Коментари - Мъж загина на Витиня след удар с 200 км/ч | dnes.dir.bg
назад

Мъж загина на Витиня след удар с 200 км/ч

27-годишен млад мъж загина при тежка катастрофа на автомагистрала Хемус, станала вчера около обяд.

Обратно в новината

Коментари - Мъж загина на Витиня след удар с 200 км/ч | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Тоз требва да е бил джедай,не може да не е бил джедай,поне от рода маклауд,Не може да е бил ОБИКНОВЕН човек.......:):)))))))))

Малък коментар. Живея в Илинойс , САЩ. Щата е голям колкото България и има население около 12 милиона . Знаете ли колко са загиналите по пътищата там за година? Около 100 човека, а в България 1500. По магистралите не може да видиш някои да кара по-бързо от 75мили/час. Разликата между 120км/час и 200 км/час е огромна. И още нещо. Никога досега никой не ми е присветвал фарове, както в БГ и да вика "Шъ тъ утрепа бее". И никои не пикае по магистралите ( ще баде арестуван и съден). Благодаря за вниманието.

другия вариан е да не съм комплексиран,като тебе и да живея добре,така че малко ми е жал за мисленето ти както и за начина ти на живот

видях го този на нищо непреличаше ама с 200 точно на това място на магистралата ... нормално

Цитирам за всички многознайковци: "Високите скорости повишават отделянето на тестостерон при мъжете, което за тях е полезно от здравословна гледна точка. Според изследване на канадски учени вълненията зад волана на спортна кола стимулират отделянето на повече от този мъжки хормон, което редуцира риска от сърдечни заболявания, диабет и депресия. Рискът от заболяване при мъжете над 50-годишна възраст, на които тестостеронът е по-нисък, е 33 % по-висок, отколкото при тези с високи стойности на хормона." Пак за многознайковците: От началото на годината досега са починали (не толкова зрелищно разбира се) най-малко 300 души поради прекалено бавната средна скорост на придвижване в България, която предизвиква обездвижване, което предизвиква сърдечно-съдови заболявания. Още 50 души са си отишли поради по-голямото замърсяване на въздуха, причинено от по-ниската скорост. Стотина са се инвалидизирали поради болки в гърба , защото дългото стоене в шофьорската позиция е особено вредно за гръбнака. И 200-300 са станали импотентни, защото дългото седене влияе много зле на оплодителните способности на мъжете.

няма лошо.

Като си в Илинойс какво те интресуват нашите проблем?Ако беше родолюбец няма да си на майната ти!!

Най-вероятно момчето е сбъркало. Каквото и да е станало вече няма значение. Жалко за него и жалко за всичките му близки. Много се чудя на всички, които се изказват толкова категорично и крайно! Живота непрекъснато ни опровергава. Затова не е хубаво да се използват силни думи, например "винаги" или "никога". Не ви ли е страх, че в даден момент живота ще ви постави в ситуация, подобна на описаната и ще ви покаже, че винаги има и друг вариант. Не ви ли е страх, че ще научите някой урок по много болезнен начин. Помислете мъничко върху това.....

няма да си карам бракмата с 200,че и да мисля?!!

Мнението на Георги е за такива като Ганио, които трябва да бъдат принуждавани да спазват правилата. Разбра ли бе Ганио, за тебе само тояга и бой.

Дай източник, не го разправяй каято последна инстанция. "От началото на годината досега са починали (не толкова зрелищно разбира се) най-малко 300 души поради прекалено бавната средна скорост на придвижване в България, която предизвиква обездвижване, което предизвиква сърдечно-съдови заболявания." Ти до колата ли тичаш или седиш в нея? Абе добре ли си изобщо?

ГАНЬО,ГАНЬООО,ГАНЬО СИ И ТАКЪВ ЩЕ СИ ОСТАНЕШ.ЗАРАДИ ГАНЬОВЦИ КАТО ТЕБЕ ХОРАТА БЯГАТ ОТ БЪЛГАРИЯ. НИЩО ЛОШО КЪМ ХОРАТА НОСЕЩИ ИМЕТО ГАНЬО.

Лека му пръст! Има една поговорка - дай на човека власт и му гледай сеира. В нея думата власт може да се замени с мощ, мощност, висока енегргия, много конски сили и т.н. Колите трябва да ги правят така, че да не вдигат повече от 100!

Деяне, дори ако нещо му е станало на човека (инфаркт, инсулт или друго подобно) ако беше карал с 130 км/ч надали резултата щеше да е същия като с 200 км/ч. В нашата фирма има няколко подобни Мерцедеса - в инструкцията за експлоатация четох "Уважаеми шофьори, благодарим ви за отличния избор ... Въпреки системите си за сигурност и т.н. (тук малко перефразирам, за да не изброявам всички активни и пасивни системи) Мерцедес гарантира за Вашия живот при сблъсък до 80 км/ч" Те хората са си го написали, ама кой да чете!

