони и наука за нула време ! Ние сме цивилизовани , обожествяваме парите !
Бат Бойко несъмнено има визшу образувание, но се чудя дали днес би издържал зрелостните изпити.
Въпроса не е в това че нямал матура. Въпроса е в това че иска да докаже че МОЖЕ да е мине! Това е което коментиращите тука не разбират. Беше да е купи...иска да я изкара!!!
Това е добър повод да се замислим - доколко съвременното образование е адекватно на живота и неговите предизвикателства. Обратните случаи са много повече , има безброй хора завършили висше образование , които с нищо не се справят.
Да дойде у нас, без матура ще влезе навсякъде, а с малко (финансови) усилия, и ще завърши без да се появи на лекции.
За 40 год.нещата са се променили до неузнаваемост. На поколението на компютърните генийчета ще им диша праха.Поне да го приемат в университет само заради усилията е положил до тук.