Ирландия има много пари, но хората са недоволни. Защо?
"И двамата работим, но парите не ни стигат", казва ирландско семейство, което плаща 1600 евро наем. При това държавната хазна е пълна с пари. Ирландците обаче са недоволни, тъй като средствата не достигат до хората
Обратно в новинатаКоментари - Ирландия има много пари, но хората са недоволни. Защо? | Днес.dir.bg
Коментари
Що пишете глупости и търсите евтин скандал? Нищо такова няма в Ирландия. Хората си имат пари и доста по-висока покупателна възможност.
Минималната им работна заплата е много по-висока от тази в България, високи са цените на алкохола, цигарите, шоколада и шоколадовите продукти, хранителните продукти, перилни и т.н. били по-евтини и по-качествени от тук. Но се връщат в България за ползване на медицински услуги, защото там са скъпи и трябва да чакаш с месеци.
Отлично, юнак! Отлично лъжеш и мажеш с голямата баданарка! Точно както сме те обучавали! Браво, всички тук в нашето Посолство много се гордеем с теб! Обичаме те! Затова получаваш 5 цента и усмивка пред портала на Посолството! Вери уел, индийд!
Значи така, накратко да обобщим: ирландските почти умрели от глад, мизерия и простотия роби, да благодарят за своето робско и скотско положение на своите американски робовладелци, които са ги поробили, окупирали и колонизирали и които успешно ги евтаназират, утилизират и финализират. Българските напълно умрели, слабоумни(и мега страхливи) робове също да благодарят, че са вече умрели на своите американски окупатори и поробители. Това е повод за рядка радост и гордост - да бъдеш поробен от САЩ и да станеш роб на САЩ. Това е нещо велико!
1) "ПАРИЧНИТЕ СУМИ, които се прехвърлят насам-натам в някои случаи не се генерират в самата Ирландия и изобщо НЕ СТИГАТ до ИРЛАНДИЯ. Така ИЗКУСТВЕНО се ЗАВИШАВАТ ИКОНОМИЧЕСКИТЕ ПОКАЗАТЕЛИ - например ирландският БВП" 2) "... в прогнозата на ЕК Ирландия се очаква да постигне през следващата година НАЙ-ВИСОКИЯТ икономически РЪСТ в целия ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ, а ирландският брутният вътрешен продукт (БВП) на глава от населението е ТРЕТИЯТ НАЙ-ГОЛЯМ в СВЕТА" Как се връзва 1) с 2)?! СТЪКМИСТИКИ! Икономиките се оценяват по Паритет на ПОКУПАТЕЛНАТА СПОСОБНОСТ.
Защото хората не пазаруват доброволно онова, за което са предвидени парите в хазната. А пък няма и достатъчно политическа воля да се приемат неибходимите закони. Но пък парите вече са напечатани. Така се стига до ситуация, че хем има пари, хем инфлацията компенсира напечатаното, хем парите не могат да бъдат похарчени. Проблемът в България е същия - пари по ПВУ има, само, че няма политическа воля да се приемат законите за принудителното им завъртане в икономиката, разбирайте затваряне на тецове срещу финансиране на покривни соларки и пр. Но пък понеже парите са вече напечатани, инфлацията ги компенсира.. и стигаме до бюджетната дупка. При нас дупката е по-скоро в бюджета, защото многото пари минават през него.