Защото, за да отлети частен самолет са му поискали 2000-3000 евро. (някаква такава сума беше с 2 цифри)

Да, нарушавал съм закона. Ти си карал на същото място със същата скорост. И за теб това не е било проблем.Но както се вижда за твоя приятел е проблем. Да се търси вината в мантинелата е несериозно. Та нали покрай тая мантинела минават хиляди шофьори ?! Ако тя бе виновна значи хиляди щяха да загинат на това място.

Аз съм на 43г. и се имам за сериозен и успял мъж със семейство и деца, и...една слабост- високата скорост. Преди две години излетях от пътя със 150 км/ч, преобърнах се 4 пъти през таван в една прясно разорана нива и се отървах с една драскотина, над 6000 лв. за ремонт, обещание за три курбана и мърморене от жена, деца и всички роднини и приятели като за световно. В началото, за пред хората имах разни версии, но истината е, че си бяхме виновни само ние - аз и скоростта. Като си припомня въртенето, чупенето на стъклата, скърцането на тавана и талка от еърбеците - усещането беше като в мнооого скъп лунапарк! После пък се ядосах на себе си: можеше да не си видя децата / и жената, де /, пък и това ми беше най-любимата кола... Няма да ви поучавам - между четящите има разумни хора,които спазват ограниченията и сигурно непораснали тъпунгери като мен! За себе си вече знам - като много ми се прииска екшън, отивам на аквапарк или нещо подобно: поне докато децата са малки, никой не се съмнява в новото ми увлечение!

Ти нормален ли си ? Магистралата не е добре обезопасена ... стърчат безумно мантинелите, освен това трябва да се кара разумно. Трябва култура на каране

Е, какво значи да караш със скорост, съобразена с пътната обстановка и състоянието на пътищата. Това е тооолкова разтегливо понятие. Също като катаджийското "карал с несъобразена скорост-пукнал гума в дупка, карал с 30км/ч". Като завали дъжд по магистрала Тракия стават такива водни възглавници, че и с 90км/ч да караш може да те хвърли в съседното платно - изпитано е лично. Ами кръпките. Законът казва къде с колко км/ч е разрешено. А кръпките са вечни. Сещам се един път ходих до с.Кътина. Е, онемях. На един мост виждам знак за препятствия на пътя. И какво беше препятствието? Асфалтът беше станал на големи вълни и коловози. И вместо да го оправят - боднали знак. И с колко да карам там? Да слеза и да бутам колата ще е най-безопасно.

много ти е кеф ли?ти наистина си това което си написал-само с четири нули можеш да се оприличиш,нещастно човече жалко!

Приятелю, замисли се малко дали така би разсъждавал, ако този твой приятел, с който щеше да си пиеш ракийката, те беше качил да те закара или беше качил някой от другите си познати? Хич не ми дреме какъв е бил, колко интелигентен и тнт. Факта е един - пребила го е собствената му глупост, НИКОЙ ДРУГ! Добре е само, че е бил сам и не е нацелил някой.

Евалата за този коментар, един човек да си признае грешката !!! Обикновено преди фаталния изход човек често се измъква от смъртта поне няколко пъти.... важно е да може да си вземе поука от предупрежденята... Хора 30-40 минути не са от значение, карайте внимателно, пазете себе си и околните ! Освен това искам да кажа че поне 10000 годишно остават инвалиди в следствие на тези катастрофи, мислете и за това. Безаварийно пътуване на всички !

Ганьоооо,Ганьоооо,човека е в Илинойс не защото НЕ Е родолебец,а защото е прекалено кадърен,за да споделя една и съща кочина с такива като теб,схващаш ли родолюбецо...

много точно им го каза,Мартине!бог да прости момчето!

Аз не прехвърлям вината на мантинелата, но тя е част от цялата ситуация. Мисля да спра вече. Разбрах от тези коментари много за обществото в България. Благодаря Ви !

Много си прав пич... Аз съм почитател на адреналина и на тръпката..и си го набавям на тематичните паркове..Последно ходих в Испания преди 2 седмици и се качих 6 пъти на най-бързия Roller coaster в Европа от 0 до 135 км/ч само за 3.5 секунди . И да ви кажа честно тръпката е неуписуема ама знам , че аз съм в безопастност и не застрашавам никой . Сега съм на 28 години и в началото на стажа ми като шофьор имах тежка катастрофа(не карах аз) но помня всичко...как се трошат стъклата , как се огъват ламарините и тва става пред очите ти за части от секундата , а аз го виждам на забавен кадър. От тогава винаги си имам 1 на ум и си карам със 100 най-много. А не тука някои да ми казват колко голям мъж бил и герой...От такива герои..Мерси.....Аз живея във Финландия , където всеки спазва ограниченията и да ви кажа катастрофи няма...ама наистина няма . А не като в БГ всеки прави квото си иска и трепи и невинни хора....За такива като него съжаление никога !!!!!

