Десетки фламинги са отровени на Халкидики, погълнали ловни сачми (видео)
От рай за тези птици районът се превърна в ад за тях
Обратно в новинатаКоментари - Десетки фламинги са отровени на Халкидики, погълнали ловни сачми (видео) | Днес.dir.bg
Коментари
знаейки как се хранят фламингото - не изключвам да са успели да поглълнат сачмите. за разлика от куршумите, които попаднали в кост или нейде другаде - тези в стомахът непрекъснато се атакуват от стомашните сокове. така че напълно е възможно да се е отделило достатъчно олово и да предизвика смърт... предлагам на неверниците - да си всемат няколко сачми и да ги погълнат. и да пишат после - вярно е или не, че сачма в стомаха може да предизвика отравяне...
Абсолютна лъжа, за съжаление много хора се поддават на измислиците на природозащитните организации, които всъщност са добре маскирани мафиотски структори, обслужващи нечий интереси.
И колко тона оловни сачми са изсипани във водоема. в историята на войните има стотици случай в които куршуми на недостъпни места са носени с години в главите, гръбнаците и прочие места -до дълбока старост., сачмите може да са съпътстващи, но надали в тях е причината. Все си мисля, че тази сачми са попаднали в птиците в едно с храната. Все пак фламингото не яде камъчета и сачми -яде рибки, миди, ракообразни Както твърди Принца Датски ИМА НЕЩО ГНИЛО В ГЪРЦИЯ!
Статията много ми прилича на един виц,дето някакъв бил застрелян със седем куршума... заключението на патоанатома било:Отравяне вследствие високо съдържание на олово в организма...
Ами то и аз ...А като видиш кой е дописника -става излишно да се коментира. Лильето пак е преписала ог гугъл преводача дописката си. Не става ясно, толкова ли е хубава, или добре се врътка, та вече години четем "шедьоврите" И. Илона Сталер преди години направи един филм,, и от тогава редица дами се мъчат да захапят и топките; знае ли човек -людоедки разни
Пуйки или пуяци? Кокошка става кокошки понеже завършва на а. Както и маймуната. Обаче фламингото е като кенгуруто. Кенгура, кенгурута или кенгури. Първите две са по-правилни, като се предпочита по-краткото. Ама зависи от случая, ако става дума за кенгурувци или фламинговци, тогава е по правилно да се съкрати на кенгури и фламинги. Обобщено, ако е интелигентно същество но гледа тъпо като животно, завършва на и. Като например извънземните.
Оловните съчми не са ли забранени за лов около водоеми? В САЩ са забранени много отдавна по тази причина.
Поради зачестилите преки контакти на българи и гърци в резултат на развитието на туризма започна да се възприема гръцкото географско название Халкидики, което на гръцки е по същество прилагателно име в единствено число, женски род и на български означава Халкидически. /На гръцки прилагателното е в женски род, защото определя съществителното "херсонисос" - полуостров, което е в женски род, въпреки, че завършва на окончание -ос/. Правилното название на български беше и все още е Халкидически полуостров. Малко е дълго и бихме могли да го съкратим на български като Халкидика, по правилата на българската граматика. Подобни филологически вълнения обаче очевидно са извън сферата на професионалния интерес на Института за български език към БАН, приел да се нарича ИБЕ.
Не-ми дре-ме. Всеки си заслужава щастието или нещастието. За хората говоря. Като не можеш да пазиш - няма да имаш.
фламингите са отровени от улово.да се забранат уловните сачми и ловците да гърмят с гумени сачми
Ако имаше израз "уловни сачми" вероятно щеше да означава някакъв вид сачми, които улавят.
оръфляците дейба къв го дириш по дъното на езерата ве прошльо или само да вдигате Джагър. Маа..ма ви дейба и измекяри.
Това е проблем отдавна и не само за птиците, ами за риби, земноводни, че и хора. Затова в доста щати забраняват оловните сачми до номер 5 и д аги заместват със стоманени, волфрамови и т.н. Стоманените са твърди и леки и не летят добре, а волфрамовите са идеални, но струват в пъти повече от оловните.
ФламингИ???? Алоооооу,редакторчИтУ,ти серЬОзнУ ли????????
ФЛАМИНГИ МИ ЗВУЧИ КАТО ХЛАМИДИ... СИГУРНИ ЛИ СТЕ, ЧЕ СА НАТРОВЕНИ, А НЕ ЗАРАЗЕНИ ПО ПРИЯТЕН НАЧИН ?!
Нещо думата фламингИ ме съмнява. Това е чуждица, ясно че е трудно логически да определиш правилното окончание - но работа като работа - журналистичесйа! Да бяха питали някой компетентен състав на БАН
Ами, не, не е трудно. Трябва да се каже: десетки фламинго. Или десетки птици фламинго... Просто е, ама редакторите на дир са още по-прости:)
Ейй, ццццц, от както Баце е на власт и света се разпада! Разбира се, защото всички работят за него - това ОЛАФ, ЕК, Дойче Банк, Дойче Веле, Банк оф Америка...
"Погълнали ловни сачми "? Дали пък тези "ловни сачми", не са изстреляни от ловна пушка??
ФламингИ? Хехехе...дир, кво да ги правиш:) И не е първата колония в Гърция, да знаете! Първата е на Лимнос и е от много години - виждал съм я с очите си.
Фламингите сте вие, че отровихте българския с непросветеността си! А за фламинготата жалко!
а не е ли фламинга, съответно фламингата?
Доста им сипах, но това ме накара да се замисля и и какво открих, хаправо паднах от коня: Новият правописен речник (а и старият също) посочва фламинги като форма за мн.ч. Трудно ми е да обясня защо. Мога да го свържа само с това, че сред малобройните изключения при съществителните от ср.р., образуващи плурални форми с окончанието -и, са животно – животни, насекомо – насекоми, влечуго – влечуги, земноводно – земноводни. След като фламингото е животно, може би се подвежда под този знаменател, но от друга страна, защо трябва да се следва моделът на изключенията, когато се приобщават нови чужди думи към българския език? Естествено е езиковото съзнание да се насочи към някой от характерните модели за образуване на мн.ч.