Коментари - Софтуерна грешка спря нета и банкомати в половин България | dnes.dir.bg
назад

Софтуерна грешка спря нета и банкомати в половин България

Софтуерна грешка в системата на VIVACOM Net (преди БТК) остави без интернет и е-банкиране за часове половината държава в петък.

Обратно в новината

Коментари - Софтуерна грешка спря нета и банкомати в половин България | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

ВСЕ ПО ЧЕСТО ЩЕ ЧЕТЕМ ТАКИВА НОВИНИ. ЦЕЛТА Е ТОТАЛНО СЪСИПВАНЕ И НА МАЛКОТО, КОЕТО Е ОСТАНАЛО. САМО КРЪГЛИ ИДИОТИ БИХА ПОВЕРИЛИ ИНТЕРНЕТВРЪЗКИТЕ НА ЧУЖД ОПЕРАТОР

значи, хайде да не плюем като каруцари,а? Хората в Америка преди години останаха без ток след срив на компютърни системи и какво от това?! На всеки трябва да му е ясно,че благодарение на компютри има ток,вода,телефон,инт и телевизия в къщата си. Благодарение на компютър може да изтегли пари от банкомат или да плати с карта в магазин. Интернет е също мрежа от компютри,ако някой не знае! И какво става когато БАШ компютъра излезе от строя - срив и в случая потърпевши са всички,които ползват преносната мрежа на Виваком, а именно: банкоматите на Борика, пос терминалите в магазините, мрежите на банките (обслужвани от Банксервиз), мобилните телефони, стационарните и adsl-a. Е чудо голямо е станало,че бай Стефан не могъл да сърфира половин ден в нета, или бай Стамен не могъл да си плати сметката в магазина с карта, щото е гъзар и няма в брой, и чакал един час. А колкото до монопола - няма друга компания с по-добре изградена мрежа в страната и с по-добра подръжка, не че няма Спектрум нет, например, които също имат национален лиценз, но само толкова?! Айде със здраве и докато четете това се замислете,че пак е благодарение на компютъра! поздра

ехе, ние сме били от щастливците с работещ цял ден Интернет :(

Както казваше народа преди: БТК Бахти Таман се Конектнах Иначе не беше напълно спрял нета - можеше да се чати по Skype.

Дам, спряха да им хвърчат пеперудите за 2 часа :D :D

А и за НАП подаваме данни , заради тия чифути седях след работа да им чакам нета.

Дали има нещо общо срива в системата на виваком с някои уволнени системни администратори? Никога няма да разберем ако са били кадърни момчетата. А бе в България не разбраха' че само един начин има да освободиш админ от голяма фирма - само с добро и стабилна компенсация, иначе ти излиза 1000000 пъти по-скъпо.

Уфффф, преди година бях да ми хвалят колко са велики и страхотни в тяхната зала Хюстън за управление на мрежата и трафика. И какво като имате голяяяяма зала, без да имате процедури и не тествате. Да не говорим, че във Виваком се уволнява на ред, и първи напускат тези които най-лесно си намират работа, т.е. най-добрите!

Аз сум към евроком и нямах никакъв проблем с нета

Не ми е ясно как проблема е отстранен,като аз се опитах да тегля пари от банкомат в 19часа и не успях.

Ами, момък, точно това целта - ако още не си разбрал.

Да сте чули да има бълг. банка в Гърция, която да оперира с парите на местните там?... Иначе това си беше една суха тренировка, която трябва да ви подсказва какво ни очаква.

ribatel vivatel hakerska ataka ili nekadaren programist

Да сте чули да има бълг. банка в Гърция, която да оперира с парите на местните там?... Иначе това си беше една суха тренировка, която трябва да ви подсказва какво ни очаква.

Кой ще ни плати за времето и нервите! Аз да не съм като ББ . Аз ползвам интернет и пари нямам спечелени преди! Трябва да работя, а жижа мива ми пречи! И не ме овъзмездява! А държавата си трае! На тях сме им купили самостоятелни системи сателитни!!! А на гърците и другите ДИРЕКТОРИ от виваком ще кажа - ако искате специалисти - дайте нормални за специалистите заплати!

Софтуерна грешка ...да бе, да :-) БТК ВИВАКОМ е обхваната от абсолютна некомпетентност и некъдърност. Измислени директори принуждават добрите спецове да напускат доброволно за да не им личи колко са некъдърни и колко рушвети вземат. ХА ХА Х А Всичко започна, откакто оня варненски педал, който си боядисваше косата и разбираше повече от боя за коса, отколкото телекомуникации беше директор. Махнаха го, но останаха няколко негови протежета. Софтуерна грешка, ама друг път. По-скоро хардуерна грешка ... май трябва да се сменят няколко чипа във ВИВАКОМ :-)))

Това много ме учуди. Винаги съм мислел че имаме много трасета за интернет. А то какво се оказа всичко през Виваком (БТК) минава.

