Коментари - Държава от ЕС е длъжна да признае промяна на пола и името, извършени в съюза | dnes.dir.bg
назад

Държава от ЕС е длъжна да признае промяна на пола и името, извършени в съюза

Заключението на генералния адвокат на съда в Люксембург представлява интерес и у нас, тъй като за юридическата промяна на пола в България също се очаква произнасяне на СЕС

Обратно в новината
| Редактор : Аделина Томова

Коментари - Държава от ЕС е длъжна да признае промяна на пола и името, извършени в съюза | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

В акт за раждане се пишат факти. Този е с копита и дълга шия - жираф. Там не се пише каквото искаш, а факти към момента. Смяна на акт на раждане става фалшифициране на документ и документ с невярно съдържание. Искал си да си кенгуру, защо не пише така в акта за раждане? Еми нямал си торба на корема и не си подскачал като си се родил и край! Отделно къде ни е суверенитета, че да ни налагат от вън! И тъй нареченото синхронизация с европейското законодателство. ЕС е заплаха за България, както и НАТО.

...ето за това искам Путин да ви смачка....извратеняци...

Сега сатанистите са започнали нова атака. Да се признаел пола като юридическа категория. Вече не като социална. полът е биологично определен. Мъжете са с хромозоми ХУ, а жените с ХХ. И това определя пола. И е еднозначно. Няма как да се променят хромозомите. Ако някой е луд и се обявява за жена ики мъж съответно, или за Наполеон, или за птица, това не е правен проблем, а медицински, психиатричен. И да легализираш правно психичните отклонения не е наред. Ако западняците са психясали, то никой не им пречи да живеят в лудница. Не е редно да задължават и другите държави да се превръщат в лудници. Може би е редно да се преоцени участието в такова нещо, което уж е съюз, а се оказва диктатура. И то на някакви ненормални агресивни същества..

Що да не може. Може да се пише, но допълнително. В епикриза от психиатрията. Там да пишат каквото искат.

Те че са извратеняци то е ясно, ама и ти топваш чушлето в дупето на жена си, а тука даваш акъли.

Е разбира се че е така. Путин е живия пример -- уж мъж пък с такава фамилия - чист транс

А защо да му издават нов акт за раждане със задна дата? И освен това, защо трябва да признават “новият гражданин”, като такъв на държавата? Т.е. защо просто не му кажат, че не знаят кой е този и заличат “стария гражданин”, като починал. “Новият” да се оправя от където е.

А как да се отговори на простия въпрс - КАКВО е ЖЕНА?

Промяната на пола и името е едно, а това, че се е родил /а с друго име и пол, е съвсем друго и е реалността отразена в акта за раждане.

Ех отдъхнах си... сега вече мога спокоино да съм козяшки педал...а наесен козяшка лезбиика

Това и БЛМ

Нямам намерение да си режа у..я.

Що? Не искаш ли да се пенсионираш 3 години по-рано? :-)

Като зададеш този въпрос на всички, които се застъпва за "правото на самоопределяне" (интересен израз сам по себе си), започват да говорят пълни простотии и така се омотават, че зациклят. Затова напоследък много от тях просто избягват въпроса.

Т.е. ако някоя ексцентрична държава от ЕС признае даден човек като човекоядец, другите трябва да признаят "неотменимите права" на дадения извратеняк?

Аз съм се определил като жена. Имам си право да се преобличам на басейна в женската съблекалня и да се състезавам по плуване с жени... Нал тъй

Ако някой се облече като заек и твърди, че е заек, всички в ЕС трябва да го признават за заек. Прогрес, какво да се прави. Колониите нямат думата. :-)

ама те в момента са го предложили вече за одобрение. Опитват се да легализират педофилията най-официално

Тъй, тъй. Облечеш ли се като жена, вече си жена и това си е. :-)

А ако в една държава наркотиците са легални, висчко ОК ли ще е с туристите на Слънчака, които си ги носят от къщи?

е те ся казаха ли ви го в прав текст че са джендераси

Аз мисля да се обявя за афроамериканец. и да поискам да ме пуснат в САЩ без виза. Щом се смятам за американец те нямат право да ми откажат правото да се върна в страната. И понеже се чувствам черен да ми платят за това че ползвали като роби моите деди. Ама по документи те не са живяли там. Щом аз така се чувствам трябва да уважат моите чувства и да ми издадат нови документи. Та горе долу така и с този ромънец/ромънка.

Човек от женски пол навършил пълнолетие.

