Ивайло Дичев: Защо 3 март, а не 16 април?

Ние все бленуваме по неосъщественото: ако бяхме запазили Санстефанските територии, ако имахме излаз на Бяло море, ако Македония си беше наша.

Обратно в новината

Коментари - Ивайло Дичев: Защо 3 март, а не 16 април? | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Някой да каже на това професорче, че националния празник на БГ винаги е бил 24 май!

Ал

"Чл. 6. България се издига в автономно, поданно княжество, с християнско правителство и народна милиция. ... Пространството на българското княжество е определено в общи черти върху тук приложената карта, която ще трябва да служи за основа на окончателното разграничение..." Та професор по какво е въпросният Ивайло Дичев?

Мммда...лошо няма да се задават въпроси. В този дух и непрекъснатата промяна на писаната ни история бих запитал Ивайло Дичев и много други хора защо никой не попита "освободения" от социалистичеки режим български гражданин, иска или не иска да влиза в пирамидата наречена Ес и кръвожданата в днешни дни организация Нато? Кой ни поиска разрешение? Утре децата ни нали ще се чудят? Как ще им отговорим и на питанията свързани с анти-българските български политици, които водят все по-унищожителна за България и хората в нея политика? А защо НИЕ, нормалните жители на таз прекрасна страна сме стояли и търпяли? В какво ни се състои свободата? В това да оцеляваме ли?

Имало и някакъв Ивайло Дичев, професор, който мъдро завършил 2015-та година: "И всяко нещо, което се постави под съмнение, незабавно ти навлича гнева на майсторите на ритуала." Иначе - българските територии са прекроявани предимно от настоящото ЕС, а не от Русия, но "професор" е титла, а не мислене.

Русия е обявила война на Османската империя само за да ни освободи. До тук добре! Но защо тогава ни е освободила, а през 1944-та окупирала и поддържала фактическата окупация цели 45 години? Обичам Русия и имам сантимент към руснаците, но това не ми пречи да гледам трезво - не им пука за нас, хората просто си преследват интересите. Между другото вчера в доста руски сайтове отбелязаха като странен факта, че ги свързваме с Освобождението си. Но пък с неприятно чувство установих, че не са забравили, че две световни войни сме били техни врагове, напук, че "ни били освободили"

Щом у нас хора като Волен Сидеров се зоват националисти и патриоти, смятайте какво е нивото на патриотизма ни.. Предполагам някакъв подобен е накарал Ботев да възкликне "В механата": Ще да пия на пук врагу, на пук и вам, патриоти, аз вече нямам мило, драго, а вий... вий сте идиоти!

У нас повтарянето на кръчмарски клишета се смята за истински патриотизъм. Докато в други страни за такъв се смята да не си хвърляш фаса от колата и боклука от прозореца на блока, както и да се бориш и да се грижиш за държавата си. Истински историческо-цивилизационен сблъсък!

Много ни е трудно да се отърсим клишетата, набивани в главите ни цели 5 поколения. И едни 500 години преди това... ..и още 200 още преди това... Последните научни достижения показаха, че дори физиката не е съвсем точна наука. А за историята да не говорим!