Освен тва,при промяна на софт-а,винаги се прави резервно копие на стария,който може да бтде възстановен много бързо.Разбира се от кадърни момчета,а не от млади гаджета с хбави дупета и минимум мозък...

Това е началото на края за БТК. Когато започнеш да рушиш нещо, без да знаеш с какво ще го заместиш, рано или късно оставаш без нищо.

Ква софт грешка?Глупости.За да има такава,то се предполага,че е имало промяна на софтуера.Защото до днеска до обяд всичко си бачкаше перфектно.Промяна на софтуера се прави през ноща,за да се реагира своевремено при проблем и той да засегне минимум потребители.Така че едва ли е софт грешка.По-вероятно е някой малоумен служител от БТК,останал по незнайно какви критерии след безобразните съкращения (така нареченото доброволно напускане),не е изтрезнял от снощи или пък не е бил наясно какво прави...

Защо правите хората на глупаци?!

Не софтуерна грешка, а некадърници и кухи лейки във виваком са причината. Не може само да се лапа и насреща никакъв професионализъм !

Това че БТК е спряло..... и му се върна името Баси...Тамън се Конектнах :) показа едно много важно нещо ! Подценяване на ИТ отдела във всички нива ! Особено банките... ИТ инфраструктурата на повечето БГ банкии е доста меко казано не сериозно.

еДНА ТАКАВА СОФТУЕРНА ГРЕШКА ДА МЕ ПРАТИ НА БЯЛ ОСТРОВ ДА СИ ПЕКА ЧЕРНА КОЖА!!!

БТК - Disconnecting people...

Проблемът е генерален и се състои в съществуването на Виваком.

Tez statii niakoi ne gi li proveriava za pravopisni greshki ...

Айде сегжа кажете, че е станало случайно. Пробваме........и като стане, знаем къде сме! Сори, ама сме в БГ.

Оруел Оруел драги ми форумци големият брат гледа винаги и отвсякъде пък вий си се празнете на демосратична основа....

Уж вървим към див капитализъм а се сблъскваме с монополисти като БТК,Газпром,Топлофик и др.Е то друго не се очаква.

Колко удобно-софтуерна грешка..Това само идва да покаже колко сме уязвими и зависими от компютрите...24 часа достъп до парите ви-глупости на квадрат...1час съм висял като идиот в един супермаркет заради отвърлена кредитна карта и липса на кеш...в понеделник я закривам....егати

Да бе да бъг . Това бе най-доброто доказателство на какво са способни Българските хакери !!!!!!!!!

Дрън, дрън. Интернета в Бургас спря в 14ч. и дойде в 20ч.

Може би сега става ясно защо продажбата на БТК е реална заплаха за националната ни сигурност. Правителството, което я продаде - на съд с пълна конфискация на имуществото. А лакомите гръцки задници - куповачи изгониха всички ценни кадри и ги замениха с начинаещи. Дано поне банките си имат застраховки и им се плати неустойка, защото ние май нямаме. Каква ни е защитата от подобни издевателства?

Е какво да правиш софтуера и те хора са го писали случва се

Обяснението за софтуерна грешка си направо смешно.

Да живее VVATEL! Ха,ха хахахахахаха

Да бе да ... В 16:30 банкоматите още не бачкаха , не можах да си платя и булсат-а Добре , че поне успях да изтегля пари от един банкомат , който явно има допълнителна връзка... Баси лудницата .... колко сме зависими от технологиите....

После иди разправяй, че хората не били зависими от интернет и новите технологии. Между другото и в Русе не е имало нет от БТК днес.

Оказа се, че и кабелни оператори в страната нямат интернет, тъй като много от тях също черпят интернет от БТК. Може би са го изчерпали? Може и по по-малоумен начин да се каже, methinks.

Видя се как всички зависят от Виваком. Велика компания. Кой е пречел на нещастните банки да имат други алтернативни трасета

Това е само началото, БТК бавят договорите за поддръжка на core мрежата на рутерите си, които иначе са супер Juniper -i а не някакви лайняни cisko-а . даже искат да няма такава поддръжка а да си решават задачите на парче. Малоумна работа ти казвам и рушвети , ама много рушвети да го спечелят разни тъпи гърци съпорта. Имат проблеми с рутерите си в Сливен, в неделя имаха друг голям проблем.. и т.н. и т.н. Малоумна работа.. Мацките в НЦУМ-а сигурно са ходили някъде да ги чукат , макар ,че тия дето ставаха за тая работа се изпожениха и родиха и сега са в майчинство ;-) Само си представете един добър хакер кво може да направи.. ще бутате паметници на турския незнаен войн ;-) Алкайда гледа ;-)

БТК - Бахти, Тамън се Кънектнах

Да сте чули да има бълг. банка в Гърция, която да оперира с парите на местните там?... Иначе това си беше една суха тренировка, която трябва да ви подсказва какво ни очаква.

Да сте чули да има бълг. банка в Гърция, която да оперира с парите на местните там?... Иначе това си беше една суха тренировка, която трябва да ви подсказва какво ни очаква.