Коментари - 8 години от ядрената авария във Фукушима | Днес.dir.bg
Коментари
"През март 2011 година след удар на цунами системите за енергоснабдяване и охлаждане на АЕЦ "Фукушима-1" излязоха от строя ..." което е втората подобна авария в тази електроцентрала. През 1991 поради корозирала тръба подземието в което се намират резервните генератори осигуряващи безопасността на реактор номер Едно е наводнен от морска вода, вследствие на което единият от генераторите спира а няколко техници от подръжката действат като самоубийци и изключват реактора подсигуряван от тази двойка генератори. Този инцидент показва че централата е построена в нарушение на първоначалния проект и така нарушава правилата за безопасност а ТЕПКО, фирмата собственик на централата, вместо да направи ремонт който да нареди нещата според първоначалния проект поставя допълнителна врата към генераторното отделение за да предпази техниката от повторно наводняване... и така се стига до втроия инцидент.
Познайте японнското правителство с кого сключи договор за обезопасяване на взривената централа!
Американците все радиация носят на Япония, първо Хирошима и Нагазаки с бомбите си, после Фукушима с реакторите си
Съществуват мнения, че цунамито е следствие от подводен ядрен взрив, извършен на 230 км. в източна посока от бреговете на Япония. Конкретните основания за това твърдение са: - Сеизмограмите от въпросното „земетресение“ фиксират еднократен амплитуден пик и впоследствие – нищо. Тишина! Обикновено земетресенията, особено силните такива се предшестват от няколко по-малки труса, а и след основния трус, обикновено се фиксират по няколко затихващи труса, с по-малки амплитуди, които могат да следват дори няколко дни/седмици след това. Такова нещо при Фукушима – не се е наблюдавало!; - Няколко седмици след катастрофата, моряци от намиращия по онова време на ок. 140 км. от „епицентъра“ американски ескадрен миноносец (какво ли въобще е правил там?) от типа „Замволт“, започват да се оплакват от различни заболявания, като някои от тях подават съдебни искове. Случаят е потулен, семействата – обезщетени; - Дефицитът в световен мащаб на уран обогатен уран-235, налага постепенното спиране и извеждане на ядрени мощности, работещи на този тип гориво. Над 43% от електроенергията, необходима на всички щати по източното крайбрежие на САЩ, се произвеждаше благодарение на споразумението „Черномирдин-Гор“ от 1993г., съгласно което обогатителния комбинат на бившия СССР (сега Русия) в Краснокаменск, обогатяваше уран – внос от САЩ, някои други страни (ЮАР) и от военните запаси на бившия СССР. Така, над 20% от общия енергиен баланс на САЩ, парадоксално зависи от Русия. Споразумението „Черномирдин-Гор“ изтече през 2013г., но към 2011г. САЩ бяха изправени пред катастрофалния проблем след ок. 2 години да се сблъскат с невероятна енергийна криза. Тогава се взе решение да се търси – къде по света да се спират ядрени мощности, за да може освободените количества суровина (обогатен уран) да се пренасочи към САЩ. Най-големите ядрени мощности със значителен превес в енергийния баланс на съответните страни са в Канада, Япония Франция, някои арабски страни. Изборът падна върху Япония, поради факта, че японците са педантични и стратегически мислещи хора и ядрените им мощности са „дублирани“ от ТЕЦ-ове. Забележете, колко ядрени реактора има в Япония – по статистика са 39, в момента работят 9 от тях (толкова им позволиха да останат включени)… П. С.: Задачка за домашно: Опитайте да познаете на какво се дължи невероятното цунами от 2004г. в Индийския океан, отнело живота на ок. 300 хил. души /основно на остров Суматра/ и нанесло огромни материални щети на всички крайбрежни държави в региона? Интересното в случая е, че американската база, дислоцирана на о-в Диего Гарсия не регистрира никакви щети…. Хайде със здраве и помислете защо не можем да реализираме АЕЦ Белене - печеливш във всяко едно отношение проект за България
Проблемът, другари, не е бил в земетресението , а в цунамито и в увереността на японците, че са много умни. При проектирането на централата не са спазени основни принципи.
Двама японци си говорят. --вчера бях във Фукушима.Знаеш ли какви гъби има там? -защо не си набра за вкъщи. -много бързо бягат.
Написах коментар как японците сами допуснаха тази екологична катастрофа отказвайки съветите и помощта на всичките си съседни държави и ме изтриха? Дни наред по телевизията даваха и чакахме, ще овладеят ли реакторите или ще стане катастрофа, докато накрая стана катастрофата. Руснаците като препатили им казаха директно да леят бетона, да не се мъчат, но те казаха, че щели да овладеят нещата. Южна Корея им предложи да отидат те да излеят бетона, на тях също отказаха. Китай последни си предложиха услугите, но японците сами щели да се справят. Е! Справиха се. Вече Фукушима е нарицателно за катастрофа като Халифакс, Титаник и т.н.
Най-голямата и най-тежка техногенна катастрофа в цялата история на човечеството от неговото съществуване до този момент! Отровен е необратимо световният океан!
Това е следствието от безхаберната експлоатация от частен собственик, за когото най-важна е печалбата, а не сигурноста...
През социализма хич, ама хич не се гонеше печалба, още се сещам за Девня, като съм пътувал към Варна с влак имаше една река, която постоянно си сменяше цвета като в приказките направо беше.
Ясен си ми даже без да те чета - имаше една река... Ти името и не знаеш, но иначе знаеш как перфектно си сменяла цветовете... Сега 30г дермокрация и никаква индустрия, как тече Искър през Дефилето?! Кристално чиста?!
До Аре у лево! (нерегистриран): Не казвам, че сега няма проблеми, но вие така предизборно искате да накарате хората да си мислят, че преди 89-та година всичко си е било супер. А отностно името на реката ако толкова те интересува, може да видиш какви канали и реки има около Девня и гара Повеляново
но вие така предизборно искате да накарате хората да си мислят, че преди 89-та година всичко си е било супер. Не, не е било супер! Нямаше дънки и банани. Сега ги има у кварталния немски хипермаркет изнасящ капитали към Германия! Доволен ли си? И не ми обяснявай за Девня и региона. Прекарал съм 20 години от живота си.