Тия кога ще разберат, че пол НЕ може да бъде сменен???

Е как ще се определиш какъв пол си. Природата те е определила. Дори да си осакатиш гениталиите и на челна стойка да застанеш, определеното от природата няма да се промени. Това е пол. А че ти може да се мислиш за друг пол, за животно или птица, никой не те спира. Но това не е проблем на държавата и държавните органи. А на психиатрията. Там може да се представяш свободно за каквото искаш. Това е твое неотменно право и никой няма намерение да ти го отнеме.

Или как иска да го наричат. АКо иска да сърди. Не е мой проблем. Ще го наричам така като се е родил.

Капейки,разбрахте ли ,че човек може да бъде свободен даже да определя и пола си или Путин още не е издал такъв декрет за крепостните?

по инвалидност ли

_stankow

То ако е заек - нека, не пречи, какви други откачалки има. Ама те после искат и да се оженят за друг заек и да осиновят деца и да ги гледат като зайци :) Право им било :)

А може ли понякога да съм жена само, примерно като ходя на басейн да се преобличам в женската съблекалня? А може ли после да съм котка и да се гушкам до всички яки мацки на плажа? След това ЛГБТ+, за да ме вземат за министър или шеф на нещо си.

Леле, как са настръхнали всички. Ще кажеш, че ще ги карат задължително и те да си сменят пола... :)))) Споко, бе, по желание е. Това да не ви е манифестация от доброто старо време? :))))

Защо триете коментари, бе?

Боли ме фара дали Милен е решил да се казва Милена,важното е да не разпалва война като хомосексуалиста в Кремъл.

_stankow

Какво е "Шенген" ? Не е свързано с великото "свободно движение", така ли ? А смяната на пола тогава как е свързана с това "свободно движение" ? Ай движение ... :)

Как се разждате такива изчадия, не знам.

Това "задължен" все по-вече ми звучи на комунизъм и все по-малко на демокрация !!!

ИМА ХОРА КОИТО ПИШАТ ЗА "ПЕ ДЕ РА С *", НО НЕ ГИ ТРИЕТЕ, А СПАС ГО ТРИЕТЕ, ЗАТОВА, ЧЕ ГОВОРИ ЗА ПЕДАЛИ И ВЕРИГИ???.....ИЛИ ПРОСТО ТРИЕТЕ КОЙТО НЕ ВИ ХАРЕСВА? МАЙ НЕ СТЕ УВОЛНИЛИ МОДЕРАТОРА КОЙТО НЕ СПАЗВА КОНСТИТУЦИЯТА И ПРОДЪЛЖАВА ДА СИ ВЪРТИ ПЕДАЛИТЕ?:)))

Хомосексуалистите са в България и то пп върховете

,другото са разни псих. отклонения.

Думичката "задължена" .... и ние за какво ручахме жабетата 1989 ?

Болшевизма победи.

Чакам с нетърпение легализацията на юридическата смяна на пола у нас, за да се запиша жена и да се ПЕНСИОНИРАМ ПО-РАНО. Който не осъзнава, че това е шанс за истинска равнопоставеност между половете, е много, много, много загубен.

Комузъм идва от френското Комуна, а кой е Маркс и брат му Енгелс няма да коментирам.

Милена, ти ли си ма парцал?

Свободно "задължен" си ... виждаш ли как ти пробутаха едно ограничение, без дори да разбереш през розовите ЛГБТ+ ЕС очилца :)

Никоя държава не е длъжна да признава акт на друга държава, извършен в противоречие със законодателството и. То ако България издаде удостоверение, че аз съм кралица на Англия, Англия дали ще се съобрази с този акт?

Просто си е да се определи пола : двойка ХХ хромозоми е жена, ХУ -мъжки пол. Това е, Господ така е искал да бъде :-) Другото е алабализъм

Признаване, ако сменят хромозомите. рязане на пушката не се признава.

Като попаднеш в катастрофа и си без съзнание. Докторите те закърпят. След операцията идваш в съзнание и почваш скандал: "Защо сте ме сложили в женска стая аз съм мъж? " Когато разработят технологията за клониране и решиш да се репликираш какво ще стане? Ще ти дадът копието единствено с твоя генетичен материал. Какво ще кажеш? "Ами това е момиче, а аз съм мъж!" Ако ме осъдят на затвор ще кажа на съдията: "моля господин съдия, да ме пратят в женски затвор защото се чувсвам жена".

Да,ама като го махнат та да те признаят, може да те довършат преди да си взел пенсията :-) Хем икономия за НОИ