Връщат старата цена на билетчето в София?
Административният съд в София е взел решение на 2 ноември да отмени решението на Столичен общински съвет за поскъпване на билета за градски транспорт от 70 стотинки на 1 лв.
Обратно в новинатаКоментари - Връщат старата цена на билетчето в София? | Днес.dir.bg
Коментари
Кога ще пуснат автобус директен от Студентски град до гарата?Стига сме ползвали маршрутки
От софииските квартали до центъра и не рядко до ц.гара е 1 левче ,а хората от р-г Кремиковци с 2 лв. до центъра защото автобусите ни са до автогара исток на километри от столицата
И 70 ст са много за адския транспорт.За какво се дават тези пари .Свидетели сме през последните месеци на катастрофи с коли на градския транспорт.Къде е упомената застраховката и какво поема градския транспорт при злополука .Никъде.
СКГТ е предвидила тая автобусна линия и ще я открие в шестък на 31 февруари 2010 г)))))
Сега да обясня на софеиенци как стоят нещата, ще обяснявам наред за всички тъпаци който пишат без да си имат идея за какво става на въпрос с моя град. Във Варна (град с около 1 милион жители) си имаме градски траснпорт с цена на билета 1 лв. Цената е така от мноооого отдавна и автобусите са пълни до откат (тва е отговора ми на оня дето се чуди как се събират парите и се продават билети) работещите там кондуктори са явно професионалисти щом могат да обслужат всички пътници. Втория коментар дето ме подразни е за пиковите часове - е не извинете ме то само в софето се работи, ние си клатим краката и ходим с каручки на работа - за кво ни са автобуси, и трето - за оня палячо дето пише, че по-голямата част от варненци била в тъпата, грозна столица - ами да така е, аз даже ходих лично да обслужа майка ти, педал нещастен.
За 20 г демокрация най-накрая и нещо за хората и подобие на справедливост ...НО Ще видите че пак ще си намерят причина да излъжат с повишени цени на петрол,зимни разходи и т.н.Проста сметка :миналата година дизела беше 150$ за 1 барел ,после падна до 35 дол.-билета не мръдна.Но и ние верни на стадния си рефлекс си трайкаме кротко...и те /предприемчивите/ стрижат яко...
Много неграмотно управление.Дави се в собствената си елементарна логика. Противопоствят едни бедни - на други и забравят, че бедността обединява и поражда класова омраза.Щом според дохода ще се определят цените на транспортните карти и социалните помощи, ще поискаме според дохода да се определя и цената на лекарствата, на храната, на тока, на парното,телефона и водата. По същата тази логика е редно получаващите заплати над 2000 лева да купуват на по-високи цени...А защо да няма таван за максималната заплата..Така отново мутрите ще доведат любимата комунистическа уравниловка
те да мислят как да повишат събираемостта, що не го направят както е във Варна примерно?
Тези които са си купили тримесечни карти и така кредитират столичния транспорт за три месеца напред, ще ги направят ли отличници...
Това беше най-голямата измама на Борисов докато беше кмет на София. От некадърност и алчнотия се насра. Да направи билета на градски транспорт колкото този в Атина!!! Нито качеството, нито заплатите отговарят на аналогичните в Гърция! Как не го беше срам с цялата му наглост тогава? Сега как ще обезщети хората?
Не стига че в София почти никой не си купува билет за градския транспорт ами и 70ст. Навсякъде другаде в провинцията билетчето е 90ст -1лв. И има контрольори във всеки автобус на които си плащаш билетчето. Защо не го направят така и в София?? Хем ще се създадат нови работни места хем ще се увеличи печалбата от билетчета понеже като дойде лелчето...и си плащаш всеки път.
Искам да видя повече такива решения. Защото: Възползвайки се от монополното си положение някои компании просто вдигат цените без да подобряват обслужването и да инвестират в нови съоражения - просто си прибират парите, раздават ги за заплати, купуват си скъпи, ненужни за дейноста им коли и правят супер-лукс ремонти на сгради. Всичко това на наш гръб. Така се случи и със синята зона и Паркинги и гаражи - вместо да се съберат пари за подземни паркинги и синята зона да се свие, тя се разширява вече до кварталите, фирмата си прибира парите и това там. КАТО ИСКАШ, ТРЯБВА И ДА ДАВАШ!!!!!
И как е във Варна? Абе както и да е, не може да е толко зле като в София - все пак там през последните 4 години си нямат такова некадърно плямпало за кмет като генерал Бойко... :(
Представете си, че пътувате с трамвая към Лъвов мост. 50% от пътуващите са пенсионери, които отиват къв заветния Женски пазар и заветната минерална вода. Естествено безплатно и естествено със запазено място. И естествено разходката им не е еднократна за деня. 20% са наглеци, които пътуват гратис и останалите 30% сме съзнателните патриоти. От къде, питам, гр.транспорт ще печели.
Защото при мащабите на София, често за да стигнеш от точка А до точка Б, трябва да смениш поне 2 автобуса!
Ами на загуба ще са, хората не си дупчат билети и колкото по-скъпи са, толкова по-малко хора ще ги дупчат. Елате във Варна да видите като има кондуктори във всеки автобус дали е на загуба транспортът и никой не пита какво е мнението на гражданите като си плащат левчето.
