Коментари - Хлебари искат да се вържат за НАП | dnes.dir.bg
назад

Хлебари искат да се вържат за НАП

И фискалните апарати на всички, които произвеждат и продават хляб, да се свържат с Националната агенция по приходите (НАП), поискаха вчера от Браншовата камара на индустриалните хлебопроизводители и сладкари.

Обратно в новината

Коментари - Хлебари искат да се вържат за НАП | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Незнам бизнеса чете ли закони или само си търси "инициатива" за работа. Кой ги спира да се вържат към НАП. Та срока е септември всички регистрирани по ДДС да свържат касовите апарати. Нека да избързат да се вържат проблема е техен а нашия е да получаваме качествен хляб и те трябва да го решат.

Защо не го поискаха преди 20 години , а го искат сега , а ? Двайсет години крадаха, узакониха си заграбеното, сега - край, никой друг да не може да ги стигне.Стават монополисти за даден регион и после - съдавай бизнес, нови работни места, бори се за място под слънцето. Аз пък искам безлихвен заем за откриване на хлебопекарна ! Да ама не - за едни може за други не.Справедливост - дръжки !

тези които посягат на хляба на бедните булгари, посягат на собственото си здраве и на здравето и просперитета на семеиствата си! тези които допускат това от герб сущо! "каквото посееш това ще поюнеш!" *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.

Биодоматите пък са 3 лв. 2,90 лв. е половин кг диетичен биохляб. У нас това е цената на четвъртинка. Прясно изпечените питки за сандвичи у нас струват поне 24 ст., а в немските супермаркети са по 10 евроцента. Традиционните самуни там не надвишават 1 евро за килограм, за около 3 евро се продават пълнозърнестите самуни и специалните хлябове. В друга немска верига, която също има магазини у нас, цените са с около 40% по-ниски в Берлин, отколкото в София. Например кутия таблетки за съдомиялна машина тук се продава за 12 лв., а в магазина в Германия е 3,75 евро, което е малко под 7,50 лв. Омекотител за дрехи у нас струва 5-6 лв., в немските магазини се предлага за 1,85 евро, или 3,60 лв. Детските чорапки са по 1 евро, бодита - по 2,50 евро. Храните за домашни любимци също излизат далеч по-евтино в чужбина, отколкото у нас. Кутия от 250 г котешка храна в България стига 4 лева, а в Германия може да се намери за 1,50 евро, което е по-малко от три лева. Разтворими мултивитамини, които в България са около 2 лв., в Берлин са по 45 евроцента.

Цената на житото се повишила.От там цената на брашната.Следва цената на хляба.А цената на труда ще се повишили?Като вдигат цената на хляба с колко ще вдигнат заплатите,та тези които го правят?Ама по този въпрос производителите мълчат като ....

Що за ексцентрично словоблудство-ставка 10% за хляб и премахване на рентата!Дайте още 20 палиативни внушения.Не е ли истина, че себестойността на 1 кг.пшеница е 0.20 лв. за реколта 2010? Субсидия - подарък от народа - 0,07 лв./кг. за производителите, а пазарна цена - 0,45 лв./кг.Това прави печалба -280 %.Къде го има това по света?Приходи в хазната при 3.9 млн.тона пшеница - над 500 млн.лв.От царевица,слънчоглед,рапица и др зърнени - над 2 млрд.лв. Къде са тия пари, защо не се коментира този казус, а цената на хляба...А какво е пък това ноу-хау - да се премахне натуралната рента?Номинирайте Тапаров за Нобелова премия към клуба "Наглите"...

Не пипайте рентата, лошо ви се пише,изедници.

Изнасят житото безконтролно от държавата, след това внасят при условия на недостиг. Едни и същи хора печелят на отиване и връщане. Дянков само потрива ръце от това колко данъци и такси влизат в МФ. Когато се сравняват със света по цени и качество нека да доставят от която щат страна в Европа няколко хляба с качество като нашето. Съмнявам се дали ще намерят въобще такова! Нека посланиците ни от европейските столици към една дата доставят по няколко хляба от най-лошото качество и цената по която се продават. Да се направи едно изложение с тези хлябове и се покаже и нашия масов хляб. Тогава да съпоставяме международни с български цени. А след това даговорим и за заплати. Никой не говори, за това, че в производството на всеки български продукт се калкулира най-ниската в Европа заплата!!! Къде е държавата. Или имаме само МВР без държава?

