Коментари - Бизнесът ще договаря със студенти стажове и работни места, мораториум ще спира нови ВУЗ | dnes.dir.bg
назад

Бизнесът ще договаря със студенти стажове и работни места, мораториум ще спира нови ВУЗ

От такси в държавните висши училища се освобождават студенти, които се подготвят в професионални направления и защитени специалности

Обратно в новината
| Редактор : Виктор Стефанов

Коментари - Бизнесът ще договаря със студенти стажове и работни места, мораториум ще спира нови ВУЗ | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Алчността ви ще ви погуби.Скоро ще сте хем работодатели,хем работници.

Няма нужда от толкова много ВУЗ-ве. И пк им наливат и наливат пари. Бездънна каца. Разхищение на средства!

Половината от ВУЗ-те трябва да се закрият. Няма толкова кандидат- студенти, колкото е приемът. Раздават наляво и надясно дипломи, приемат ги без изпити. То в елитна гимназия се влиза по- трудно, отколкото във ВУЗ.

Усетихте ли се? Но читавото и умното вече си замина. Сега - на опашката и ще чакате повишаване на раждаемостта и се молете сред новите да има поне няколко по-нормални. Действайте!

Средно 570 лв. на година плаща всеки данъкоплатец за всичките видове образование в бегея... Висшето в тия 36 държавни вуза хранилки следва да се изключи от тая копанка.

Кво речи - "бизнесът" ще договаря... Никой млад, талантлив и амбициозен човек няма да стои да договаря с местните крадливи ненаситници, а ще отиде на Запад, където има шанс! В България шанс имат само калинките и такива с татенца милионери, дето са си опекли работата!

На бизнеса му трябва закон за да мотивира работници ли ... ??

Студентите да плащат за обучението си а не данъкоплатеца. Държавна субсидия за обучението само срещу договор за работа след това от минимум 5 години в държавна институция. Бизнеса ако иска да му работят също с такива договори.

Стига с тез еурупейски директиви, като не ти работи системата за акредитации какво очаквате, един университет в 1000 и то с голям зор! Колкото университета искат да си отварят, но да се спазват критериите, отварят, после се нарояват един куп модерни специалности, нямащи нищо общо с търсенето на работна ръка но звучат модерно. Какво пречи на бизнеса да отпуска стипендии и да субсидира (спомоществовател на български) учебни програми отговарящи на търсенията им?