България придобива сгради в Украйна, в които е живял Христо Ботев
Посвещаването на постройките на делото и живота на големия поет и революционер цели запазване и популяризиране на културното наследство на България извън пределите на страната
Обратно в новинатаКоментари - България придобива сгради в Украйна, в които е живял Христо Ботев | Днес.dir.bg
Коментари
Тоест правим музей в село Задуневка, което може би наюодобява трънските села с няколко старци. Назначаваме директор на музея, портиер, шофьор, общ работник и задължително секретарка да поддържа сексуалния комфорт на директора. Посетители няма и не са нужни, защото ще ръсиме мангизи от бюджета. Ще управляваме дистанционно от Одеса и София.....
Чудесна новина. Знам, че печатничата на Любен Каравелов в Букурещ, където също е живял Ботев, е на прага на срутване. Дано да откупят и нея и да я реставрират.
слава на Украйна- истински братя на България.
..от соца Аз наблягам на сестриците.
Да не би там Ристо Ботьова да се е обучавал на корабен тероризъм?
На харизан кон зъбите не се гледат, ама селска сграда на 150 години...
Там трябва да се направи музей на Ботев. Не знам обаче кой ще ходи в това село, за да го види?! Надали има туристически поток там... за съжаление!
Не рабрах само какво България ще да предоставя че ей така без нищонякакви ''имоти'' никойняма даим даде..
Като се знае дереджето на сградите - паметници на културата в България ... Допишете си го сами, аз не мога да го изрека.
Аз с няколко братовчеди сме собственици на сграда паметник на културата. Дереджето си е много добре. Така че не обобщавай.
Може ли да сте такива простаци?! То бива тролове, бива, ма на вспчко нещо похлупак не бива. И понеже малоумници като вас са в момента в правителството и в министерство на образованието и в министерство на външните работи, тази добра новина едва ли ще доведе до нещо повече от допълнителни разходи за подръжка на още една съборетина. А може да е толкова много повече...
Доколкото си спомням Ботев е бил в Русия-Одеса и никога не споменавал за никаква Украйна.
"Сведенията за живота на Христо Ботев в края на 1871 и първата половина на 1872 година са оскъдни. По това време той поддържа активни контакти с руски социалисти, като Николай Мелетин и Соня Рубинщайн, сестра на известния пианист Антон Рубинщайн. В края на 1871 година Ботев и Мелетин се опитват да изнудват за пари заможен браилски българин, но са разкрити от полицията и заминават за Галац. В Галац двамата, заедно с други съучастници, правят няколко обира на различни търговци и дори се опитват да фалшифицират пари."