Нещо не разбирам. Каква е връзката между цитирам "През миналата година страната имаше една от най-добрите реколти от зърно. Бяха произведени 3,9 млн. т, но заради по-слабото производство в Русия, Украйна и Казахстан цените на международния пазар се вдигнаха почти двойно. Какво общо има между нашата реколта и липсата и по света. Всяка държава ПЪРВО трябва да си върже собствените гащи и тогава, ако има възможност, да изнася. Русия забрани износа на зърно от страната още през юли месец. А ние пак както винаги - първо изнасяме на ниски цени, а после внасяме на високи, за да печелят спекулантите, дето са виждали пшеница само по тв-то. Къде е сега онзи г-н Найденов дето каза, че няма причина да се дига хляба...

По сега действаща цена на "Мелиса" в Ловеч хляба се продава 1,36 за кг. За какво увеличение говорим ? Ами то на 1.30 - средно увеличение, при нас ще си е живо намаление. Не мога да осъзная какво пречи рентата за производството на хляба. При всички случаи наем на ползваните чужди земи ще е необходимо да се плаща / ако не искат да сеят в небесните простори/ иначе няма да изнасят /печелят от износ/ и няма пак същите да внасят / печелят от износ/

И с НАП да ги вържат пак няма да ги хванат. Половината от продукцията произвеждат на сиво. След това тази продукция се продава на така наречените дистрибутори-частни фирми, които я пласират в малките магазини без фактура. За да са чисти дистрибуторите половината от пласирания хляб взимат със фктура от редовното производство и така дори проверени в движение никого не могат да бъдат хванати в нарушение. Един хлебозавод , който от 5-6 години все е на загуба как може да продължава да работи, ако не е това което написах.

кои чул кои не дочул за увеличение и кога в момента в кардгалииско хляба се продава по1.00 за 700 гр питам се февруари колко ще стане *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.

Н.Тапаров да си подаде веднага оставката за некомпетентни изказвания и заблуди по отношение на хляба, това същество виждало ли е пшеница и хляб, знае ли, че хляба е не само папо, а е и политика и стратегия и гьостерица за налагане на голо.

тия простотии на кого ги разпраяте а ? аз живея изван бг вече 3 години и никаде няма по скуп хляб от булгаря никаде , в момента в чехя цената на килограм и 200гр хляб е малко под едно евро но хляб не трици и боклуци и отпадаци теи че не можете при качество едва 10% доблияващо се до реалните суставки да слагате цена по висока от европа ?? ве как ви турпят цялата нация е болна в тая дарява *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.

Мили бивши колеги, разбирам ви добре болежката и да ви кажа най-напред, защо няма да стане това, което го искате. В България минаха 20 години от началото на демокрацията и НИТО ЕДНА управляваща сила не посмя да започне борба със сивия сектор в бранша. Защо? Ами много просто. По цял свят се знае, че който се е заиграл с хляба на народа - и в прекия и в преносния смисъл, не е просъществувал дълго на политическата сцена. Това едно. После, всички управляващи знаят, че ако преборят сектора, цената на хляба ще се вдигне, а трудно ще съберат повече данъци. За сметка на това, ще трябва да се вдигнат пенсиите, защото пенсионерите ще започнат да измират от глад - буквално. Така че, правителството ще има повече разходи, отколкото приходи от една такава мярка. Каписче? Така че, ако си нямате някой печеливш, но незаконен бизнес, до му оправдавате приходите, просто турвайте кепенците и си слагайте парите в банки - със сигурност ще печелите повече. А тези, от Симид, като говорят за рентата, да се сетят как ТЕ направиха първия си милион :D

Поредния опосредствен гаф на министъра на Земеделието.Докато се прави на боксова круша в Япония, тук неговите маши правят сензации - ще вдигат цената на хляба.Той е човека, който може да действа твърдо, да даде недвусмислен отпор на спекулата било чрез регламент с държавните субсидии на зърнопроизводителите, било чрез деблокиране на част от Държавния резерв, чрез другите облекчения /ДДС на горива и др./.Срам ме е да вдигам цената на брашното за пенсионери и безработни, затова спирам работа до падане на цената на алчните зърнопроизводители.Като стане пшеницата 25 ст./кг. отварям мелницата.