На мен ми е интересно какво написа. Само да попитам, като един по твоите думи сериозен и преуспял човек, как така си дал 6000лв ремонт, след като колата е практически невъзможно да не е с автокаско?

Да си чувал за ABS, ESP, EBS и други подобни? Модерен автомобил с тези системи може да спре екстренно и без да остави любимите ти следи от гуми или спирачен път.

Ако си свикнал да правиш каквото ти скимне защото никакъв контролен орган не те е спирал или наказвал ефективно или винаги си се измъквал по втория начин накрая просто забравяш ,че има и по-висше правосъдие което не търпи щуротии и наглост. Както казва Шишо Бакшишо "днес си назад с парите а утре напред с краката

Ами имаше автокаско, само че е писаха тотална щета. Аз прецених, че предно и странично стъкло, ляв фар, две огледала за обратно виждане, изчукване и боядисване и два еърбега/ волан и седалка / мога да си ги позволя, вместо да се занимавам с лигаветата от "Витоша". Не издребнявай, приятел, получаваш искренна инфо от човек, който е оцелял!

Като не познавате човека и не знаете какво точно се е случило,не правете излишни коментари,до които изглеждате смешници.Лека пръст братле...

аха, ти покраи другото и от пътно строителство разбираш, та даваш съвети да се късат дипломи... с кои краи трябва да е обърната според теб тая мантинела? и от кога имат тъп и остър краи? а дори и да я бяха направили като в германия да почва от асфалта и да се издига под ъгъл нагоре, пак нямаше да го отърве при тая скорост - щеше да излети като ракета от стартова рампа и да полети в пропастта... преди време някакви се възмущаваха как можело да има билборд до пътя, защото един се беше ударил в него и пребил... какво трябва да се направи - всички пътища да се оборудват като писта на формула 1, за може всеки да се изживява като михаел шумахер??

имам сума въпроси! колата лично негова ли беше.? със свои пари ли беше купена? дрогиран ли беше? пиян ли беше? уморен ли беше ? бързаше ли за някъде? можеше ли да чете? и ако да-защо е карал с 200?... абе имам сума въпроси!! зашто ли? и аз карам но не само с ръцете,краката но с акъла и сърцето си!!! ами все пак трябва да има някакво обяснение за трагедия в която рабирам от тия които го познават "че тои не бил виновен"!? или просто еи така искаше пак пред някои да "блесне" че аз съм- "повече от вас"!? това са искренни въпроси! и мен като човек ме боли! ако беше с малко повече акъл това нямаше да стане! хубавото,щедрото,доброто,интелигентното момче можеше да убие и осакати невинни. хубавото,невинното,интелигентното момче-можеше сега да е живо. дано приятеля му а и всеки които чете това поне малко се позамисли че, всички сме простосмъртни. а много често сами сме си виновни! човек е - мир на праха му! много жалко!!!

Няма пътища в България, щото шефовете на тия с мерцедесите изнесоха парите за пътища. И не, не сме комплексирани ние. Малко хора си купуват мерцедес, защото знаят предимствата и недостатъците на колата и са я избрали. В сравнение с други коли, мерцедесите са бракми, ама българинът нали обича да плаща за емблема...Комплекси, комплекси.

Мир на праха ти,Стани! Дано Господ даде сили на родителите ти да преодолеят трагедията...Почивай в мир!

Не намирам за нужно да съжаляваме този млад човек. Той не е ценял живота си, защо ние да го правим?! Едно е положително в тази ситуация, не е поставил в опасност живота на други невинни хора...Бързал или не, законите са за всички и трябва да се спазват (особенно тези на физиката)!!! И аз като всички не съм безгрешен на пътя, но се опитвам да преценявам ситуацията и да действам с един ход напред, защото превенцията и съобразителността е по-важна от това каква кола караш, колко бързи реакции имаш.

След като го позноваш, обясни защо е карал с 200 км/ч?

Ти пък какво искаш от магистралата? Имаш ограничение за максимална скорост 130 км/ч. Това да не ти е писта за F1?

Ти първо чети какво ти казват хората, пък тогава, ако не те е срам, си пиши глупостите.

Тодоров, ние големите сме се научили поне правилно да пишем, а ти?

Да бе, тука да не би да има нови правила - коментари да се правят само от близки и роднини?? За какво ми е да го познавам - карал като бесен, нарушил закона, застрашил с поведението си не само себе си а и други... много печен бил иначе. Какво ме интересува какво точно се е случило - да не би тая магистрала да е негова собственост, че си позволява да кара като луд? Може да е имал супер спешна работа - сори, да си направи сметката така че да пристигне там за където е тръгнал след необходимото време... който бърза много, свършва така. Аз в Германия съм си позволявал да карам по аутобана с максимум 180 км/ч където е позволено, но сега се замислям дали и това повече ще го правя...