Коментари - Различията между Великобритания и ЕС за Брекзит | dnes.dir.bg
назад

Различията между Великобритания и ЕС за Брекзит

Великобритания и ЕС се връщат на масата за преговори, за да продължат да обсъждат условията на Брекзит. ЕС иска повече разяснения, но не очаква големи успехи.

Обратно в новината

Коментари - Различията между Великобритания и ЕС за Брекзит | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Въпрос към институциите в ЕС: Защо свръх-високо-платените евро-чиновници (вкл. с парите на британските данъкоплатци) в ресорните институции на ЕС досега не са предвидили цялата процедура по напускане на Общността от една страна-членка, както се предвижда почти при ВСЕКИ обикновен договор между два или повече стопански субекта, например -трудов договор, договор за услуга, договор за съвместна дейност... ? Заща само са марсирали някакъв кратък и нищо-полезно-не-вършещ чл. 55 в общностния договор, та сега се налагат тежки преговори с произтичащите от тях спекулации, взаимен рекет и надцакване - пак за сметка на данъкоплатците? Не е ли време всички европейски граждани да им покажем кой е назначил и издържа всички тия тунеядци в Европейската комисия, Европейския съд, всякакви Европейски съвети и т.н.? Не е ли време вече европейските граждани, като работодател на евро-бюрократите, да гласуват ПОНИЖАВАНЕ НА ЗАПЛАТИТЕ ИМ?

Англичаните са прави и правилно са твърди. Защо не се търси сметка на тези европейски ръководители които докараха Брекзита.

Както се вижда иде реч само за едно: Стоките на УК свободно и безпрепядствено да се продават в ЕС, а стоките на ЕС да подлежат на разглеждане на всеки отделен случай, сиреч - борба за пазари, за пари .. . . . . а ние мислим, че е за ДЕМОКРАЦИЯ . . . . . .Между другото руснаците пишат ДАНОН прехвърля 5000 крави в Русия за да може да продава, иначе след 1 -2 години руските производители на мляко и сирене ще започнат да произвеждат и качество и количество по западни стандарти и ДАНОН ще АУТ . . . .

"ЕС призовава Великобритания този път да дойде на преговорите подготвена да обсъжда въпросите по същество." Тези от ЕС сякаш досега не са говорили с британци. Основата в тяхното говорене е да имаш твърда позиция в нямането на позиция и да обвиниш някой друг за собствените си решения.

Великобритания има глобални интереси и ще се фокусира върху изграждането на търговски споразумения с държави от целия свят. Дори проблемите с Аржентина са вече в историята. Очаква се подписване на търговско споразумение и нови британски инвестиции в областта на енергетиката, селското стопанство и инфраструктурата. Мексико, Бразилия, Перу и Чили също желаят по-тесни връзки и са отворени за британския бизнес. За държавите от Общността на Нациите е излишно да говорим, там всичко е договорено.

Ясни са 2 неща - визи няма да има и търговско споразумение ще бъде подписано. Да не са луди да изпуснат пазар за 300 милиарда евро на година

Само си губят времето с тези "преговори". Целта им е да накажат Великобритания, за да няма друг екзит. Трябва да изпратят котарака Лари, вместо Дейвис, ще свърши повече работа. Поне ще подгони мишките в еврокомисията. Ха ха Все пак Лари си е член на кабинета и щат не щат ще трябва да го посрещнат официално.