Не може пшеницата със себестойност 12 ст./кг. сега изведнъж да скочи на 50 ст., има нещо гнило в държавата, това да не е търг за пощенски марки или сексиграчки?

Вземате си рентите,мелете си брашно и си ядете истински хляб,евтин,пресен и вкусен...

Aйде стига бе цената за България може да си остане за вътрешния пазар, като се гарантират необходимите тонове жито, а останалите тонове могат да се пуснат на международния пазар. Ние сме в криза и всичко друго е спекулация с оцеляването на народа!

Само в региона,в който живея над 20 фурни вече фалираха. Ако народа масово даде отпор на спекулата, като си купува домашни фурни и си мели жито от рента, ще фалират всичките хиени.Дълбоко ще съжаляват за това,че разиграха най-опасната игра за българина-гаврата с хляба.Аз вече никога няма да купя хляб, дори и да стане 10 ст. след като се научих да си го правя сам.

да вдигат колкото си искат.Ще живеем по-здравословно,а те хляба да си го удрят в главите,когато от висене по рафтовете стане достатъчно твърд.Боклуците,които продават за хляб и кучето ми не иска да ги яде.

Биодоматите са по 3 лв. 2,90 лв. е половин кг диетичен биохляб. У нас това е цената на четвъртинка! Прясно изпечените питки за сандвичи у нас струват поне 24 ст., а в немските супермаркети са по 10 евроцента. Традиционните самуни там не надвишават 1 евро за килограм, за около 3 евро се продават пълнозърнестите самуни и специалните хлябове. В друга немска верига, която също има магазини у нас, цените са с около 40% по-ниски в Берлин, отколкото в София. Например кутия таблетки за съдомиялна машина тук се продава за 12 лв., а в магазина в Германия е 3,75 евро, което е малко под 7,50 лв. Омекотител за дрехи у нас струва 5-6 лв., в немските магазини се предлага за 1,85 евро, или 3,60 лв. Детските чорапки са по 1 евро, бодита - по 2,50 евро. Кутия от 250 г котешка храна в България стига 4 лева, а в Германия може да се намери за 1,50 евро, което е по-малко от три лева. Разтворими мултивитамини, които в България са около 2 лв., в Берлин са по 45 евроцента! И т.н., и т.н.

Интересно на база какви изчисления сметнаха че хляба у нас е най-евтин и е със 73% даже по-евтин отколкото в Европа. Да започнем - прясно изпечен хляб в Сърбия струва 35 динара, което са 70 стотинки. В Германия и Австрив в супер маркетите хляба се продава от 45 Евро цента, до 65 Евро цента. Ако става дума за сравнение на цените на тъй наречения тип заводски хляб у нас срещу цената на прясно изпечен хляб в някоя малка частна фурничка може би е възможно да има такива ценови разлика. А да не забравяме и вкуса, това което ядем тук и се разпада след 24 часа просто не е хляб, това е някакъв долнопробен фураж. Няма лошо да вдигнете цената, ама първо повишете качеството

Това се нарича бизнес по български - може да го видите в цената на горивата, хляба, транспорта, вноса и каквото се сетите. Значи идеята е следната - ако цената на световния пазар се качва - ние едигаме, ако пада - ние не намаляваме, защото имаме складова наличност от високата цена

Така е. Азпък го спрях. Гаден е и пълен с боклуци. То подобрители то П.М-ни. За месец без хляб - 5 см по-малко на талията. За чий ми е да го плащам и ям тъпия им хляб? А да видим дали могат да го държат на склад.