Дълговете могат да доведат до паника
Много от богатите страни доближават максималните равнища на задлъжнялост, което може да предизвика повсеместна паника на пазарите.
Обратно в новинатаКоментари - Дълговете могат да доведат до паника | Днес.dir.bg
Коментари
Аз си мислех че Маркс и Ленин са лумпени ..... но май съм допуснал грешка..... май ще сме свидетели на края на светлия капитализъм.
Някакви идеи какво да го замени? Само не ми излизай с идеи за реформиран социализъм - той доказано не работи.
Капи, в Западна Европа от Втората световна война се строи т-н.социализиран капитализъм с пазарни функции, по теориите на Джон Кейнс, стъпил върху Капитала на Маркс. След кризата докарана от САЩ, именно този модел капитализъм доказа своята жизнено устойчивост като най-развита до сега форма в света и трябва да се развива. Ленин и Сталин развиваха вид команден социализиран капитализъм без пазарни функции ,пак на базата на Капитала на Маркс с име "социализъм", но точно той се провали. Идея за България -алтернатива на статуквото
2006 - Федералният резерв спира публикуването на данните М-3. Това прави невъзможна реалната оценка на долара. Обезценката на долара води до крупни загуби на инвеститорите. Следва масово бягство от долара. САЩ нямат никакви планове за намаляване на дефицитите нито възможност да изплатят своите текущи дългове, освен да печатат пари. Заражда се най-силната криза на световната финансова система след 1944 г. За първи път доларът не е предпочетен от много крупни търговски операции. Борсите в САЩ увисват. Светът се отърсва от глобалните икономически дисбаланси, наследени от имперските времена на Великобритания. С известно закъснение и без фанфари светът навлиза в 21-ви век, докато на някои им харесва още да са в 19-ти.
много банки ще фалират скоро.... пак ще се варнат хората кам...бурканите и душеците....