Мъж загина на Витиня след удар с 200 км/ч
27-годишен млад мъж загина при тежка катастрофа на автомагистрала Хемус, станала вчера около обяд.
Обратно в новинатаКоментари - Мъж загина на Витиня след удар с 200 км/ч | Днес.dir.bg
Коментари
Браво. Когато има повече ШОФЬОРИ в България, а по-малко шофьори тогава ще намалеят катастрофите в България. Защо този, който кара стара кола с 90 си мисли, че е по-безопасен от този който кара нова с 200. Километрите са важни, но по-важни са правилната преценка и качествата на човека.
Много се извинявам, но не сте прав. Бог да го прости човека, но колкото и да е бил свестен няма оправдание да кара с 200км/ч. Не знам защо хора като Вас винаги нападат другите, които са дали по-негативно мнение с това, че са бедняци и затова реагират така.Аз карам хубава кола, която развива доста добра скорост, но никога не съм си позволявала да вдигам повече от 140 и то когато наоколо няма други коли. Всичко се случва, не сме безсмъртни и най-малкото от уважение към собствения си живот, към близките си и хората, които ни обичат не бива да бъдем толкова безразсъдни на пътя. И не- не дупките ни са виновни, а чувството ни за безсмъртност и величие.
Уникално изказване! Видите ли - момченцето на 27 години е ултраяк шофьор, колата била супер, но пътят бил лош и той бил виновен за катастрофата. Във всички случаи при самокатастрофиране е виновно единствено и само задкормилното устройство (изключвам случаите на внезапен технически проблем като пукане на гума и т.н.). Като пътните условия не са добри ще се съобразиш с тях, отделно се спазват и ограниченията на скоростта. Когато си мислиш, че си хванал Мойсей за жезъла обикновено финалът е този. Радостното в този случай е, че заради този безсмъртен шофьор не е пострадало друго МПС с наистина невинни хора (справка - Епщайн, който със същия модел безсмъртен Мерцедес уби двама човека и рани трима)
Сигурно си някое лапе на 12 год. , което е увредено от гледане на холивудски негърски бози да разсъждаваш по тоя начин.
А АКО жена ти ме засече в лявата лента, и се смажем, кой ще яде салатата тогава? Кво е тва АКО? Човека си е заминал сам!
Нв викай!И без тва няма кой да те чуе.Ти си като оня вчера,дето ми беше запушил колата на един паркинг и ми искаше 5 лева да ми я изкара.Забележи-не да си махне неговата,а да изкара мойта.Аман от нахалници...
Не злобейте към човека, не е трябвало да кара толкова бързо, така е, но от къде знаете че не му е станало нещо докато шофира? Няма спирачен път.... нищо не се знае. Да почива в мир.
До "Професионален шофьор": ти си професионелен тъпак. Пътищата не са виновни. Баси изрода!
Деяне, Такива, на които им става нещо докато шофират, не трябва изобщо да получават книжки. Щом е получил книжка, той е отговорен!
КАКВОТО САМ СИ НАПРАВИШ!!!!БЪРЗАЛ ИЛИ НЕ,ДОБЪР ИЛИ ЛОШ ВЕЧЕ НЯМА ЗНАЧЕНИЕ.КОИТО СЕ ЧУВСТВА КАТО ЗАГИНАЛОТО МОМЧЕ ДА МУ ПОСЛЕДВА ПРИМЕРА,ДА КАРА НЕРАЗУМНО С 200 АКО МОЖЕ И С 300 ,МОЖЕ ДА Е ИМАЛ ПРИЧИНИ,НО ТЕ НЕ ГО ОПРАВДАВАТ НИ НАЙ-МАЛКО!!!!
Ами - какъв ми е проблема? Ако съм ви изчел тъпите злобни коментари - да хвана пък да се самоубия. Подкарвам си колата с 200 и ми е кеф да скоча от 100 метров мост. Гледам, докато се самоубивам - и да не преча/утрепя нкой друг. Хемингуей си е пръснал мозъка, защото му било досадно, че е в тежест на другите а и на себе си. Аз пък - ще рипам с ферари на лизинг от мост. Къв ви е проблема? Мизерни душички. Бог да го прости младежа дори и нарочно да го е направил!
Еееййййй хорааа...много сте зле обаче...Искам само да ви питам,ако някой ваш приятел или близък се беше блъснал по този начин така ли щяхте да приказвате за него?Че е комплексар,че бил безсмъртен,че се правел на гъзар???Нашата кола която караше внимателно щяха да ни блъснат на два пъти...А колкото до загиналото момче...Гледката не беше никак приятна....и имаше едно изказване по надолу,че трябвало да кара с 250 да се утрепе красиво-ти имаш ли си на идея тази мантинела как беше нанизала колата заедно шофьора??Толкова сте ограничени повечето..как може да имате такова мислене незнам...
Когато чета коментарите на такива пръдльовци се убеждавам, че наистина сме се превърнали в една зомбирана, безполезна и жалка нация. Може би има някакво решение да се оттървем поне от такива дебили - в някакво определено време (предварително добре разгласено) да се разреши преминаването на определения участък със скорост кой колкото може, На постигналия най-високата скорост оцелял да се присъди титлата "български мъжкар" и да му се разреши да се снима в компанията на всики известни фолк-диви.
Ми сега мантинелата я няма. Щом това е проблемът опитай да минеш там пак със същата скорост, може и да избегнеш летенето в пропастта.
На магистралата на Е79 още не са разчистили пясъка, с който са разпръсквали през зимата. Има един солиден пласт, заемащ 2/3 от аварийната лента. Ако се опиташ да спреш на аварийната лента, ще излетиш по тангентата. Ако имаш късмет, може да има мантинела, кайто да те прободе и да ти съкрати мъките. Между другото по норма мантинелите трябва да са закривени към земята, за да не пронизват, а да подпомагат излитането нагоре. Аз лично предпочитам да летя.
Според мен 200км/ч по нашите магистрали е ужасно много, в момента и 60км/ч по Хемус са много преди Каспичан. Не забравяйте кинетичната енергия, че нараства с скороста на квадрад! НО според мен мантинелата, при какъвто и да е удар НЕ ТРЯБВА да може да се вбива в колата. Би трябвало само да се мачка... защото и с 80, 90, 100 - 120 да си, ако я уцелиш по същия начин както него... никой няма шанс! Не съм обръщал внимание как се монтира, а можеби следователите по катастрофата трябва да го направят! Лека му пръст!
според мен с тази скорост не можем да говорим за следи от спирачен път, тия от КАТ акъл имат ли?
То се видя колко умен и ителигентен е приятеля ти. Същото се отнася и за теб, ама Господ е събирач.
За да кажеш, че имаш някакъв опит, трябва да имаш поне 40 000 км стаж, т.е. да си обиколил земното кълбо. Това момче едва ли е имало толкова.
Ей тая мантинела как е успяла да наниже колата. Тя колата бягала с 200 км/ч ама мантинелата я стигнала и я нанизала.
Точно като скоростта е голяма и се натиска спирачката по-агресивно се оставят повече следи.