защото варненци са тука през по-голямата част от годината.....както и по-голямата част от България
А след билета прокуратурата да разследва половинчатата система за таксуване, която струваше някаква колосална сума, и която не е довършена още! Като софиянец с това помня Бойко Борисов докато беше кмет на София - бобунесто цариградско шосе, вдигането на данък сгради, вдигането на такса смет, потъването на София в боклуци, мизерен градски транспорт, но с цена на билета като в западни държави, полуработеща система за таксуване, на която задължиха всички песнионери като опитни мишки да се таксуват, и постоянното му оплакване по всички медии. Ех как бързо си припомних тези добри стари времена.
Тук е по левче отдавна...Абе вие в София още ли живеете в комунизъм? Я бързо към пазарната икономика!
и аз преди си мислех защо не го направят като във Варна (то май и в Бургас и в Пловдив е така...)? но просто не ми го побира умът как един контрольор ще може да следи кой се е качил на дадена спирка, като в автобуса е такава гъчканица. явно ще трябва да има по 1 контрольор на всяка врата...;-) а и във Варна не се чудиш как ще пътуваш, след като нито на будката, нито при шофьора има билети...
Ти , Ели от къде си??? Пътувала ли си В София сутрин между 7.00 и 9.00 и вечер между 17.30 и 19.30 ч .да видиш за какво става на въпрос. Превозните средства са препълнени , човек едвам се качва , виси по стъпалата , а какво остава 30 човека от една спирка да минат през ватмана , за да си купят билет.
Само не мога да разбера какво толкова му харесвате на бат Байко?От както е по върховете едно хубаво нещо не е станало.По-скъпи билети,няма увеличение на пенсии и заплати,по-големи данъци и т.н.За какво му пляскате на този банкянски бабаит???
прах в очите, Общината ще го обжалва, и ще се намерят пропуски в делото и остава пак така -1 лв.
Наложи ми се миналия месец поне 5,6 пъти да си вадя еднодневна карта и при максималното им оползотворяване нито веднаж не бях проверен от контрольор.Можех спокойно да си пътувам на изострено внимание и да си спестя по 4 лв. на карта.В часовете пик и да искаш не можеш да се добереш до перфоратор и е даже грехота да дупчиш билет.А що се касае до братята роми,до сега не съм имал късмета да видя как си дупчат билети в градския транспорт.А пък въвеждането на електронните карти ми се вижда абсолютна безсмислица и глупост.
Кой е виновен, че няма увеличение на заплатите, кой похарчи бюджета пресрочно няма и за 3-4 месеца ?
ИСКАМ ДА ВИ КАЖА, ЧЕ ВЪВ ВТ ИМА БИЛЕТ НА ЕДНА ОТ ГРАДСКИТЕ ЛИНИЙТЕ ПО 0.40 НА ДРУГА Е ПО 0.60 ЛВ!РЕДНО Е ДА ПАДНЕ ЦЕНАТА НА БИЛЕТА В СОФИЯ!
За тези, които не помнят, първо в София билета стана 1лв, а много по-късно цената се вдигна в другите градове. Дори Пловдив до последно се дърпаше и правеше различни хитрини за да си държи билета евтин, докато не му скроиха шапка. Няма лошо билета да е 1лв. Но след като в Гърция билета е 50 евроцента, а който е ходил там знае каква е разликата, то това тук освен рекет и измами в колосални размери не знам как мога по друг начин да го нарека. Помня Борисов като стана кмет на София едно от първите неща беше да реве как имало в СКГТ някакви старци, които взимали по-големи от неговите заплати. И какво се оказа? Какво направи? Нищо. Май целта беше да опищи планетата докато не смени с неговите хора нещата. Помня още и като стана кмет на София как уж погна незаконните билбордове. Събори един, два пък чудно как се разбраха и спряха да се махат билбордове. Току виж слуховете, че е пренасочил комисионната от Софиянски ще излезнат много верни. Чудя се този човек дали мисли хората за толкова прости?
А ние в Бургас вече 2-ра година плащаме 90 ст. билетчето за градските автобуси. Направо не е честно! А уж Нефтозавод имаме. И на всичко отгоре ни трови...Тези, дето не работим в него!
Относно събираемостта... Във Варна във всеки автобус има кондуктор, който продава билети, а само от време на време минава контрола. Събираемостта е много голяма, рядкост е някой да е без билет. А и най-важното контролата не бие :D А за цената на билета при нас е 1 лв и бих казал, че е много. Ако човек изпозлва автомобил на газ или дизел то му излиза по-евтино да си го кара, дори и в задръстване отколкото да ползва автобус...
az ne si kupuvam bileti otdavnai se vozia gratis , i ako se kachi kontrola sum gotov da se bia , izbiagvat me kontrolite shtoto vijdat che sum lud , ne me interesuva vuobshte kolko struva bileta
Цената се вдигна с аргумента цена на петрола - 150 долара/барел. Сега цената е наполовина, но билета пак 1 лв. Само гратис до дупка и фалит на такива общински фабрики за производство на милионер.
Problema, ne e v tsenata, a kakvo se poluchava nasreshta. Logichno e prevozvachite da imat pechalba, no ne i v puti, a pechalbata da se polzva za obnovqvane i podobrqvane na kachestvoto. Razbira se, ako pitame v BG vsichko vse e, che cenite se vdigat zashtoto vse ne dostigat prihodi i vsichki rabotqt na zaguba. Neznam, dokoga shte sme s tozi komunisticheski mantalitet na vechna hiper oskuditsa!
Кога ще пуснат автобус директен от Студентски град до гарата?Стига сме ползвали маршрутки